Анкета

Как ще завърши мачът?

Победа с 2 и повече гола разлика за Дунав
1 (4.2%)
Победа с 1 гол разлика за Дунав
11 (45.8%)
Равен резултат
10 (41.7%)
Победа с 1 гол разлика за Нефтохимик
1 (4.2%)
Победа с 2 и повече гола разлика за Нефтохимик
1 (4.2%)

Общ брой гласове: 23

Добавени събития

• Първа лига: Нефтохимик (Бургас) - Дунав (Русе) 1:2: 05 Август, 2016
  • Първа лига: Дунав (Русе) - Черно море (Варна), 17:00: 27 Август, 2016

Автор Тема: Нефтохимик (Бургас) - Дунав (Русе) 1:2  (Прочетена 4210 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1402
  • Одобрение: +68/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Re: Нефтохимик (Бургас) - Дунав (Русе) 1:2
« Отговор #60 -: 06 Август, 2016, 19:22 »
Така че изобщо не е трагедия, драма или не знам си какво. На всички които очакват игра поне като Барселона миналия сезон, им препоръчвам да гледат Левски и Монтана от миналия кръг, даа видят как играе вицешампионът на страната. Също да гледат и 2-3 мача на Берое - да видят с какви футболни качества се отличават толкова много, че да са трети. Истината е, че целият шампионат е трагично слаб, отборите не са толкова мотивирани, играят доста задкулисни интереси и изобщо - ако някой очаква Дунав да играе на ниво Премиърлийг, да не се заблуждава от сходството в имената на шампионатите.

Нпалъно съм съгласен, нивото на А група е ниско и разликата между отборите е най-вече в опитността и мотивацията на играчите. Като изключим Лудогорец, които са едно ниво над останалите, всички други отбори са горе-долу от една черга, примерът с Левски и Монтана е показателен. Няколко титуляри да липсват поради наказания и/или контузии и "фаворитът" се мъчи срещу "аутсайдера", говоря по принцип, не за въпросния мач. Същото обаче важи и за "ДУНАВ", нямаше да е лошо да разполагаме с още няколко попълнения, но както правилно отбеляза един колега - пари нЕма! Мисля че не трябва да изпадаме в крайности - нито да сме в еуфория, нито да отричаме всичко. Но е редно да гледаме критично на слабостите и да поощряваме добрите неща, така е най-добре. Всичко написано от мен за Будинов е мое мнение за конкретния мач, аз не забравям колко пъти ни е носил голове, точки и победи.  За Луков - както заслужаваше отлична оценка срещу Верея, така вчера беше много слаб. И накрая, не знам дали от клуба четат този форум, но е добре да се работи с медиите в добрия смисъл на думата. Вчера адски ме подразни, че коментаторът Илиян Енев поне 20 пъти говори за съмнението за засада при положение, че положението бе много тънко и само със стоп кадър и многократни повторения може да възникнат тези съмнения. В реално време изглеждаше, че двамата играчи са точно на една линия.  Може да съм мнителен, но адски му се искаше на Енев мазутите да изравнят! При коментара на първия мач с Верея също ми се струва, че пристрастията бяха за съперника ни. Ясно е, че нашите пишман-журналя не са професионалисти, а фенове и то не много компетентни, а и с недобре развити сетива, най-вече зрение, но когато коментират така сякаш "ДУНАВ" е някакъв чуждестранен и вражески отбор малко дразни! Малко, защото нелепият коментар не пречи на нашите.
« Последна редакция: 06 Август, 2016, 19:30 от papimed »

Nikolai Ivanov

• nikolchokolo
  • Напредващ
  • Публикации: 121
  • Одобрение: +6/-6
    • Профил
« Отговор #61 -: 06 Август, 2016, 21:24 »
А да не казвам коментатора кооолко пъти обърка имената и вместо Дунав все Нефтохимик или Черноморец казваше тъпака.
Дунав завинаги!!!

erosso

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +10/-1
    • Профил
« Отговор #62 -: 06 Август, 2016, 21:39 »
Аз пък съм доволен, че чрез Будинов контролираме въздуха.
И няма да треперим от всеки корнер срещу нас.

