Автор Тема: ФК "Локомотив" Русе  (Прочетена 11776 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5572
  • Одобрение: +71/-9
    • Профил
ФК "Локомотив" Русе
« -: 29 Юни, 2016, 01:19 »
Честито завръщане на футболната сцена, железничари! На добър час!

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3516
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
Re: ФК "Локомотив" Русе
« Отговор #1 -: 29 Юни, 2016, 01:34 »
На добър час и от мен! Като стар фен на Локото мога само да приветствам това начинание. Естествено, този клуб няма нищо общо с фалиралия преди 14 години, но се надявам да бъде "припознат" (актуална напоследък дума) от феновете си - нещо, което не стана с "Аристон", колкото и да се опитваха да си присвоят историята на Локомотив. Още веднъж - на добър час и много успехи!

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #2 -: 29 Юни, 2016, 03:17 »
Винаги ми е било интересно, каква е била ролята на Локомотив Русе сред футболната общественост в градът ни !? В смисъл, този отбор имал ли е истински фенове, такива, които са били само и изцяло за Локомотив или повече от хората присъстващи на мачовете са били дунавци, които просто са подкрепяли отборът от местен патриотизъм ?

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #3 -: 29 Юни, 2016, 08:23 »
Във времената преди 1989 ученическият спорт в Русе беше под шапката на двете дружества - Дунав и Локомотив. Училището, в което учех, например, беше към Локомотив. Оттогава този отбор ми беше по-симпатичен и в градските дербита бях за Локомотив. Ходех, разбира се, и на мачовете на Дунав, но Локото беше отборът на сърцето ми. Може да се каже, че бях истински фен на отбора, но без да изпитвам омраза или неприязън към другия русенски клуб. Просто винаги Локомотив е бил вторият русенски клуб, а Дунав - първият и има доста играчи, които са играли и за двата клуба. Може да се каже, че има и доста фенове с "двойно" фенство.  ;)

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #4 -: 29 Юни, 2016, 10:28 »
Преди 1989 двата отбора винаги се разминават в групите и не играят един срещу друг в първенство. Когато Дунав играе в "А" група, Локомотив повечето време е в "Б" група. Изпадне ли Дунав в "Б" група, случайно или не, изпада и Локомотив във "В" група. Дербитата между двата отбора започват през 90-те години. Вражда никога не е имало, като масовата публика е била една и съща. Въпреки всичко си има групичка фенове, които са твърдо само за Локомотив.

През зимата бяха изработени ретро шалове в лимитиран брой, без някой да очаква да бъдат използвани скоро. Било е за добро!

За задържане и самостоятелно развитие на клуба ще е важно да използва стадион Локомотив, а какво ще стане с Аристон не е още известно. Нека има конкуренция при децата и юношите.

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
« Отговор #5 -: 29 Юни, 2016, 10:34 »
За задържане и самостоятелно развитие на клуба ще е важно да използва стадион Локомотив, а какво ще стане с Аристон не е още известно. Нека има конкуренция при децата и юношите.

Според мен най-добре е да се слеят, Аристон да остане основен спонсор. Отделно трудно някой от тези отбори може да има големи амбиции и да изкласи до "Б" група, с обединени усилия ми се струва по-възможно. Аристон имат и  добра база (старата на Локомотив, разбира се с доста подобрения в последните години) и школа, така че всичко ще си дойде на мястото, като спорът Аристон приемник ли е на Локомотив ще бъде безпредметен. Както се казва - където е текло, пак ще тече.
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

ivo

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 89
  • Одобрение: +4/-38
    • Профил
« Отговор #6 -: 04 Юли, 2016, 11:11 »
Яси са няколко отбора за Североизточна В група това са : Черноморец Балчик,Спартак Варна, ФК Гара Хитрино Обл.Шумен., Доростол Силистра, Добруджа и Локомотив Русе ....
« Последна редакция: 04 Юли, 2016, 14:11 от ivo »

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 979
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #7 -: 04 Юли, 2016, 12:10 »
Романтиката на В група отново ще я има в Русе  :)

FCD

• Фен
  • Публикации: 4044
  • Одобрение: +125/-30
    • Профил
« Отговор #8 -: 04 Юли, 2016, 18:32 »
Страхотна новина. Дано да е вярно.

Локо Русе - Спартак Варна - романтика от `94-а  ;D

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #9 -: 12 Юли, 2016, 16:18 »
Вчера Локомотив Русе започна тренировки на стадион Дунав. В събота ще се изиграе контрола между железничарите и U19 на Дунав.

ivo

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 89
  • Одобрение: +4/-38
    • Профил
« Отговор #10 -: 13 Юли, 2016, 19:33 »
Вчера Локомотив Русе започна тренировки на стадион Дунав. В събота ще се изиграе контрола между железничарите и U19 на Дунав.
това не е Локомотив щом тренира на стадион Дунав,да кръстят  отбора Дунав две или дублиращ отбор на драконите..

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #11 -: 13 Юли, 2016, 22:02 »
А този отбор, който тренира на стадион "Локомотив", да не би да е Локомотив?

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #12 -: 14 Юли, 2016, 00:42 »
ivo, минусът към моя въпрос не е отговор. Пак питам - отборът, който тренира на стадион "Локомотив", Локомотив ли е? И въобще, струва ли си да обсъждам каквото и да било с тролове и дебили много под моето интелектуално ниво?

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 503
  • Одобрение: +19/-2
    • Профил
« Отговор #13 -: 14 Юли, 2016, 16:11 »

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 503
  • Одобрение: +19/-2
    • Профил
« Отговор #14 -: 16 Юли, 2016, 22:37 »
Днес наблюдавах приятелската среща между Локо и Дунав U19 до към средата на второто полувреме, резултатът бе 2-1 за Локо, след като малките дунавци поведоха още в 3тата минута. Като игра очаквах доста повече от отбора на Локомотив, през първата част много равностоен мач, отбелязаха си по 1 попадение, а малките дракони изпуснаха страхотна възможност в края на частта да поведат за 2ри път в мача. Така хареса ми с изявите си едно високо момче с номер 9, централен нападател, не лоша игра от U19 отбора, да им пожелаем успех и на 2та отбора :)
Около 100 души публика, някой ако знае крайния резултат да сподели :)