Автор Тема: FC Astra Giurgiu / ФК Астра (Гюргево)  (Прочетена 2755 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 614
  • Одобрение: +36/-2
    • Профил
Re: FC Astra Giurgiu / ФК Астра (Гюргево)
« Отговор #15 -: 03 Май, 2016, 10:42 »
  Честито, на северната половина от града ни! ;D
Пречките да играем в чужда държава, най-вероятно защитават интересите на гостуващият отбор, както би се изразил г-н "спеца" от БФС.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3481
  • Одобрение: +115/-24
    • Профил
« Отговор #16 -: 04 Май, 2016, 16:20 »
Един от потенциалните съперници на Астра в предварителните кръгове на Шампионската лига е бъдещият български шампион Лудогорец. Два отбора-шампиони на 70 километра един от друг и нашият град някъде между тях. Биха били доста интересни мачове.  :)

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5550
  • Одобрение: +70/-9
    • Профил
« Отговор #17 -: 04 Май, 2016, 17:40 »
Кой преди 10 години дори си е помислял, че съседни Гюргево и Разград могат някога да са футболни шампиони и евентуално дори да играят помежду си в Шампионска лига? Все още звучи като фантастика, но ето, че е реалност.

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 495
  • Одобрение: +19/-2
    • Профил
« Отговор #18 -: 16 Август, 2016, 12:40 »
  Четвъртък 21:15 Astra Giurgiu ? - ? West Ham United.
Един не лош мач за гледане на живо, билетите варират от 15 до 45 леи (от 7 до 22,50лв).

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1271
  • Одобрение: +47/-11
    • Профил
« Отговор #19 -: 16 Април, 2017, 19:48 »
https://www.sportal.bg/news.php?news=659471
Не знаех,че Пламен Илиев се подвизава в Астра,че и се предсавял добре!

FCD

• Фен
  • Публикации: 4023
  • Одобрение: +125/-30
    • Профил
« Отговор #20 -: 16 Април, 2017, 20:31 »
И на мен ми направи впечатление тази статия по-рано. Даже като я зачетох и ми стана интересно не само за вратаря, ами и за формата на румънското първенство, Лига 1, и отидох да проверя за какво иде реч. Ако някой вече знае, моля да ме извини, но аз лично да си призная не съм се интересувал и не бях наясно. Та отивам аз на сайта на тяхната федерация и какво да видя - първа шестица (плейоф)  и втора осмица (плейаут) . ;D  Явно не само ние сме открили "топлата вода".

Обаче какво прави впечатление като разлики:
1. На втора фаза, както е тази фаза при нас, точките на всички отбори явно се делят на две след първата фаза.
2. Първата шестица, не и без резултат от горното, е далеч по-интересна и непредрешена с отбори на по две, три, четири точки разстояние. Интересни лидери са FCSB и Виторул Констанца.
3. Шампионът Астра е на 6-о място на 10 точки от първия.
4. Втората осмица е "нормална", без да се наблюдават някакви иновативни щуротии.

Не зная те откога са на тази система, но май хората са открили "топлата вода" по-рано и по-умно от нас. На мен тяхната система сякаш повече ми харесва. Деленето на точките на две запазва интригата и няма излишни усложнявания в плейаута.
« Последна редакция: 16 Април, 2017, 20:44 от FCD »

tipin

• Фен
  • Публикации: 1578
  • Одобрение: +35/-30
    • Профил
« Отговор #21 -: 16 Април, 2017, 21:12 »
 Да, деленето на точките на две би засилило конкуренцията и изравнило възможностите.
 Поне като е реформа - да е докрай. Но няма да стане - ясно защо....

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #22 -: 16 Април, 2017, 23:34 »
Няма да стане, защото разликата между първия и втория сега щеше да е 6 точки примерно, а между нас и оранжевите - 4 и щеше да накърни много интереси. Обаче как при другите може, а при нас все не? Риторичен въпрос. При нас всичко е за големите. Малките да духат факлата.

