Автор Тема: Ремонт на Градския стадион и политически обещания  (Прочетена 112098 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
Съжалявам безкрайно,че провокирах спора.Знам,че на много хора им е писнали,но нещата в тая държава стават бавно.А защо,това е морална дълга тема.Ако спечелим промоция считам,че държавата,ако ще помага,така както е обещала,ще даде някакъв гратисен период,в който отборите трябва да отговарят на определени критерии.А това,че искаме за 2 години да станат неща,които 25-50 години не са се случили е фантастика.Все едно жена ти да роди в 2-я месец.За да докарат Веско с целия му отбор и да издържат 2 празни години,то явно има перспектива,кога са мислили тия неща.Да поддържаш 15,17 годишни също има логика,нали?Обратният пример е Хасково.Видяхме кво стана.Ривър,ти ме разби с твоите познания по български,право,футбол/Цялата работа ми намирисва а ла пенкилер.Не се обиждай,но една къща се прави за години напред.Загубих вяра,кога Божко издъни работата и вярвам на този политически проект,който е играл и спортувал.За жалост политиците ни са пишман спортисти.Не може за футбол да даваш 2-3 милиона,а др,спортове,кучета ги яли.Или създаваш култура или правиш показен комунистически спорт.Май ти си в ония времена?А на политици не вярвам от 90,кога Тренчев каза,че му трябват миньорите,за да оказва натиск.

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Относно бюджета,ако е гласуван на сесия,пари ще има.И там е разликата с държавата и министър Кралев,които ще дадат,ако остане отнякъде нещо или някой снесе повече приходи.Бойко го каза щото му се иска,но обикновено има едни т.нар.счетоводители,които...които ...знаете какво.А като се наредят на опашката кои ли не и да си Христос не мож ги нахрани.Перуката се е оцапал отвсякъде и не може и да се обади,а и неговият човек е оакан,та не знам как ще стане.Най-вероятно утре ще разпишат един план,че в близките 2-3 години ще върнат старият формат на А група.За тоя,който настояваха всички оцапани в момента се провали.И то,щото не могат да чупят пръчките заедно,а решиха,всеки за себе си.Е,видяхме ги.Най-лошото е,че Ние нямаме глас там.Пак шопите ще се разберат кво да правят и как да си я играят тая игра,а Вие тук си чоплете езика.Файда-йок. :)

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Като гледам дневният ред за утре в БФС,всичко ми е ясно.Последният да затвори вратата.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4052
  • Одобрение: +127/-30
    • Профил
Не мисля, че който и да било не може да си изкаже свободно мнението в този форум или трябва да го счита за "частна територия" на други, камо ли пък да спира да пише в него, само защото друг не бил съгласен с него. Май-май затова сме на този хал, защото не се уважаваме и ще има много да се чудим защо феновете на Локо ГО били толкова много и сплотени. Не си уважаваме мненията и оттам самите ние. Невинаги сме били на едно мнение. По различни въпроси едни и същи хора сме били на различни позиции и това е динамичен процес. Това значи ли, че всички трябва да се оплюем перманентно, да му теглим майната, да се разсърдим и да не пишем повече в този форум с аргументи за "философия", обидчивости и прочие детинщини? Аз съм спорил горещо с [member=385]RIVER[/member] по други въпроси, дори прекалено горещо, но в крайна сметка съм разбрал, че той е един изключително интелигентен човек, с който можеш да се разбереш човешки, след като се аргументираш. Нали е форум за изразяване културно на мнение, а не за мълчане. В крайна сметка нали всички сме привърженици, возещи се в една лодка - символ от хореографията онзи ден. Ние трябва да сме като едно семейство, в което се правят компромиси, всеки знае как е в едно семейство. И точно заради това трябва да се въздържаме от остри реакции, нападки, да не говорим с обиди и квалификации. В тази част съм на 100% съгласен със забележката. Емоцията си е емоция, но на всяко нещо трябва да има рамки, дето се вика в една реклама. Тогава и ние вероятно ще сме по няколко стотин на гостуване.

