Автор Тема: Втора и Трета лига - сезон 2016/2017  (Прочетена 4572 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
Re: Втора и трета лига - сезон 2016/2017
« Отговор #30 -: 18 Април, 2017, 13:24 »
И самото ръководство има "вина" за успехите ни. Не съм най-големия фен на Доктора или хеле кмета, но очевидно най-малкото не пречат на отбора да се развива. Да не забравяме 2009 година, че имахме доста голям бюджет, преднина в точките и играхме ако не най-добре, то поне достатъчно добре, че да си спечелим промоцията. Но тогава се намесиха други фактори извън игрището и всички помним фиаското накрая...
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3373
  • Одобрение: +110/-23
    • Профил
« Отговор #31 -: 18 Април, 2017, 14:19 »
Да обобщим - безспорният успех на Дунав към момента е в следствие на няколко фактора. От една страна, беше подсигурена нормална финансова рамка за съществуването на клуба. От друга - ръководството беше на мястото си и намери подходящ млад и амбициозен треньор, на когото да повери изграждането на боеспособен отбор. Освен това д-р Симеонов беше достатъчно разумен да не се меси в работата на Веселин Великов и да не допуска други хора да се месят, въпреки някои опити в началото. Може би не е без значение и подсигуреният относителен политически комфорт от страна на управляващите и липсата на външни фактори, които да "изтласкат" Дунав от борбата за място в елита за сметка на други отбори, както е ставало неведнъж. Каквито и да са причините обаче, факт е, че Дунав пише една от най-успешните страници в историята си и от всички нас зависи това да продължи и занапред.
Извинявам се за офтопика, тъй като темата е за втора и трета лига, но се надявам в Плевен да вземат пример от нас и да успеят да се завърнат там, където им е мястото в исторически план.

FCD

• Фен
  • Публикации: 3940
  • Одобрение: +118/-29
    • Профил
« Отговор #32 -: 09 Май, 2017, 01:00 »
Етър с нова драма във финалния спринт с преките си конкуренти.
Етър - Витоша (Бистрица) 1:0 след скандална дузпа в последната секунда, претенции към сидиите и много вълнения.

Не знам защо, ама този им мач много ми напомни за онзи нашия с Поморие като заряд.

И разбира се за десерт мила родна картинка, няма как да минем без нея:  ;D
https://www.sportal.bg/video.php?video=100836

Съдия на мача кой...? Ами нашият гербаджия от мача с Локото по-миналия кръг.

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #33 -: 09 Май, 2017, 01:29 »
Не гледах целия мач, но дузпата си беше 100-процентова. Играчът на Витоша вдигна ръцете си, може би за да се предпази, но дузпата си беше съвсем редовна. Напомни ми за действието на Амаду Сукуна при гола му за Верея срещу нас. Вторият жълт, респективно червен картон, който се вижда от репортажа в гонг, също беше заслужен. От ГЕРБ или не, съдията се справи в този мач.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1157
  • Одобрение: +43/-9
    • Профил
« Отговор #34 -: 09 Май, 2017, 04:03 »
Много смешни тея "тигри", дузпата беше "ала Сукуна" след центриране на Етър в 2:55 на три минутното продължение. Първо спореха, че няма такава и като видяха, че не минава номерът, искаха обяснение за даденото продължение, дадено основно заради леженето им по терена в последните минути. Айде мерси от такива участници като Бистрица, Тетевен, Лисичери и други подобни в А група. Етър е къде по-добър вариант, успех на търновци!

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
« Отговор #35 -: 09 Май, 2017, 10:11 »
Не гледах целия двубой и не мога да коментирам червения картон, както и претенцията на Лаптопа за счупен крак на негов играч, което е подминато от съдията. Дузпата обаче си беше стопроцентова и няма нищо скандално в нея. Случи се точно в края на добавеното време и си беше чиста игра с ръка. Успех на етърци, дано станат хубави мачове с тях догодина. Доста по-симпатични са ми от Локо ГО например.
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5489
  • Одобрение: +68/-9
    • Профил
« Отговор #36 -: 09 Май, 2017, 10:57 »
Хвърлях по едно око на мача. Заслужена победа за Етър, време е за зрелищни регионални дербита в Първа лига. Странна обаче е ниската посещаемост в такъв важен и решаващ мач. Най-вероятно промоцията им ще се официализира в последното домакинство срещу Царско село.