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #23 -: 17 Април, 2017, 01:35 »
Деленето на точките на две има своите плюсове и минуси. Плюсовете бяха разяснени в горните постове - конкуренция, интрига и т.н. Искам да обърна внимание на един съществен минус - деленето на точките до голяма степен обезсмисля редовния сезон, тъй като най-важно става отборът да е във форма след приключването му, тоест за плейофната фаза. С други думи, играят се 26 "контролни" срещи и 10-ина "шампионатни". Не мисля, че този вариант е по-добър от нашия.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #24 -: 17 Април, 2017, 02:49 »
Пълно щастие няма, но все пак на мен повече ми харесва варианта с деленето на точките, тъй като в крайна сметка големият минус не е чак толкова голям, а по-скоро е плюс. (много съм дОбър в математиката)  ;D Класирането се запазва, но аритметичната разлика става двойно по-малка и не позволява отпускане на отборите. Трудно ми е да се съглася, че в румънския вариант има 26 "контролни" срещи, тъй като класирането за топ 6 първо зависи от тях и второ, промяната в съотношението е пропорционално за абсолютно всички без изключение. Така действително интригата и борбата е по-голяма. Защото в нашия вариант веднага мога да ти изтъкна контратезата, че парадоксално или не може да се получи точно обратната ситуация - на 26 шампионатни и 10 контролни срещи. И практиката го доказва в момента абсолютно реално у нас. Сега всички се тюхкат как шампионатът на практика вече е приключил, а шампионът в шестицата е ясен още от април. Последният пък се е отпуснал като дроб на слънце и го е ударил на контроли в плейофа, мислейки вече за Европа. Левски и Литекс също са далеч, много трудна история. Един абсолютно обезсмислен и предрешен плейоф, опорочен от съдийските секири именно в тези първи 26 кръга. Единствената интрига е за 4-то място, и то забележи, защото отборите, които се борим за него, бяхме "на гъсто" на преодолим интервал от точки.

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #25 -: 17 Април, 2017, 10:59 »
Така е - и двата варианта си имат плюсове и минуси. Както при настоящата система има недоволни, такива ще има и при евентуална промяна и по-горе съм обяснил защо точно. При настоящата система и без това тежестта на двубоите с отбори от шестицата (в нашия случай) е по-голяма, тъй като се играят повече срещи с тях, а при делене на точките тази тежест става още по-голяма и на практика се обезсмислят мачовете с останалите 8 отбора. Това би бил основният аргумент против тази система.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #26 -: 17 Април, 2017, 12:15 »
А ти доволен ли си от това, което виждаш в момента при нас? Виж сега пак румънската таблица и пак помисли. Точно румънската система уравновесява двете фази, докато българския вариант прави втора фаза теоретична.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +7/-4
    • Профил
« Отговор #27 -: 17 Април, 2017, 12:44 »
По-скоро NITRO е прав, няма идеално решение и винаги ще има сърдити. Я си представи ситуация, в която да речем не ни бяха рязали толкова съдиите и се бяхме откъснали на 10-ина точки пред ЧМ и Локото, а защо не и на 2-3 пред Етрополе? Сигурно щеше да си от първите (както и аз), които биха възнегодували срещу "несправедливата" система, обезценяваща труда на отбора и постигнатия стабилен аванс  ;) . При всички положения най-коректно си остава първенство с 16 отбора, всеки срещу всеки на разменено гостуване и толкова. За жалост към днешна дата такива са реалностите и просто няма достатъчно отбори, покриващи финансовите изисквания за подобен формат.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #28 -: 17 Април, 2017, 13:31 »
Хората прилагат системата вече поне втора година, значи има защо. Щом ви харесва тази система в българския вариант, радвайте й се. На мен не ми харесва. А явно и на много други хора. https://gong.bg/bg-football/parva-liga/multimedia/video/vtorenstvoto-za-levski-i-cska-spasiava-plejofite-427116

"Какво би било ако" увисва яко в сравнение с тава "Какво реално е в нашите условия". И не бих възроптал, ако предварително зная регламента. То е като закона - "данък уикенд" - не ти харесва, но е закон и изпълняваш. И ако смяташ да не играеш "контроли" в плейофа, не знам какво би те притеснявало толкова много. Значи за теб плейофа е формалност и гледаш да си решиш класирането още на първа фаза. Това е абсурдно.

ФАКТИ:

Румънско класиране топ 6: http://frfotbal.ro/index.php?competition_id=88

Българско класиране топ 6: http://www.bfunion.bg/about/ost/prof/101

Иначе ако беше нормално първенство без плейофи, тогава да.
В този вариант плейофът е обезсмислен майтап.
« Последна редакция: 17 Април, 2017, 13:32 от FCD »

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +7/-4
    • Профил
« Отговор #29 -: 17 Април, 2017, 13:44 »
Съжалявам, трябваше да го напиша в поста си, но мислех, че се подразбира. Сегашната система ни най-малко НЕ МИ харесва. Отвратителна простотия, чиято единствена идея беше да се вкара нещо ново и различно (било то и скапано), за да се оправдае натикването на едни отбори по служебен път, тоталното погазване на правилници СЪС ЗАДНА ДАТА, криминално сливане на отбори и какво ли още не. Докато не се изметат мутрите и букитата от БФС, не румънската, ами никоя система няма да ни помогне. За жалост това важи и за цялата ни държава, така че надежда всяка тука оставете...