Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 0:0: 30 Юли, 2016

Автор Тема: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 0:0  (Прочетена 10537 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10504
  • Одобрение: +164/-51
    • Профил
В крайна сметка дайте да видим какво ще стане.
Only the dead fish follow the stream

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Като не дават да се използва за стадион, поне за лятно кино да се ползва. В случая липсата на осветление е предимство.

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
Е,затова трябваше да оставят колодрума.Накрая Бобокови-те,ни Музикалното училище направиха музей,ни мол направиха,а на това отгоре и колодрума взеха.На всичкото отгоре и строителна площадка до градския направиха.Егати бизнеса!

joro3v1

• Напредващ
  • Публикации: 143
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
А не си ли давате сметка,че всички тези гимнастики се правят с тази цел хората да не ходят на стадиона а да се абонират за диемите!

joro3v1

• Напредващ
  • Публикации: 143
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
Не става въпрос само за нашата публика.

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
Аз пък смятам, че ако имаме осветление това ще бъде в наша полза, защото, ако имаме мач в понеделник от 17 ч. със сигурност посещаемостта ще бъде значително по-малка, ако мачът е от 20 или 21 ч.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2806
  • Одобрение: +118/-19
    • Профил
Не мога да се побера в кожата си от яд все още, като се сетя, че всички ремонти на градския можеха да започнат през май и до 30.07. да са приключили. Можеха, ама в една нормална държава, в един град с умни и загрижени управници. Със заеми ли, с пренасочване на средства ли, а не да чакаме някой да си къса ризата и дебелия министър на спорта да се изживява като бащица. Сега ще изгубим цяла година лутайки се немили - недраги между чужди стадиони и TV екрани. Ще губим пари, ще губим точки, ще губим престиж...Айде да спрем обаче с терзанията по този проблем и да се съсредоточим върху спортно-техническите проблеми на отбора Дунав. Просто вече няма какво да се направи друго, дори и с декларацията... :(

Ivaka

• Напредващ
  • Публикации: 465
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
Аз пък не мога да разбера, как не може докато се изгражда осветлението, да се играят и мачове. Сега така го изкарват, все едно няма да се прави осветление. ПИдИраЗи!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Защото успоредно с осветлението ще се прави и теренът. Dunavfc, спорът не е да имаме или нямаме осветление, да се изпълнят или не правилата. Спорът е докато почнат ремонтите да си играем в Русе, защото противното просто няма никаква здрава логика и разум.
« Последна редакция: 10 Юли, 2016, 11:24 от RIVER »

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2018
  • Одобрение: +35/-3
    • Профил
Стадионът не отговаря на изискванията. Какви мачове искате да се играят на него преди ремонтите? Почваме да ставаме като едни червени приятелки, които все мрънкат и искат компромиси... За мен не е проблем, ще пътувам до Разград, ако съм свободен. Както казаха горе се стига за 40 минути. Това с видеостената е добра идея, ама никой няма да отиде да гледа мача на стадиона, при положение че ще дават мача по телевизията. Единственият вариант ръководството да компенсира неудобството за феновете, че ще се домакинстяа в Разград, е да се осигуряват безплатни автобуси до там, а зрителите да си плащат билетите. Така ще се съберат доста от не толкова запалените фенове, могат да се привлекат нови, възрастните хора ще могат да наблюдават Дунав на живо. А и мисля, че ще е добър маркетингов трик. С безплатни автобуси при 1000 души, които ще си платят билетите за вход, ръководството ще спечели повече пари, отколкото от 200 души, които ще си покрият сами пътя и билетите. :)
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
На кои изисквания не отговаря точно? Не отговаря на едно единствено - за лампите, което имаме основание да оспорваме, особено за въпросните мачове. Аз разбирам, че има хора, които ако им кажат нещо, биха му повярвали и на Луната биха отишли щом му казват, даже и аргументи за това биха извадили. Само че така интереси не се защитават. Ами дайте по тази логика, щом не е никаква трудност и не представлява никаква пречка както го изкарвате, да вземем да си останем в Разград - нали едва ли не няма разлика - дето Русе, там и Разград. За какво изобщо да се правят ремонти тук - само да се хабят пари. Нали си имаме стадион в Разград.

Миналата година с общи усилия направихме една успешна кампания преди мача със Созопол и видяхте какво се получи. Защо същото да не е възможно и за мача с Верея сега? Ако почнем сезона в Русе при подходящата маркетингова политика, после ще имаме и повече хора, които ще могат да пътуват до Разград като се преместим и може да има някакъв заряд и ентусиазъм изобщо. Сега се убива всичко това и не виждам как ще накарате хора, които не са ходили с години на стадиона в Русе, изведнъж да се замъкнат в  Разград за Дунав - Верея. Нали идеята на участието ни в А група е да се привлекат и такива хора на стадиона и да сме повечко, отколкото бяхме преди и трябва да се използва инерцията на новото начало за това. И за мен не е проблем да отида до Разград, но светът не се върти около мен, Евго и още 500-ната други , които бихме отишли в Разград да гледаме Верея. Ако смятате, че числа като 500 и 1000 души в А група устройват Дунав като постижение и каузата да играем на стадиона си колкото се може повече е булшит, ОК - да си останем в Разград и да не се връщаме. Това за безплатните автобуси - всичко хубаво, но все си мисля, че би било нелоша идея клубът да не си увеличава загубата от този мач. А ако не си я увеличи, трябва да калкулира цената на пътуването в билета за мача и цялата история пак ще излезе над 10 лева. Успех с това да убедите обикновените хора да се замъкнат с  рейс, да си платят над 10 лева за всичко и да гледат Верея в Разград, при положение, че мачът ще се дава и по телевизията. Все си мисля, че има по-голям шанс да убедим повече хора да дойдат да гледат мача публично на стадиона, отколкото да ги натоварим на рейс в Разград .
« Последна редакция: 10 Юли, 2016, 13:32 от RIVER »

