Автор Тема: Промени в правилата на футболната игра в сила от 01.06.2016 г.  (Прочетена 523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FCD

• Фен
  • Публикации: 3952
  • Одобрение: +120/-29
    • Профил
ТУК можете да се запознаете с така коментираните напоследък промени, корекции и допълнения в правилата на футболната игра, влизащи в сила от 1-и юни тази година. Те ще важат от сезон 2016/2017 г. Има интересни неща, които трябва да се знаят и от футболисти, и от публика, за да не освиркваме аматьорски, а ако ще освиркваме, поне да е професионално.  :D
Например на мен ми направи впечатление правило 11. Ако това правило бе в сила миналия сезон, тук голът ни трябваше да бъде зачетен.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3407
  • Одобрение: +113/-23
    • Профил
Също така началният удар от центъра може да се изпълни и в посока назад, а не само напред както беше досега. Това напълно кореспондира с практиката на почти 100 % от отборите.
При нарушение в наказателното поле с цел предотвратяване на очевидна голова възможност защитникът се наказва само с жълт картон (а не с червен), ако е играл или е имал възможност да играе с топката.
Изпълнител на дузпа вече няма право да спира (финтира) преди да ритне топката. Също така вратарят няма право предварително да скъсява дистанцията. И двете нарушения се наказват с жълт картон.
И нещо много интересно, поне за мен - при извършено нарушение на игралното поле и по време на игра срещу съотборник, резервен или сменен играч, официално лице на отбор или някой от съдиите, играта се подновява с пряк свободен удар (или наказателен удар). Това на практика означава, че дори при обида на съдията в наказателното поле, освен съответния картон, трябва да бъде отсъдена и дузпа.