Може пък с етърци да се разбираме добре и гледаме в приятелски отношения мачовете ни. Дали ще е възможно?

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #37 -: 09 Май, 2017, 11:54 »
Надявам се Локо (Горна) да запазят мястото си в Първа лига и заедно с Етър следващия сезон да оформим петоъгълника Русе - Разград - Варна - Търново - Горна с яки северни регионални дербита и многобройна публика на всеки от тези мачове.  8)

tipin

• Фен
  • Публикации: 1404
  • Одобрение: +29/-25
    • Профил
« Отговор #38 -: 09 Май, 2017, 12:53 »
Надявам се Локо (Горна) да запазят мястото си в Първа лига и заедно с Етър следващия сезон да оформим петоъгълника Русе - Разград - Варна - Търново - Горна с яки северни регионални дербита и многобройна публика на всеки от тези мачове.  8)

О да, традицията с Етър  също е да стават здрави битки. На последната контрола нещо ми се правиха на мъже на паркинга на стадиона им. Вярно че бях запушил изхода, ама много нервни...

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #39 -: 09 Май, 2017, 15:07 »
@tipin: Не бъркай чисто човешките отношения с тези между феновете. Блокирал си изход на паркинг все пак. Иначе в Русе сме като цяло доста спокойни. По-малко ги има тези изнервени шофьори. Дано и те да се приятелски настроени към нас. Преди е имало искри, но и това е неизбежно в горещи дербита. Видяхте как си развалихме приятелските отношения с Добруджа като се стигна до доректен сблъсък за първото място в Североизточна В група.

Първа лига само ще спечели от тези дербита на Севера.

FCD

• Фен
  • Публикации: 3940
  • Одобрение: +118/-29
    • Профил
« Отговор #40 -: 09 Май, 2017, 15:52 »
На мен ми е интересно как стои въпросът с осветлението на иначе прекрасния стадион "Ивайло". В момента доколкото знам не работело и не знам дали може да се оправи лесно, а нямам информация какво е естеството на проблема. Нали Перуката ще иска и там да има ламби? Да не ги пратят и тях да "домакинстват" в Ловеч или Русе, ако трябват много пари и ги нямат? А не ми се вярва да отидат баш в Горна Оряховица на стадиона на кръвния им враг.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #41 -: 09 Май, 2017, 18:49 »
Със сигурност ремонтът на осветлението на ст. "Ивайло" ще отнеме месеци. Общински поръчки, некадърни изпълнители и т.н. Може наистина Етър да домакинстват известно време в Русе като обещетение за изпуснати ползи от "домакинствата" в Разград. Всичко може да очакваме.

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #42 -: 09 Май, 2017, 19:05 »
Според мен на Етър ще им е най-удобен стадионът в Ловеч. От една страна им е най-близко - 85 километра, сравнено със 105 до Русе и 115 до Разград. От друга страна, в Ловеч няма да играе местен тим в Първа лига, което би им осигурило по-голям комфорт. Интересна ситуация може да се получи, ако Монтана остане в лигата и не успее да си завърши ремонта на стадиона навреме. Мачът между два съперника, отстоящи на 250 километра един от друг, може да се превърне в ... градско ловешко дерби. Добре дошли в Хиперцирк-лигата!  ;D

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #43 -: 09 Май, 2017, 22:20 »
Положението на нашите приятели от Плевен е незавидно и отборът им се е запътил към пореден сезон във В групата. След загубата от Банско вкъщи на Гергьовден разликата от 12-ия Оборище е 6 точки 3 кръга преди края и спасителен бряг не се вижда. Дано след изпадането преживеят катарзис и намерят подходящите хора, за да се завърнат там, където исторически принадлежат - сред най-добрите, също като нас. Искрено им го пожелавам!
Друг много застрашен от изпадане е дублиращият отбор на ГМО Микре. Играчите от първия отбор са заети в битката за второто място и не могат да ударят едно рамо по примера на Лудогорец от миналия сезон. В момента изостават на 3 точки от Оборище и Ботев Гълъбово, като с вторите имат директен мач следващия кръг. Интересно ако изпаднат, дали ще гледаме поредния хиперцирк, този път във Втора лига!?

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2005
  • Одобрение: +34/-3
    • Профил
« Отговор #44 -: 09 Май, 2017, 22:26 »
Етър се завръщат. Добруджа ще влязат във Втора лига най-вероятно. Остава само плевенския и варненския Спартак да се възродят и да се заформят лютите дербита :)
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.