Новини: ПРАВИЛА НА ФОРУМА || ФОРУМЪТ Е ДОСТЪПЕН САМО ЗА РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ! Ако имате проблеми с регистрацията, обърнете се към: office@fcdunav.eu

• 27 Април, 2017, 11:56

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Анкета

Ще подкрепяте ли Дунав ако играе домакинските си мачове извън Русе?

ДА
НЕ

Автор Тема: АНКЕТА: Ремонт на Градския стадион и политически обещания  (Прочетена 64820 пъти)

FCD

• Фен
  • Публикации: 2501
    • Профил
За съжаление тази тема вече "заслужава" да отиде на отделен уеб сайт, а може и да е повод за написването на книга, тип сага дори  :)
Някой ден, като отиде в архива (дай Боже),  може да се прекръсти на "Жития и страдания грешного русенлия".
Темата вече "отпразнува" първия си рожден ден, а кой знае къде ще й излезе краят.
Докато се рових за други неща в youtube, попаднах на този видеоматериал (който е по-млад от темата), но е интересен погледът от днешна дата, както и целомъдреното заключение на г-н ви Кралев, което за съжаление се оказва до болка вярно.  :(

https://www.youtube.com/watch?v=CZL0RLcayE4
Тук, на Градския стадион в Русе, САМО ДУНАВ е Гранд!

Danubio Azul

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
Малий,Карагерен ще го пускаме с лодката.

Според мен на Карагерен и на другите бързаци в атака плавници да дадем, че да шляпат напред. Лодката може за защитниците - така ще си помагат с греблото да избиват топки. Около противниковата врата може един трамплин под водата да вкараме, за да не може езерото да намалява отскока на Будинов като играе с глава. За Аясс също ще е много полезен, както пролича от гола му срещу Лудогорец. Капитанът ще разчита само на плувателните си умения, ама той е железен, ще се справи.

plamtp

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 86
    • Профил
Някой има ли информация какво става с ремонта? Аз отпреди Великден още не съм виждал да светне нито една лампа, а не ми се вярва всичко да е готово, настроено, проверено и тествано. Започвам да се тревожа да не излезе верен слухът за някаква сериозна авария с кабелите на осветлението, както се беше чуло. 28 април не е толкова далече, няма време. И друго ме притеснява - до 28.04. едва ли ще има вече правителство и като няма кой да реже лентичките, да не забавят умишлено откриването за по-късно. Май ще пропуснем и това домакинство. И с  тези подозрения за лошо направения дренаж, преди всеки мач ще трябва да се молим да няма голям дъжд, защото ще става едно мазало, не ми се говори.

SamoDunav1995

• Напредващ
  • Публикации: 249
    • Профил
Някой има ли информация какво става с ремонта? Аз отпреди Великден още не съм виждал да светне нито една лампа, а не ми се вярва всичко да е готово, настроено, проверено и тествано. Започвам да се тревожа да не излезе верен слухът за някаква сериозна авария с кабелите на осветлението, както се беше чуло. 28 април не е толкова далече, няма време. И друго ме притеснява - до 28.04. едва ли ще има вече правителство и като няма кой да реже лентичките, да не забавят умишлено откриването за по-късно. Май ще пропуснем и това домакинство. И с  тези подозрения за лошо направения дренаж, преди всеки мач ще трябва да се молим да няма голям дъжд, защото ще става едно мазало, не ми се говори.
Всичко трябва да е готово до 23-ти, защото на 24-ти ще мине отново лицензионната комисия на БФС. Днес пристигнаха вратите на стадиона и започнаха да ги сглобяват.

boti4eli

• Напредващ
  • Публикации: 596
    • Профил
Те Герберите, ако са хитри ще пуснат Служебните за пушечно месо да режат лентичките  ;)
Нови врати или старите?

mvr_19

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 31
    • Профил

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 325
    • Профил
Определено са малко 12к, според уикипедия, сегашния капацитет е 19 960, но по мой изчисления преди пластмасовите седалки капацитета бе 21 768 всяка една седалка, след ремонта имаме 9 сектора с по  грубо 500 места по-малко на сектор и би следвало 17к 17 500 да е сегашния капацитет.

FCD

• Фен
  • Публикации: 2501
    • Профил
Абе някой да вземе да ги преброи тези места накрая и да знаем точно колко са.  :) Някой беше написал наскоро, че по груби сметки секторите със сини седалки са 5-6 хил., горе-долу и аз така смятам. Въпросът е колко са останалите? Чудя се и какво ли е положението с терена сега след падналите обилни дъждове снощи.
Тук, на Градския стадион в Русе, САМО ДУНАВ е Гранд!

skrzzz

• Напредващ
  • Публикации: 362
    • Профил
Абе някой да вземе да ги преброи тези места накрая и да знаем точно колко са.  :) Някой беше написал наскоро, че по груби сметки секторите със сини седалки са 5-6 хил., горе-долу и аз така смятам. Въпросът е колко са останалите? Чудя се и какво ли е положението с терена сега след падналите обилни дъждове снощи.

Аз един път си играх да ги броя общо взето всеки блок със светло сини седалки е 500 места и сектора под козирката също бяха толкова до колкто помня. Вече за секторите със старите седалки само може да се гадае.

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 560
    • Профил
Ако приемем че един "нов" сектор е около 500 седалки, а те са през ред и горе-долу през място спрямо старите, то капацитетът на 1 сектор със старите седалки е бил около 1500-2000 места. При това положение напълно достоверно ми звучи, че капацитетът на стадиона е 12-15 хиляди места.

ПС: доколкото мога да се ориентирам по стнимките, в момента има 11 реда със седалки и те са с около 50 седалки, а преди са били 20 реда с Х на брой седалки на ред. Честно казано никога не съм ги броил, а не мога да намеря достатъчно ясни снимки.
« Последна редакция: 20 Април, 2017, 16:03 от Pycku »
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

SamoDunav1995

• Напредващ
    • Профил
Те Герберите, ако са хитри ще пуснат Служебните за пушечно месо да режат лентичките  ;)
Нови врати или старите?
Естествено, че нови врати. Мисля, че са произведени от фирма МеталПласт, която се намира точно до т. нар "ученически вход"

weeny da pooh

• Напредващ
  • Публикации: 183
    • Профил
"Община Русе изгражда огради и около четирите стълба на осветлението."
Поредното гениално решение на съвременното строителство.

https://www.dunavmost.bg/Ruse/News/82826-vizhda-mu-se-krayat
Кажи "ДА" на расизма, акцентирай върху антисемитизма!

SamoDunav1995

• Напредващ
    • Профил
"Община Русе изгражда огради и около четирите стълба на осветлението."
Поредното гениално решение на съвременното строителство.

https://www.dunavmost.bg/Ruse/News/82826-vizhda-mu-se-krayat
Препоръки... Ако не го направят, няма да ни дадат лиценз БФС

ivo_dunav

• Напредващ
  • Публикации: 542
    • Профил
Кое му е странното на това да има огради около стълбовете? Нали на тях има табла и няма как да има свободен достъп до тях...

tipin

• Напредващ
  • Публикации: 540
    • Профил
Кое му е странното на това да има огради около стълбовете? Нали на тях има табла и няма как да има свободен достъп до тях...
Сега са модерни глупавите заглавия на статиите...