Автор Тема: Ремонт на Градския стадион и политически обещания  (Прочетена 108771 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10489
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
Както вървят нещата не е възможно да стане това,което искаме,а не е реално.А това,че сте повярвали,си е за Ваша сметка.И в любовта е така.Единият е просто наивен.Значи любов няма.Тук има пари.Може и да са обещали от не знам къде си,но парите са отишли някъде другаде.То не може борба,баскетбол,футбол и ....Да не сме столица,я!Споко,ако има проект,нека едно по едно.Щото другото сме го гледали.2 години в А и после 25 не знам къде си.Надявам се на козирка или дренаж.Осветлението после.Успокойте топката,важен е отборът.Другото ще го нагласим.То не се знае А ще има ли,Висща ли ще бъде или май пак низша?

Ти в момента описа начинът на мислене, който прави животът на политиците в България много по-комфортен отколкото трябва да бъде на фона на това, което са направили за обществото. Точно това от първата до последната буквичка - ама да направим компромисче тук, да направим компромисче там, да си налягаме парцалите и  да разчитаме да ни спуснат някакви подаяния и някога си нещо може да стане. След колко? Двадесет, тридесет, петдесет години ли?

Тук имаме огромна принципна разлика - няма как да се приеме това поведение на политциите. Като излезеш и кажеш нещо пред обществото, то трябва да го изпълниш! Без шикалкавене! Ама как да го изпълнят, като няма кой да им набие сериозно канчетата - все чакаме нещо си...
Only the dead fish follow the stream

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
Ама това са намерения.Разбираш ли ме?Обещания!Вярваш ли на такива неща?И аз съм наивен,но чакам да видя.Докато не буташ парите в джоба,не вярвай,че са в теб.Чакам да видя класирането в края,но това не ми пречи да ходя и подкрепям отбора.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Именно защото са обещания, трябва да държим да се спазват. Не е въпросът в какво вярваш и в какво не. Като излезе някой политик и ти каже нещо, трябва да очакваш да го изпълни, а ако не го направи - да му държиш сметка за това.
« Последна редакция: 04 Април, 2016, 00:14 от RIVER »

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Има ли подписан договор?Дори и той се разваля със съответната неустойка.ОБЕЩАНИЯ>Няма такова животно в правото.Кой Ви е обещал?Собственика ли?И аз мога да ти обещая слънчево време,но да ме хване утре финансовата криза и такава вихрушка ще ти извия,че...

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Има ли подписан договор?Дори и той се разваля със съответната неустойка.ОБЕЩАНИЯ>Няма такова животно в правото.Кой Ви е обещал?Собственика ли?И аз мога да ти обещая слънчево време,но да ме хване утре финансовата криза и такава вихрушка ще ти извия,че...

Не ми излизай с това, много те моля. На избори като гласуваш (ако гласуваш, с този начин на мислене си от берачите на гъби най-вероятно), подписваш ли договор? Ще го напиша за 157 път, дано го прочетеш и протекат необходимите процеси по осмисляне. Когато избран ПОЛИТИК излезе пред обществото и каже - ще направя това и това, същият незабавно се обвързва с думите и да - това си е вид договор между мен като избирател и него като политик.

Пък не ми говори за право много моля, защото там да не задълбаваме, защото очевидно не си подготвен. Чисто правно има такова нещо като устен договор и си има правна рамка на регулация, както и решения по конкретни търговски дела - ето пример, чети, написали са ти го хората: http://www.appealcourt-varna.org/cp/upload/t-454-2011.htm

Цитат
Договорът за изработка може да бъде сключен и устно. Писмената форма не е форма за действителност на този вид договор. Самото изпълнение доказва сключването на устен договор за изработка – довършителни СМР и доставка и монтаж на обзавеждане в обекта

Така, че айде помисли си пак дали чисто морално, или чисто правно човек е допустимо да си прави вятър на устата и да приказва  празни приказки. Разбира се, не можем да съдим Кралев, защото случаят е различен, но НЕ Е ДОПУСТИМО това поведение и ако ти го оправдаваш и го  прикриваш зад някакви абсурдни правни тези, тук мнозинството не мисли така. Политиците сме ги избрали с конкретна цел - да ни вършат работа и като кажат нещо да го изпълняват. Много просто е. Казват му политика. Това, че ти имаш циничен поглед върху нея и за теб лъжата е норма на поведение е твой проблем. Казват му сбъркани ценности.

