Автор Тема: ЕВРО 2016  (Прочетена 2901 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3403
  • Одобрение: +113/-23
    • Профил
ЕВРО 2016
« -: 10 Юни, 2016, 02:28 »
След броени часове във Франция започва 15-то Европейско първенство по футбол. Първият мач е Франция - Румъния от 22:00 българско време в Париж. За първи път участват 24 отбора, разпределени в 6 групи по 4. Нашият национален отбор е на светлинни години от класиране на какъвто и да било голям форум, но това не пречи да се насладим на истинската игра от другите европейски тимове. Приятно гледане на всички!

FCD

• Фен
  • Публикации: 3952
  • Одобрение: +120/-29
    • Профил
Re: ЕВРО 2016
« Отговор #1 -: 10 Юни, 2016, 09:54 »
Боже, колко сме зле в сравнение с преди. Какво европейско, какви 5 евро? Чак нямам желание да го гледам, надявам се поне шампионска лига да гледам. Заслужаваме да си тънем в калта тук, докато онези тикви не осъзнаят докъде ни докараха и барем си подадат оставките. Боби естествено отлетял за Евро 2016 да го гледа (не го ли е срам поне?) и Петев отивал при него, за да можел моля ви се да се "запознаел" с бъдещия ни съперник в групите - Франция, хахаха! Сякаш пък не ги познава и иска да бием Франция, смех. Довечера е откриването точно с мача Франция-Румъния. Странно съвпадение на откриване между две неофициално побратимени държави. Понеже не обичам французи, а само французойки, съм за комшиите ни естествено, поне са наши балкански хора. Едно време ни дишаха прахта във всяко отношение, сега са далеч пред нас, а ние ще ги гледаме по телевизията.

marto

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 81
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
« Отговор #2 -: 11 Юни, 2016, 11:49 »
На това Евро съм за Франция, Украина, Русия , Румъния и Полша.
След мача вчера се видя съвсем кристално ясно едно- румънците са страхотен отбор, и никога няма да можем да се доближим до класата им!
Едно време им се присмивахме на румънците-то, ние на кого ли не се присмивахме!!!- но се оказа, че ние сме за смях във всяко едно отношение, защото хората - всички от соцлагера, та даже и Полша!!!!- са далеч преди нас. Нали сме много умни...
Добре, че не се класирахме- нашето място е там, в Япония за 7:2 и 4:0. Да си ни бият като тупан на сватба за кеф на всички. Но...ние пък все така ще си размахваме тези Четвърти в света. И ще си честваме 30 годишнина, 40, 50, 60... И все ще сме най- великите.

Up the Dunav's!!!

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #3 -: 11 Юни, 2016, 16:26 »
След алжирецът с френски паспорт, играещ за Монтана, Набил Еженави и на европейското се появи играч с добре звучащо име на български - това е албанецът ОдиСе Роши.  ;D

marto

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #4 -: 12 Юни, 2016, 22:53 »
Гледам Украйна- Германия и си умирам от кеф, как играят украинците! И въпреки че губят, съм за тях и знам, че ще победят! Швабите са страшно зле, абсолютна паника в отбора, а украинците как са ги натиснали... Да не говорим, че съдиите отрязаха украинците с две положения, които ако бяха оставили...резултатът щеше да бъде друг.
Както и да е- от видяните отбори до сега, виждам, че ние изобщо нямаме място на подобни футболни форуми!!!
А, Украйна ако ни хванат, ще ни сдерат със 17 на 2... ако играят така като тази вечер...
Айде със здраве, Наздраве и UP THE DUNAV'S!
Up the Dunav's!!!

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #5 -: 13 Юни, 2016, 00:29 »
Потвърждава се старото правило, че всички играят, а накрая Германия печели. Украинците имаха своите положения, но германците бяха добре смазана машина и заслужено спечелиха.

marto

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #6 -: 13 Юни, 2016, 07:41 »
Никога не съм бил привърженик на оспорвания на съдийски решения във футболна среща- особено, както е основна практика в нашето "първенство"!- защото...вече е свирено и не може да се направи нищо: съдията е решил така и точка. Снощи обаче, немците бидоха подпряни от съдията. В никакъв случай не мога да кажа, че съдийството беше много обективно, еле пък в първото полувреме...
А, германците са каквито са били винаги- тичане като на конно състезание, скучен футбол и зверовита грубиянщина! 
Up the Dunav's!!!

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2005
  • Одобрение: +34/-3
    • Профил
« Отговор #7 -: 13 Юни, 2016, 11:22 »
На това Европейско съм за Хърватия и Белгия. Ще видим днес вторите как ще започнат срещу Скуадрата :)
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

ivo

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 89
  • Одобрение: +4/-38
    • Профил
« Отговор #8 -: 14 Юни, 2016, 23:31 »
След България, и Исландия се гаври с Португалия.. Дайте 5- златни топки на Кристиано Роналдо да го е*ба
« Последна редакция: 15 Юни, 2016, 00:03 от ivo »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2467
  • Одобрение: +100/-16
    • Профил
« Отговор #9 -: 16 Юни, 2016, 18:14 »
Невероятно много голове в последните минути на мачовете от това европейско първенство!!! Гледал съм поне 12-13 световни и десетина европейски първенства, но такова чудо не помня :o
Затова и всеки мач ми е интересен до края. Може футболът и да не е много качествен, но интригата се запазва до последната секунда! Ако някой от "статистиците " във форума си направи труда да изчисли процента на головете вкарани след 85 мин., ще е интересно.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #10 -: 16 Юни, 2016, 18:39 »
Чисто статистически, това първата победа на Англия на европейски първенства ли се явява?

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #11 -: 16 Юни, 2016, 19:53 »
Според Wikipedia това е 10-та победа на европейски първенства за Англия. Факт е обаче, че в исторически план се представят доста посредствено като за велика футболна сила и освен два полуфинала, единият от които - вкъщи през 1996, нямат нищо запомнящо се.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2467
  • Одобрение: +100/-16
    • Профил
« Отговор #12 -: 16 Юни, 2016, 21:03 »
И отново гол в края на мача, буквално в последната секунда!!! Това първенство е омагьосано :)

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #13 -: 16 Юни, 2016, 22:11 »
Много се изкефих на победата на Северна Ирландия, тъй като са малка нация и малко ми напомнят на нашия отбор през 1994-а. Дано поднесат още изненади и стигнат доста напред в турнира.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #14 -: 16 Юни, 2016, 22:53 »
Според Wikipedia това е 10-та победа на европейски първенства за Англия. Факт е обаче, че в исторически план се представят доста посредствено като за велика футболна сила и освен два полуфинала, единият от които - вкъщи през 1996, нямат нищо запомнящо се.
Да, благодаря. Питах някой запознат, защото не съм се интересувал, а чух онзи ден коментаторът по телевизията да говори, че Англия търсела първата си победа на европейско, но явно го е казал в контекста само на настоящето и съм го разбрал неточно.