Автор Тема: "Първа лига" - програма и статистика  (Прочетена 58332 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10523
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
Re: "Първа лига" - програма и статистика
« Отговор #30 -: 08 Юли, 2016, 12:05 »
Комисия не е минавала. От БФС казаха, че сме заявили стадиона в Разград. Не съм по клетвите, но в момента искам да се случат много лоши неща на отрепките, които ни управляват. Четири отбора ще скитосват. Ние сме в Разград, Горна в Пловдив, Черно море най-вероятно в Каварна, Ботев в Бургас. Иначе като жребий е идеален. Надали ще сме готови за "големи" мачове в началото.
Only the dead fish follow the stream

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #31 -: 08 Юли, 2016, 12:12 »
С Верея си завършихме, с Верея си почваме. Цялото това влизане не е това, което трябваше да бъде. Радваме се, но се радваме с тъга. По-добре да ни изплющят с един мега звучен шамар, та да се приключи с цялата тази мъка накрая.

rusensko_vareno

• Дунавец
  • Напредващ
  • Публикации: 554
  • Одобрение: +13/-5
    • Профил
« Отговор #32 -: 08 Юли, 2016, 12:23 »
Пълната програма:
http://gong.bg/bg-football/a-grupa/multimedia/video/pylnata-programa-za-sezona-v-pyrva-profesionalna-liga-386744

В първите 4 кръга: Верея, Нафтата, Локо ГО и Пирин!
От рано ще си проличи как ще ни тръгне сезона :)

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #33 -: 08 Юли, 2016, 12:30 »
В 5-и кръг е истинското дерби на Севера: Дунав-Черно море и веднага след това играем с ГМО Ловеч-Етрополе, ако преди това не са ни закрили като национална федерация.  ;D
« Последна редакция: 08 Юли, 2016, 17:05 от Obiknoven Fen »

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #34 -: 08 Юли, 2016, 12:39 »
Тук мисля, че е редно всеки фен да си направи своята лична декларация за намеренията си и това как приема случващото, за да можем да излезем с една конкретна позиция.

Моята лична декларация е, че аз няма да подкрепям подменения ФК Дунав Разград в подменената менте лига АКО в срок до 29 юли (ден преди мача с Верея) не излязат всички "отговорни" фактори и не кажат една ясна и конкретна дата през месец октомври за приключване на ремонтите - т.е. конкретен мач, за който Дунав се връща в своя собствен дом в Русе. Дата, ама най-късно от месец октомври и не постоянно плаваща и местеща се напред в неопределеното бъдеще. Изобщо не искам да ме правят на глупак повече и да ме карат да им вярвам на някакви витиевати фразички и псевдо обещания. ЯСНО И КОНКРЕТНО ИСКАМ ДА КАЖАТ НА КОЯ ДАТА ВЪЗНЕМЕРЯВАТ ДА ВЪРНАТ ДУНАВ НА РУСЕ!!! Ако не си изпълнят и този ясно и конкретно поет ангажимент или откажат изобщо да се ангажират със срокове, аз лично нямам намерение да се занимавам с този отбор. Който иска да си го определя за неопределено време по Разград. Лъгани сме достатъчно, за да вярваме на някакви празни приказки.
« Последна редакция: 08 Юли, 2016, 12:44 от RIVER »

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #35 -: 08 Юли, 2016, 13:16 »
Друг е въпросът, дали някой ще може да обясни какъв е смисълът Дунав - Верея да е в Разград, като нито ремонти ще има тогава, а мачът надали ще бъде изискан за осветление.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3733
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #36 -: 08 Юли, 2016, 13:42 »
Не трябва да правим драма от предстоящия ремонт на стадиона. На всички ни се искаше първият мач след голямото з"А"връщане да бъде в Русе, но по добре известни причини явно ще играем в Разград. Колкото до управляващите на местно и национално ниво, те отдавна са изгубили моето лично доверие и не само моето, предполагам. Каквото има да понасят като отговорност, ще го понесат на съответните избори. Отборът обаче трябва да се подкрепя, особено в тежки моменти като този, когато сме принудени от външни за клуба фактори да играем извън Русе. Така че, горе главите и САМО ДУНАВ!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #37 -: 08 Юли, 2016, 13:49 »
Никой не прави драма от това, че ще бъдем в Разград - това беше ясно. Драмата е, че не се знае колко ще е това време. Драмата е и в това, че никой не казва кога започва и кога свършва този ремонт. Драмата е, че казаха, че до 5-ти ще бъде пусната поръчката, а такава още не е и към днешна дата. Драмата е в безумието Дунав - Верея да е в Разград, при положение, че нищо не налага това!