ами да го пуска защитник , и да привлечем нападател. много важно контролирал въздуха , да не е с някаква свръхсила ... , той при 3 на 2 в наша полза при контра атака обърква паса и всичко отива на кино... Не става Будинов за нападател това е.
FOREVER DUNAV FOOTBALL TEAM

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #63 -: 06 Август, 2016, 22:10 »
Ако някой все още не е разбрал, ще повторя, че засада нямаше при втория гол. Съдиите абсолютно правилно не свириха засада във връзка с новите правила за играчи, намиращи се на една централна линия. Верно, че този млад съдия е много талантлив и най-вероятно много ще прогресира. Това е правилното тълкувание. А коментаторите, както казахте, имената на футболисти бъркат, камо ли да са на ти с тънкостите. Има си съдии на терена. Всеки си има право на мнение, но наистина нека слезем на земята, че не сме Лудогорец или Виктория Пилзен, съответно всяка жаба да си знае гьола и да се радваме, че на този етап поне сме в големия гьол, а не на сухо.  :)

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
« Отговор #64 -: 06 Август, 2016, 22:21 »
Гледах мача в Боровец и ме поканиха за всеки мач на Дунав за кадем.Мачът го изиграхме перфектно на фона на тази Нафта,която съществува на хартия.Няма Порточанов-няма нафта.Тоя уби бургаския футбол.Очаквах по-здрава защита второто и ни прави чест,че не го направихме.Играхме открито,дори и да загубим.Ще имаме и такива мачове.Красиви,но със загуби.Много отбори са изравнени и ще има много въртележки.Ние оставаме,защото имаме проект с треньор.Дори и с по-малко пари,но Веско доказва,че е мотиватор и не купува играчи на всяка цена.А относно Пирин-кои са тия?Влязоха преди 40 години в А по политически истории.Те са ни абонат.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3597
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #65 -: 06 Август, 2016, 23:49 »
Препубликувам от сайта на Дунав момента на подаването за гола на Милчев:

vtori_gol

Засада няма, тъй като според най-новите изменения на правилата, ръката на нападателя не се счита за част от тялото, когато се преценява дали играчът е в засада. Освен това ФИФА препоръчва страничният съдия да вдига флага за засада, само когато е абсолютно сигурен в това. В тази позиция никой рефер няма как да е сигурен, че има засада. Ако беше отсъдена засада, това щеше да предизвика съмнения в обективността и безпристрастността на съдиите.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #66 -: 07 Август, 2016, 03:05 »
Казано с други думи, когато нападател и защитник са на една централна линия, мислено прекарана през краката им, въпреки че нападащият може да е малко по-напред с наклон, ръце или гърди и съдията не е сигурен, то засада няма.

Пример:

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 434
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #67 -: 07 Август, 2016, 15:47 »
Много добър тактически изигран мач.С изключение на наши индивидуални грешки,последвали контри,Нафтите друго почти не сътвориха.Аз бях сред публиката,която колкото и пристрастна да е към своя отбор,много реално,без фенски изцепки си коментираха,че само с безцелно тичане и грубости ,обигран отбор,като нашия не може да се стресне.Атмосферата на мача,усетена от третия ред няма как да се предаде поТВ или гледа от клетката..Нашите играчи се раздадоха в жегата и контролираха мача без напрежение.Даже след случайния им,много красив гол,пак нямаше паника и напрежение.Не се поддадоха на грубата игра на нафтите.Ако съдийството в БГ е такова,както на тая среща,може да сме оптимисти за бъдещето.Съдията,макар и млад, нито за миг не се поддаде на постоянните провокации на бургазлии,а всички видяни грубости и обаждания окичи с медали.