Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) 1:0: 15 Април, 2017

Автор Тема: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) 1:0  (Прочетена 8358 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2934
  • Одобрение: +125/-20
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) [15.04.2017, 16:30ч.]
« Отговор #30 -: 15 Април, 2017, 18:58 »
Това на голлинията го гледах 10 пъти и като, че ли камерата зад вратата дава най-точна информация за положението-топката макар и с 1мм но не премина напълно голлинията. Браво на Юли Ненов за спасяването, но кога ще заиграе и в атака както го правеше есента?
И нещо друго - какви бутонки имат нашите играчи, че се пързаляхме като на лед? Поне 5-6 пързаляния в много решителни моменти :o И в края на краищата всичко е добре  когато завършекът е добър. Сега на момчетата се полага 3 дни почивка, за да се възстановят за мача с Левски, да се порадват на победата и да отпразнуват Великден!!!

plamtp

• Напредващ
  • Публикации: 185
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) [15.04.2017, 16:30ч.]
« Отговор #31 -: 15 Април, 2017, 19:01 »
Последните минути вече треперех от напрежение, но издържахме. Много тежък мач, моряците не са слаб отбор, знаеха как да играят и като цяло имаха игрово превъзходство. Абсолютно безсмислен червен картон на Марем, който не се оказа фатален, но не всеки път може да се разминава така. Явно трябва да се работи сериозно върху психическата устойчивост на играчите. Интересното е, че докато на терена имаше числено равенство, моряците като че ли играха по-опасно и по-добре, отколкото след като станаха с човек повече, но това си е техен проблем. Умората в нашите играчи си личеше и преди да изгонят Марем, но след това стана още по-видима. Явно това е много голям проблем за Дунав, дано има начин за по-бързо и ефективно възстановяване за мача с Левски. Съдийството беше на прилично ниво, като имаше грешки и в двете посоки, но не фатални.  Ситуацията с Муйеци беше жива дузпа, но не стига че не я даде, ами измисли и абсурден жълт картон. Много трудна и затова още по-сладка победа срещу пряк конкурент за 4-то място. Честито и наздраве!

Nikolai Ivanov

• nikolchokolo
  • Напредващ
  • Публикации: 121
  • Одобрение: +6/-6
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) 1:0
« Отговор #32 -: 15 Април, 2017, 19:40 »
Аз си мисля,че ситуацията с Муеци си беше чиста дузпа и още пък по-малко картон за симулация?Видясе как защитник яко му подложи.Късмет за Дунав.Крайно време беше да има и такъв мач!Стига несгоди и съдийски грешки!
Дунав завинаги!!!

Ivaka

• Напредващ
  • Публикации: 465
    • Профил
« Отговор #33 -: 15 Април, 2017, 19:58 »
Към кого се обърна Будинов, след гола? На кого казваше "Тихо, тихо!" и защо?!

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-35
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #34 -: 15 Април, 2017, 20:06 »
Къде ги виждате тези несъществуващи дузпи в ситуацията за Муйеци, не мога да разбера? Все пак не сме Лудогорец, Левски или ГМО-то... За сметка на това имаше игра с ръка на наш играч в нашето наказателно поле и в други случаи съдията би отсъдил 11-метров наказателен удар в наш ущърб, прав е ЧИЧО МЪРИ, че този път съдийството изобщо не ни ощети!

liverkal4o

• Временна
  • Нов
  • *
  • Публикации: 8
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #35 -: 15 Април, 2017, 20:09 »
Е много ясно към кого!!!Хейтърите,които го плюят постоянно!!Голям е Миро Будинов,докога ще има хора,които ще го плюят.....

Slex

• Фен
  • Публикации: 1255
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
« Отговор #36 -: 15 Април, 2017, 20:22 »
Къде я видяхте тази игра с ръка? Не е риторичен въпрос, наистина не разбрах. Според мен Морето могат да имат претенции за отменените голове, защото ситуациите ми изглеждаха спорни на стадиона. Като гледах репортажа по Гонг обаче, засадите ги има, макар и тънки. Муйеци го видях първоначално като симулация, на повторението смятам, че има контакт и не е, но трудно някой може да свири дузпа за това нещо. Не всяко съприкосновение е фал.