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2018
  • Одобрение: +35/-3
    • Профил
Има такива хора, на които като им кажат и биха му повярвали, да. Има и такива, дето все гледат да се изживяват като последна инстанция и като големи философи, разбиращи винаги от всичко и не търпящи съвети и чуждо мнение. И за разлика от тези хора, аз ще си спазя обещанието като казвам, че спирам да пиша тук.
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
Защото успоредно с осветлението ще се прави и теренът. Dunavfc, спорът не е да имаме или нямаме осветление, да се изпълнят или не правилата. Спорът е докато почнат ремонтите да си играем в Русе, защото противното просто няма никаква здрава логика и разум.

Аз знам, че не е това е темата, но някой по-назад беше споменал, че осветлението щяло да бъде в наш ущърб и щели да печелят телевизиите, нещо с което въобще не съм съгласен и затова съм го написал. Иначе е повече от ясно, че трябваше да се направи компромис, особено след всичко случило се с прасетата, особено за отбори, които имат гаранции, че със сигурност ще ремонтират и терените и осветлението си. За отбори, като Славия, които инвестират по 50 лв. на година, естествено, че компромис не бива да се прави изобщо, но за отбори, като нас, Верея или Локо ГО, трябваше да се направи.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Защо се подавате на напрежението и допускате вътрешни неразбории в редиците ни заради пълните идиотщини на БФС? И в най-трудните моменти трябва да се държим като едно цяло и като цивилизовани хора. В този град сме преминали през какви ли не футболни несгоди, можем временно да устоим на всичко. В момента доброволно правим услуга на системата. Не забравяйте завета на Хан Кубрат. По-притеснителното за мен е, че и до днес не виждам да са задействани никакви процедури по обществени поръчки за ремонтите на стадионите и 5-и юли дори мина, а първенството чука на вратата. При това положение е изключително малоумно мач като с Верея да се играе в Разград или с Локо Горна - в Пловдив, докато дори няма обществена поръчка.  :o Те нали не играха тук съвсем скоро (без лампи) и си изпотрошиха краката и се изгубиха в тъмното. След 25 години постоянно започване от нулата, заради което толкова реват някои измекяри, след стриктно спазване на правилата накрая това заслужихме. Изключително йезуитска проява на принципност в безпринципността. Ако БФС не чува гласа ни, просто нищо друго не ни остава, освен да се надяваме случайно или неслучайно да се случи нещо отвън и да си го получат съвсем принципно.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Единственото, което казвам е, че другите отбори си защитават интересите, а ние вместо да си държим на своето, почваме - "ама какво толкова, Разград е на не знам си колко минути", "ама то не отговаряме на еди какво си". И затова логично ще бършат пода с нас, както винаги са го правили. И наистина като е толкова без проблеми, да вземем наистина да влезем с 50% в Лудогорец Арена, да издигнем една трибуна Димов да кажем - със сини седалки. Ако това, което Евго казва наистина е така, то няма никакъв смисъл изобщо да се инвестира и един лев в стадиона в Русе, след като за никого не е проблем да ходи в Разград, който е вече изграден, отговаря на стандартите на най-висшата от висшите лиги. Само, че истината е по-различна и след 3 седмици ще я видите сами. Периодът, който ще изкараме в Разград и който никой не знае официално колко точно ще бъде, може да ни съсипе целия сезон и в наш интерес е да се направи и невъзможното да го съкратим колкото се може. Това казвам, нищо друго. И не ме слушайте мен, а направете една кратка анкета, вижте какво пишат и във Фейсбук така наречените по-неутрални фенове. Да виждате някакъв ентусиазъм и готовност някой да ходи в Разград да гледа Верея? Тук не става дума нито за мен, нито за Евго, нито за Иво, нито за никой друг персонално. Ние хубаво ще идем в Разград, но какво от това?

Да не говорим, че на втори план освен това да играем в Русе в началото, трябва да преследваме конкретни отговори на въпроса кога започват и кога свършват ремонтите. Изглежда всички забравяте, че живеем в град, в който се строеше една спортна зала 30 години на сумарна цена като вложени средства през годините и пропуснати ползи от пустеещия терен, която никой дори не е в състояние да сметне. Сигурно като е почвана, русенци тогава също са мислили, че е много временно всичко. По същия начин, по който ей така временно и за кратко Дунав като е изпаднал и е щял да се върне и така си чукна четвърт век. Така, че тези неща трябва да се посрещат със здравословна доза скептицизъм, особено когато всичко, което имаме са няколко витиевати фрази.
« Последна редакция: 11 Юли, 2016, 13:26 от RIVER »