Автор Тема: Ремонт на Градския стадион и политически обещания  (Прочетена 143037 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1795
  • Одобрение: +50/-33
    • Профил
ЕС не дават ли пари за нови стадиони или по-точно,  по някоя програма например "За развитието на спорта"? :)
Като че ли дават само за позападналите райони.

dartanqn

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 49
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
Е нека и аз да споделя  за стадиона: Пуснаха  ни от работа в 16:15 ч и бяхме пред стадиона  в 16:30ч. Влязохме в 17:15 от централния вход .Някакво БМВ на около 5 метра беше паркирано  там да  се чудиш кой му е разрешил и оставил,та  се разделяхме  2.Пред вратата  отвор само  2 да  минат в краката ти  нахвърляни  бутилки с вода. Добре е  следващия път да има контейнери. За кетъринг : нямам  думи  човек май трябва да   жертва поне 20 минути да си вземе  една вода или  чаша  безалкохолна  бира.Е най сетне  влязохме   ама нямаше  места ,та  на слънчевата  страна  на  30 метра от  агитката. Успяхме да седнем  ама  до  стълба с прожекторите,където са  разбивали  места за него. Беше оставена една малка пролука  между  мрежата  на трафопоста и където са разбивали  седалките около 30 см.Не изрязани  винкели,що не се пребихме да се  спъваме от тях .От мрежите  на трафопоста  никаква видимост  към центъра  на  терена .Е после пуснаха и  буферния  сектор  ама  карай,поне направихме тен. :D
Поклон на  агитката: не спряха да подкрепят  момчетата до последната  минута,страхотна хореография със светлосините  димки.

« Последна редакция: 30 Април, 2017, 20:13 от dartanqn »

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2141
  • Одобрение: +71/-6
    • Профил
Нов стадион в Русе...??? И в най-смелите си мечти не си го представям,но все пак когато съм мислил по въпроса,все съм "виждал"нов стадион до магазина на Опел като влизаш в Русе от софийския път.... :D
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

dartanqn

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 49
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
И  аз  не виждам скоро  нов стадион в Русе ,но  май  най- добре да е до Метро,преди Западния  парк и  ако се  благоустрой там ще е супер.

RedBull

• Напредващ
  • Публикации: 470
  • Одобрение: +5/-8
    • Профил
Аз гледах в продължение на седмица като заваряваха конструкцията в буферната зона за рекламното пано. Един ден може би на 26-ти беше отивам на стадиона да видя какво се случва и какво да видя? Режат конструкцията.... Попитах единия абе една седмица го правите сега го разваляте той каза така "няма разрешително за това го разваляме, но след 1 седмица, 2 ще дойде разрешителното и ще го направим наново"! Ако не е смешно, то е трагично...
Там където Дунава минава,трева не никне!

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 373
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
Често съм си мислил нещо, а след като El Rio g. така или иначе го спомена, ще се престраша да повторя: Да, аз също считам, че най - доброто място за нов русенски стадион би бил теренът на "П. Караминчев". Вярно е, че няма много място за допълнителна инфраструктура (паркинги и пр.), но за същата цел може да се строи и под земята. Колкото до това, че идеята за строителство на стадион в  града ни била утопична - не е - на този етап направо е абсурдна. НО пък дали някога някъде на този свят се е стигнало до нещо голямо и съществено, ако преди това не е имало мечти?! Даже Книгата на книгите започва със знаменателния стих "В
началото бе словото".

rusensko_vareno

• Напредващ
  • Публикации: 541
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Често съм си мислил нещо, а след като El Rio g. така или иначе го спомена, ще се престраша да повторя: Да, аз също считам, че най - доброто място за нов русенски стадион би бил теренът на "П. Караминчев". Вярно е, че няма много място за допълнителна инфраструктура (паркинги и пр.), но за същата цел може да се строи и под земята. Колкото до това, че идеята за строителство на стадион в  града ни била утопична - не е - на този етап направо е абсурдна. НО пък дали някога някъде на този свят се е стигнало до нещо голямо и съществено, ако преди това не е имало мечти?! Даже Книгата на книгите започва със знаменателния стих "В
началото бе словото".
Сега в начлото са европроектите

meh

• Напредващ
  • Публикации: 503
  • Одобрение: +10/-7
    • Профил
Ако замечтаем за доброто светло бъдеще и евентуално нов футболен стадион, то според мен мястото на такъв е извън града, всичко останало би било безумно скъпо и то не защото подходящите парцели са малко и частни. Скъпо ще е, защото стадионът е едно, но инфраструктурата около него е съвсем друго. Всички се оплакват как на градския има 3 входа и се влиза ужасно тегаво. Но Ялта е на доста стратегическо място, в смисъл от половината град дотам се стига и пеша, а спирки на градския транспорт в близост има много. Има и паркинги ако и да не е кой знае какво там, но в квартала все пак немалко. Достъпен откъм Липник, Цар Освободител и откъм квартала. Теренът на Петър Караминчев ако и да ставаше (според мен е прекалено "тесен"), е много кофти свързан с инфрата на града - достъпен само откъм Липник, отрязан от ЖП линия, силно ограничен откъм възможности за паркиране.