Иначе в този мач най-хубавото е резултатът. Губехме първа топка и оставяхме пространства, особено в началото на второто полувреме. Димов е видимо уморен, Аяс по принцип не е много активен в защитна фаза, може би трябва да видим Раденцов пак в игра. Поздравления за Будинов за гола, много добре го изигра.

plamtp

• Напредващ
  • Публикации: 185
    • Профил
« Отговор #37 -: 15 Април, 2017, 20:25 »
На всеки играч се случва да има и силни, и слаби периоди. Няма такъв, който постоянно да е в добра форма, дори и големите звезди. Важно е все пак слабата форма да не продължава твърде дълго и да се излезе от нея. Мисля, че нито Будинов, нито Карагерен са в такава ситуация и скоро ще покажат какво могат и пак ще ни радват. Нека да не бъдем твърде критични, никой не е идеален.

ruse1313

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
« Отговор #38 -: 15 Април, 2017, 20:44 »
Според мен стана добър мач.Браво на момчетата и честито на феновете.Искам да задам един въпрос а който може нека го приеме и отговори.Хубаво е , че преди всяка среща звучи" Тих бял Дунав". Няма лошо, но защо не звучи и химна на Дунав.Не се приема добре от феновете или има друга причина.Има и други подходящи песни които са плод на фантазията и любовта на феновете.Мисля, че би било добре на очертаващите се съвсем скоро домакински срещи да се помисли за някой можещ да влезе в ролята на "ди джей" и по време на срещите да надъхва публиката чрез песни и скандирания за отбора.Разбира се това всичко би следвало да се случи със знанието и съгласието на управата и без нарушения на изискванията на футболната федерация.Стана много дълго
Дано някой е разбрал мисълта ми. Още веднъж браво на футболисти и треньорски щаб за днешната победа

tipin

• Фен
  • Публикации: 1861
  • Одобрение: +57/-33
    • Профил
« Отговор #39 -: 15 Април, 2017, 20:48 »
 Искам да поздравя всички фенове на Дунав, пътували до Рз в това чудесно време.
 Отново се получи напълно домакинска атмосфера.
 Беше забавно зад Гонзо, оказа се комуникативен и отговаряше на закачките от публиката.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #40 -: 15 Април, 2017, 20:57 »
Да, времето беше чудесно за гледане на футбол днес. Иначе голям трилър беше мачът. Преди него се надявах да не си еве майката и аха-аха... Най-хубавото са трите точки и по-добре грозна победа, отколкото красива загуба. Така се играе на плейофи. Гонзи и "Мишенцето" пък са големи образи, умрях от смях.  ;D И нещо друго. Според мен съдийството днес беше на европейско ниво, колкото и колегите от Варна да се пенят. Така свирят в Европа и нашите гледат с влажни очички за някоя дузпичка, ама друг път. Значи можело. Но как така...? Понеже този път бях на централната трибуна, този човек лично присъстваше днес, метри от мен, и много внимателно наблюдаваше и си водеше подробни записки:

bg_user

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #41 -: 15 Април, 2017, 21:05 »
Химнът звучи всеки мач малко преди да излязат отборите. Иначе при излизането на самите футболисти, по-хубава песен от "Тих бял Дунав" няма. Гонзо си е точен, колкото и да го хранят някои - като цяло е от разбраните хора във футбола ни. Сега, доколко е треньор, е отделна работа. Но то ние в България кой знае каква школа за треньори така или иначе нямаме. Между другото, Веско все повече ми напомня на Пената -  не е литературен ерудит, но пък има страшен нюх за играчи, предпочита си Българското и прави всичко възможно да изгради на първо място отличен колектив.
« Последна редакция: 15 Април, 2017, 21:09 от bg_user »

tipin

• Фен
  • Публикации: 1861
  • Одобрение: +57/-33
    • Профил
« Отговор #42 -: 15 Април, 2017, 21:12 »
Значи можело. Но как така...? Понеже този път бях на централната трибуна, този човек лично присъстваше днес, метри от мен, и много внимателно наблюдаваше и си водеше подробни записки:

Има надежда значи, да свирят адекватно срещу нас.

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +8/-0
    • Профил
« Отговор #43 -: 15 Април, 2017, 21:34 »
За българските стандарти Ч. море е силен,  прекалено силен противник дори. Тези момчета, които се бориха и издържаха са ГЕРОИ! Вярно е, че на моменти ни покриваше и късметът,  но пък казват, че той навестявал силните. Присъединявам се към всички изявления, че дойде време да бъдем овъзмездени за онова, което ни бе отнето неправомерно, включително и срещу този съперник. Честита Победа!

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 595
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #44 -: 15 Април, 2017, 22:27 »
Веско избра коренно различна тактика в мачовете от плейофите и очевидно това обърква противниците ни. Не че сме били най-офанзивния и атакуващ отбор, но днес и от това, което чух за мача с Лудогорец определено играем с една идея поне по-дефанзивно. Оттам страда качеството на мача, но ''целта оправдава средствата'' както се казва :))) Доста пъти късмета не е бил с нас. Е, днес и в предния кръг явно има компенсация (дали пък не е заради поредното забавяне на ''фактическото домакинство'' в Русе ? Все по-уникален става този сезон, а най-хубавата му кулминация предстои в Русе. Аз също бях като цяло приятно изненадан от прецизните отсъждания днес. Дори и спиранията за безумни фаулове и рушенето на играта от човека със свирката бяха почти несъществуващи. Съдията се представи като цяло по-добре от отборите през днешния ден :D

"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''