Иначе се опитвам да разбера по-сдържаната ти позиция, Evg0, но кажи ми как да го приемем спокойно, като довчера бяхме "ако", а днес вече се превърнахме във "второ"? Утре ще станем "трето" и накрая "ще видим". Ако може да разясниш ти как го разтълкува, че засега всичко е ОК и няма поводи за притеснение, след като ни се казва, че сме "второ" без ясен времеви хоризонт, може пък да възприема виждането ти и да не реагирам емоционално. Именно това отпускане на пари на няколко пъти е неясно допускане, което още повече подклажда страстите и не е еднозначно обяснение на изказването му. Ако още сега не изразим превантивно ясно и категорично позицията си, в края на сезона може и да е късно. "Столичани в повече" си говорят само за техните отбори и въобще не им дреме за нас, като мълчанието ни перфектно ги устройва. Ми аз също не приемам позицията да си траем сега, сакън нещо да не стане. Съжалявам. Десетилетия се правим на европейци и какво спечелихме от това? Всъщност това даже не е европейско, защото европейците излизат и си защитават правата, когато някой посмее да шикалкави.

До Руски. Това, което казваш в последния абзац, е вариант с голям компромис, който вече беше дискутиран по-горе. Но се съмнявам да стане. Не че не е възможно.

До zapalqnko64. В тая държава много неща стават за две години, стига да искат. Бас ловя с теб, че и за 2 месеца могат да станат нещата, ако "Някой" бъде убеден да погледне с други очи на нас. Осветление се слага за един месец, теренът също може да стане в рамките на почивката. После може по трибуните на етапи.

Излезе информация за дневния ред и присъстващите утре http://www.bfunion.bg/news/6427 Там ще присъства и нашият президент. Дано излезе нещо добро и бързо от цялата работа, за да се успокоим.

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Точно това и аз искам да кажа,че ако Боговете от София решат да ни дадат трохи,ще го направят.Ако ние решавахме от Русе,нямаше ли да оправим най-напред себе си?Редно е да се борим,но там провинцията вместо да се обедини ще започнат да дърпат всеки чергата за себе си,а оня дебелия-белия и сина ЖП-то и тем подобни това и чакат.Всички са толкова нагли,че ме отвращават.Прав си ,Ривър е интелигентен,но чуждото мнение трябва да се уважава.По-добре 100мнения,отколкото едно,па било и право.Единни не означава монопол.Като знам каква интелигенция ще се събере утре,свят ми се завива.Затова утрешния сбор ми напомня на тезисите едно време,май всичко е решено,само трябва да се узакони за пред хората.Трябва методика,основа,бази,треньори и какво ли не.Преди време го казах,че стадиона ще го направят.Как-ще разберем.Домуса обра парите,а ние тук се чепкаме.С неговите,т.е.държавни пари тъкмо за 4-5 стадиона има.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3534
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
Като гледам дневния ред на заседанието, едва ли в рамките на един час ще се състои смислена дискусия, от която да излезе нещо. Но пък знае ли човек... може тази среща да провокира доста събития в близко бъдеще. Дано само да не е така, както казва [member=2206]zapalqnko64[/member]  - всичко да е решено и само да се одобри. Живо ме интересува и каква позиция ще застъпи д-р Симеонов относно изявлението на Кралев и дали ще позволи да му замажат очите, а и на всички нас за пореден път.

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Не вярвам доктора да се обади,предполагам,че тук са разменили кмета и министъра някои мисли и по-скоро Кралев е поставил нешата така,че да се избиват пари от залата,която няма избиване.С това изявление негово е обезсмислил всички претенции.Оставил е нещата да си ги решава Перуката.И е прав.Тия слабоумните като не могат да се оправят,никой не им е крив.Разглезените деца на спорта така са научени и не могат да разберат,че живота се промени.Като щангистите са.