Обаче извън града има вече други проблеми - трябва да закараш дотам 12 хиляди души в рамките на половин-един час, после да ги върнеш обратно. От тези хора да вероятно немалко ще са с автомобили, но много няма да са и ще трябва да има адекватен градски транспорт. Автобусният не е особено адекватен и сега, а и по принцип. Сега някой ще каже ама как примерно това става в София на Герена да речем - ами става, защото Герена не е извън града на нивата, кръчми в квартала там колкото искаш, градският транспорт там е много по-добре свързан. Това обаче няма да е така извън Русе, особено предвид неземните възможности на автобусния ни транспорт. Та си мисля, понеже имаше планове да правят градска железница - с влакчето спокойно се извозват много хора, един вагон спокойно събира 100-150 човека, може би дори повече ако са правостоящи, та 2-3 влакчета спокойно биха извозили всички дори в най-посещаваните мачове. Важно също е дали има достъп до канализация, ВиК и елмрежата.

Та предвид това, къде биха били подходящите локации?  Сещам се за няколко - под мостовете на Лома (не знам дали знаете, но комунягите са планирали там квартал с ниско-застроени блокчета, гребна база и тем подобни глупости което никога не се е случило, защото ги е отнямало след 1989, но мястото рано или късно ще се урбанизира според мен). Друг вариант е бившите военни поделения до хижа Приста, до западния парк - също нелош вариант, на влакчето може да му се направи спирка почти точно там, само ще трябва да направят една голяма хубава пасарелка за да се пресича входната артерия, а атракции и забавления в парка и сега има, но ще се появят повече и ще се развие района.

Алтернативно, други два варианта според мен са близо до отбивката за Николово на международното, там също минава влакчето и терени колкото искаш. Или алтернативно някъде около ДЗС или Образцов Чифлик.

Всички изброени локации имат достъп до елмрежата, относително добре достъпни са, имат достъп до ВиК мрежата, единствено за канализацията вероятно проблемът е голям почти навсякъде с изключение на варианта с отбивката за Николово, там предполагам няма да е голям проблем. Ако някой ден решат този проблем в Долапите и Средна Кула както трябваше уж да стане по европрограма, но нашите хубавци го осраха това, може би това ще реши проблема и за още две потенциални локации.

Ех, мечти...
БФС, свине, ешафода ви зове!

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5691
  • Одобрение: +80/-10
    • Профил
Така, приключи ремонта, отворихме и напълнихме стадиона. Темата за ремонт остава обаче актуална, защото след около месец започва този на общината. Информация за точните дейности, срокове и стратегия на подновяване през следвощите години липсват разбира се. Когато и уволнят В. Богданов, все ще е късно.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10504
  • Одобрение: +164/-51
    • Профил
Има ли вече обявена поръчка за ремонта, или по стара традиция ще чакаме докато ремонтът приключи, или пък сезонът започне?
Only the dead fish follow the stream

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 750
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
Аз поне на сайта на общината не намерих нищо по темата, но това едва ли е изненадващо. А времето си тече - процедури, срокове, обжалвания и ей го следващия сезон започнал, като нищо преди да почне ремонта...

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 352
  • Одобрение: +13/-5
    • Профил
Хората в Крайова (Румъния) работят сериозно по новият си стадион. Строителството е на финалната права и уникалното съоръжение ще стане факт до 4-5 месеца. 31 000 изцяло покрити места, уникална архитектура на цена от 50 млн.евро! Шестият по големина град в Румъния (260 000) ще има страхотен стадион, какъвто в България няма да имаме скоро!
« Последна редакция: 01 Май, 2017, 20:14 от weeny da pooh »
ихтамнет

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
А уж с румънците сме били горе-долу на кантар.  :(  Нищо подобно... очевидно. Имам чувството, че гледам снимка от Холандия или нещо подобно. Смешни хора ни управляват. Хем алчни, хем стиснати, хем престъпно откъснати от народа си.

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
Стадиона в Крайова е държавна инвестиция, което не знам дали е много справедливо и удачно за обществото в Румъния, както и към останалите футболни отбори в страната. Както всички в България се оплакват от това, че Берое е държавно финансиран, както и факта, че държавата построи Сектор "Моци", така предполагам и там има полемики за този проект.

Да не говорим, че средната посещаемост на Крайова е 3-4 хил. и на фона на 31 хил. едва ли ще изглежда много добре след първата година на ентусиазъм.

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 352
  • Одобрение: +13/-5
    • Профил
Стадиона в Крайова е държавна инвестиция, което не знам дали е много справедливо и удачно за обществото в Румъния, както и към останалите футболни отбори в страната. Както всички в България се оплакват от това, че Берое е държавно финансиран, както и факта, че държавата построи Сектор "Моци", така предполагам и там има полемики за този проект.

Да не говорим, че средната посещаемост на Крайова е 3-4 хил. и на фона на 31 хил. едва ли ще изглежда много добре след първата година на ентусиазъм.

Очевидно в Румъния се получава добра симбиоза между държавните и частните инвестиции защото освен стадионът в Крайова мога да посоча и други нови стадиони като например: Националният им стадион, Клуж Арена, стадионите в Плоещ, Гюргево, Арад...
А колко са в проект и скорошна бъдеща реализация идея нямам.
Явно се готвят за домакинство на голям форум (не случайно е такъв капацитетът в Крайова), а ние се готвим да гледаме по ТВ същият...
« Последна редакция: 02 Май, 2017, 15:11 от weeny da pooh »
ихтамнет