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #38 -: 08 Юли, 2016, 13:57 »
RIVER, напълно съм съгласен с теб, но нищо от изброеното не е основание за преустановяване на подкрепата към отбора, особено в тази тежка ситуация, когато Дунав има още по-голяма нужда от подкрепа. Съвсем друг въпрос е отношението на отговорните фактори към Дунав и съответно отношението на феновете към тези фактори. Но ДУНАВ ТРЯБВА ДА СЕ ПОДКРЕПЯ и по този въпрос две мнения не може да има. Като фенове се опитахме да направим всичко възможно и да принудим хората, от които зависи това, да се задействат по-бързо, но при сегашната ситуация е безсмислено да упорстваме и да настояваме, че нямаме нищо общо с Дунав, ако играе в Разград. На момчетата им стига това наказание, че ще играят неопределен брой мачове на неутрален терен, че и ние да ги наказваме допълнително. По-скоро трябва да накажем хората, които не са си свършили работата и заради които се е стигнало до сегашното положение.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #39 -: 08 Юли, 2016, 14:04 »
Ама чакай? Кой е тоя отбор, дето да го подкрепяме? Някаква си пътуваща циркаджийска трупа, която никой не ти дава гаранции, че ще е временно и колко точно временно ще бъде? Кой има полза от този цирк не мога да разбера, че да излизаме със сърцераздирателните тиради. Или този отбор, дето въпреки казаното никой не направи нищо да си играем първите мачове в Русе, като е ясно, че в това време така или иначе ремонт няма да има, с което да се минимизират вредите от цялата тази простотия. Предвид купищата ЛЪЖИ, които чухме досега, не ви ли светва малко лампичката, че ако ние излезем от Русе без ясна и точна перспектива да се върнем, няма да се върнем ?! Този мач, с който ти експлоатират чувствата сме го играли - нарича се емоционално изнудване. И мен ми е много тежко, но все някъде трябва да се каже наистина баста, защото вече влизаме в хипотезата на пълзящ компромис, на който не му се вижда края.
« Последна редакция: 08 Юли, 2016, 14:07 от RIVER »

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #40 -: 08 Юли, 2016, 14:08 »
Перспективата е да се върнем в Русе, когато приключи ремонтът на стадиона. Тъй като все още не е обявена обществената поръчка, никой в момента не може да каже кога точно ще стане това. Факт е обаче, че има решение за отпускане на финансови средства. И да поставяме ултиматуми, и да не поставяме, никой няма да се трогне.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #41 -: 08 Юли, 2016, 14:10 »
КОГА ще е това приключване на ремонта? Вече има просрочен един срок с обявяването на поръчката. Те тая поръчка може да не я обявят и до края на годината - никой не ги обвързва с конкретни срокове. Затова да излязат и да кажат ясно и точно КОГА. Мачкат ни защото сме овце и досега бяхме изключително толерантни и разбиращи всички лайна, които ни сервират. Щом можем да търпим ще има и още. Вие ходете и им пляскайте с ръчички да ги поощрявате още...
« Последна редакция: 08 Юли, 2016, 14:15 от RIVER »