FCD

• Фен
    • Профил
Като гледам дневния ред на заседанието, едва ли в рамките на един час ще се състои смислена дискусия, от която да излезе нещо. Но пък знае ли човек... може тази среща да провокира доста събития в близко бъдеще. Дано само да не е така, както казва [member=2206]zapalqnko64[/member]  - всичко да е решено и само да се одобри. Живо ме интересува и каква позиция ще застъпи д-р Симеонов относно изявлението на Кралев и дали ще позволи да му замажат очите, а и на всички нас за пореден път.
И мен ме съмнява тази работа, но да видим утре... По-скоро ми прилича на програма за семинар, отколкото на форум за вземане на някакви решения. Интересно какви варианти за първенство ще предложат и по какъв начин ще се реши проблемът със стадионите, понеже този проблем е неразривно свързан с въпроса за формата на "А" група с отбори с осветление и терен, дето толкова го дъвчат точно от БФС и от Домус Медия Груп. Ако собствениците на клубове имат думата, каквато уж е идеята, трябва да се приемат принципни и дългосрочни решения веднъж и завинаги, иначе няма смисъл, дето вика д-р Симеонов.

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Представи си ситуация-30 човека по 2 минути,ако всички вземат думата.Ако я вземат 2-3 останалите мрънкат или спят.Доктора е нервен,а другите ги е яд на Дунав и всички добри намерения отиват по дяволите.Доктора го каза.Иска проект,щот има гърба на Русе,а другите ...кво имат?Искат,ама не им стиска.Оти не знаят кво става в тая държава.Га няма предвидимост-няма бизнес.Една сериозна компания проучва средата 15-20 години преди да влезе и иска парите си да върти поне още толкова.Футболът отдавна е бизнес за жалост.

FCD

• Фен
    • Профил
Тия графици невинаги се спазват, а освен това се водят неформални разговори извън официалния протокол.

По четвърта точка могат да минат много набързо:
"14:30 – 15:00 Презентация за финансовите резултати на клубовете "
ЦСКА - минус 50 милиона лева.

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Ти наистина ме разсмя. :) Ето така създадоха кашата,ама ситно намелена.Убиха традициите,историята.Дали не им беше на някои това целта.Примерно на оня с каменното име,дето всеки знае що е там.Кво свършиха тия сини каски от парламента като наблюдаваха от 2 см разстояние футбола ни.Или идеята им бе да не искат пари футбалерите,а самоубийство.Как да станат стадиони и т.н.Кучето е заровено там.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3534
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
Да не забравяме кафе-паузата - може би най-плодотворната част от графика на заседанието. В България пиенето на кафе може да твори история. Мдааа...

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Абе в тая точка от 14.30 ще ги питат ли дали имат пари за 1 година напред?Примерно-Поморие.И дали там няма да се определят участниците?Направо ми се реве.Да не знаеш  какво става утре.Но,това не е ли животът?Май така се ражда конкуренцията.Който е пръв?Кво стана с хотела до залата?Май някой иска отново да изнуди някого?

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10491
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
Бях казал, че няма да пиша повече, но за да приключа коректно участието си в темата към всички страни съм длъжен да споделя неофициалния и неформален отговор на представител от местната власт, а той е, че общината ще си изпълни ангажимента в пълен обем и в срок веднага след края на сезона. Оттук хипотезите и вариантите може да са много, но предвид казаното от Кралев, най-вероятно просто ще се оправяме сами предвид това, че държавното финансиране е много имагинерно на този етап. Остава ни просто да се надяваме да стане. Засега лепваме стикер "обещано". Повече подробности и детайли за проекта, за финансирането, етапите, обема от дейности засега няма. Условието "да влезем" е валидно.

Не може да се изключи и вчерашната позиция на Кралев да не е окончателна и да търпи промяна, особено предвид това, че очевидно няма яснота за нищо по темата за държавната помощ и всичко казано от него е предпоследно, като всяко следващо интервю се различава от предното.
« Последна редакция: 04 Април, 2016, 22:52 от RIVER »
Only the dead fish follow the stream

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Да,като фенове,за жалост,това ни остава.Не,че не искаме друго.Ако имаме алтернатива,съм съгласен,че има и други варианти.Гледай как се изнудват в Разград,т.е. в държавата.Къде сме ние в миманса/на Балканите/.Абе,май северна България.И аз,ако трябва да правя държавен бизнес ще го правя на юг.