Автор Тема: Статистика Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив)  (Прочетена 394 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Наньо Нанев

• Нов
  • *
  • Публикации: 18
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
 Статистиката е от наскоро излезлия статистически справочник "ФК Дунав в елита" (продава се в магазина „Големи дрехи за големи хора“ на улица Ангел Кънчев 23)
 Утре ще се проведе среща номер 50 в елита между двата клуба. Дунав като домакин никога не е губил от Ботев. Първата среща е проведена в Пловдив на 20.5.1951 г. (9 кръг), а последната на 12.5.1990 г. (27 кръг) също играна в Пловдив.

На 22.4.1956 г. (6 кръг) точно срещу Ботев (тогава под името СКНА Пловдив) е открит Градският стадион в Русе. В срещите между двата отбора са показани 2 червени картона (и двата на футболисти на Ботев), отсъдени са 4 дузпи за Дунав от които 2 са реализирани и 2 спасени от ботевиските вратари, за Ботев са отсъдени две дузпи и двете реализирани. За Дунав са играли най-много срещи срещу Ботев футболистите Тодор Тодоров 19 мача и Никола Йорданов 16 мача. Най-много голове отбелязали в мрежата на Ботев - Никола Йорданов 10 гола и Никола Христов 9 гола.
           Друг интересен факт е играната два дена среща в Русе на 31.8.1958 г. прекратена в 32-та минута поради дъжд и доиграна на следващия ден.
« Последна редакция: 23 Септември, 2016, 03:45 от Наньо Нанев »

tipin

• Фен
  • Публикации: 1709
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
Re: Статистика Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив)
« Отговор #1 -: 23 Септември, 2016, 10:43 »
Полезна информация.
Прави впечатление и големият ни брой домакински равенства.

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 618
  • Одобрение: +36/-3
    • Профил
« Отговор #2 -: 23 Септември, 2016, 11:00 »
 Благодаря, Нанко!
 Спомням си една от последните победи с 1:0, невероятен гол на "големия" Валери Кулинов. Странична ала Пиола/воле, пред очите ми е.  :o  В южната врата, вдясно от дъгата на големият пенал. Тогава мисля, пловдивчани още се зовяха Тракия. Помня и неприятна случка, с тогавашната тайна ченгеджийница в България.
« Последна редакция: 23 Септември, 2016, 11:03 от Faas »

Наньо Нанев

• Нов
  • *
  • Публикации: 18
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: 24 Септември, 2016, 01:19 »
Благодаря, Нанко!
 Спомням си една от последните победи с 1:0, невероятен гол на "големия" Валери Кулинов. Странична ала Пиола/воле, пред очите ми е.  :o  В южната врата, вдясно от дъгата на големият пенал. Тогава мисля, пловдивчани още се зовяха Тракия. Помня и неприятна случка, с тогавашната тайна ченгеджийница в България.