rusensko_vareno

• Дунавец
  • Напредващ
  • Публикации: 554
  • Одобрение: +13/-5
    • Профил
« Отговор #42 -: 08 Юли, 2016, 14:36 »
Напълно съгласен съм с аргументите на RIVER - не става въпрос дали момчетата заслужават бойкот или не - ясно е, че всеки от нас ще стиска палци за Дунав и който може ще отиде да ги гледа в С. Разград, каквото и да се говори под афект.
Но без институцията 'Фенклуб на ФК Дунав Русе' да излезе с някаква позиция настояваща за ясноти по сроковете на ремонтите и спиране на протакването, общинари и тем подобни пиявици ще продъжават да си правят каквото си поискат. Време им е някой да им даде малко начален тласък. Изводите кой кого подкрепя - на кметските избори след  3 години.
Отговорите на следните въпроси мен лично ме вълнуват много:
1. Кога ще стартират процедурите за ремонта и кога се очаква да бъде готов?
2. Защо и кога бе решено да бъде обявяван стадиона в Разград за домакинства и защо това не бе публично обявено, а се чакаха комисии на Градския и прочее.
3. Защо не може да бъде постигната договорка с БФС и гостиет за мача с Верея и той да бъде игран в Русе. Общо взето за обикновения зрител това е един от по-безинтересните мачове от първия кръг и се съмнявам да бъде игран на осветление заради ТВ изклъчване?
4. Да бъде публично обявено каква е договорката с Лудогорец за ползването на трибуна Моци.
5. Кой ще поеме отговорност за сегашното положение, заварило общината абсолютно неподготвена за ситуацията или ще се залъгваме, че нищо лошо не е станало.

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #43 -: 08 Юли, 2016, 16:54 »
Изкарахте ме, че едва ли не подкрепям "домакинстването" ни в Разград, както и боклуците, заради които се стигна до това положение. НЕ, НЕ ПОДКРЕПЯМ ДУНАВ ДА ДОМАКИНСТВА КЪДЕТО И ДА БИЛО, ОСВЕН В РУСЕ!!! НЕ ПОДКРЕПЯМ И НЕ ОПРАВДАВАМ ПРЕСТЪПНОТО БЕЗДЕЙСТВИЕ НА ВСИЧКИ ОТГОВОРНИ И БЕЗОТГОВОРНИ ФАКТОРИ НА МЕСТНО И ДЪРЖАВНО НИВО!!! СЪЩО НАСТОЯВАМ ЗА КОНКРЕТЕН ОТГОВОР ОТНОСНО СРОКОВЕТЕ, В КОИТО ЩЕ СЕ ИЗВЪРШИ РЕМОНТЪТ НА СТАДИОНА И КОГА ДУНАВ ЩЕ ИГРАЕ ОТНОВО В РУСЕ!!!
В същото време обаче не приемам любимият ни клуб да бъде оприличаван на "пътуваща циркаджийска трупа", както и да се питаме "Дунав от Русе ли е или от Разград?" Дунав винаги е бил, е и ще бъде отборът на Русе, независимо от временните несгоди и принудителното ни скитосване. В този смисъл за мен е неприемлива декларация, че спираме да подкрепяме отбора, ако станело или не станело еди-какво си. Още повече, че в момента нуждата от подкрепа е по-голяма от когато и да било.
Наистина обаче трябва да се състави ясен календарен график в скоро време, както казвате, до края на месец юли и да се знае кога точно Дунав ще играе в Русе и кой каква отговорност ще носи при неизпълнение на графика. Това е много по-разумна позиция, отколкото "Не ми издържат нервите, ебете си майката, спирам да се занимавам с този отбор!"

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #44 -: 08 Юли, 2016, 16:59 »
Демек - ако не се ангажират с конкретни срокове, да няма никакви последствия, а ние ентусиазирано да отправим взор към Разград за неопределено време и без ясна перспектива кога ще се завърнем. Обявен или необявен официално, бойкотът на мачовете в Разград ще се осъществи по съвсем естествени и закономерни причини и това трябва да е ясно на всички. И да, Дунав без ясни срокове на завръщане, ще бъде циркова трупа, представяща всеки друг, но не и Русе. Що за русенски отбор може да бъде, играейки мачовете си извън Русе?! Това е тотален нонсенс, или аз нещо съм сбъркан и има някаква друга логика освен очевидната такава, отборът да се казва ФК ДУНАВ РУСЕ.
« Последна редакция: 08 Юли, 2016, 17:03 от RIVER »