Аз като гражданин на Русе не допускам да ме третират като глупак и като втора ръка човек. Ако си съгласен на това, това пак си е лично твой проблем. Чисто правно като си такъв юрист и буквоядец, всички сме равни уж...
« Последна редакция: 04 Април, 2016, 01:36 от RIVER »

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
Тоя дебелак е перфектният пример за политическата "класа", която ни управлява. Абсолютен популист, който досега не е направил нищо за спорта, освен да говори празни приказки. Цяло лято говори за ЦСКА, без хал хабер да си има от правилници, закони, наредби и т.н. Сега е на вълна "Висша Лига", утре ще защитава някаква друга кауза....

Повдига ми се от такива хора ! Аз наистина не мога да се сетя, едно негово решение в полза на спорта от както той е министър !? Само приказки и обещания, а насреща нищо...

FCD

• Фен
  • Публикации: 4023
  • Одобрение: +125/-30
    • Профил
И кого ще излъжат? Работодателите си или себе си? В следващия момент рано или късно ще бъдат "уволнени" и ще бъдат заменени от едни други хора, които не ги обичат. Първият ритник ще бъде на президентските избори. Това ли предпочитат? ОК. Като начало излъжат ли ни и този път, мисля, че трябва най-после да проявим гражданска зрялост и да се съберем възможно най-много хора и да се организираме. Дори не в един град, а Плевен, Русе, Горна, Враца, В.Търново и т.н. На маймуни ни направиха като цяло в Северна България. Станахме България II-ро качество, изоставени сме от тази държава. А тук навремето е започнала България. Ако трябва протести, ако трябва да се раздуха по всички медии, Господари на ефира, всякакви скандални предавания и издания. Трябва пишман да ги направим.

Относно въпроса на колегата от Плевен в десетката. Всъщност десетката първо Ривър я уцели, чисто формално по ред. Нали всички в тая държава говорим за институционализъм? Нас отделните хора кой ще ни послуша, макар че не е редно.

Ще има среща сега в БФС със собствениците на клубове - ето го първото институционално ниво. Мисля, че трябва да бъде говорено с нашия президент и там да се поставят абсолютно твърдо въпроса. Още повече, че ние имаме най-голямо морално право да го направим. Това е уж цивилизования начин.

Местната управа да се вдига и да отива да говори в София, ако трябва директно с бащицата - ето го второто институционално ниво.

Пламен Нунев вместо да се усмихва така самодоволно отзад, да се стяга и с останалите депутати да изорат всички институции в София - ето третото институционално ниво.

Трябват действия и по-малко приказки, особено такива пък с примиренчески характер и дай да си кютаме така като последни дупки на кавала, на Европа, на държавата и на всичко.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
И кого ще излъжат? Работодателите си или себе си? В следващия момент рано или късно ще бъдат "уволнени" и ще бъдат заменени от едни други хора, които не ги обичат. Първият ритник ще бъде на президентските избори. Това ли предпочитат? ОК. Като начало излъжат ли ни и този път, мисля, че трябва най-после да проявим гражданска зрялост и да се съберем възможно най-много хора и да се организираме. Дори не в един град, а Плевен, Русе, Горна, Враца, В.Търново и т.н. На маймуни ни направиха като цяло в Северна България. Станахме България II-ро качество, изоставени сме от тази държава. А тук навремето е започнала България. Ако трябва протести, ако трябва да се раздуха по всички медии, Господари на ефира, всякакви скандални предавания и издания. Трябва пишман да ги направим.

Относно въпроса на колегата от Плевен в десетката. Всъщност десетката първо Ривър я уцели, чисто формално по ред. Нали всички в тая държава говорим за институционализъм? Нас отделните хора кой ще ни послуша, макар че не е редно.

Ще има среща сега в БФС със собствениците на клубове - ето го първото институционално ниво. Мисля, че трябва да бъде говорено с нашия президент и там да се поставят абсолютно твърдо въпроса. Още повече, че ние имаме най-голямо морално право да го направим. Това е уж цивилизования начин.

Местната управа да се вдига и да отива да говори в София, ако трябва директно с бащицата - ето го второто институционално ниво.

Пламен Нунев вместо да се усмихва така самодоволно отзад, да се стяга и с останалите депутати да изорат всички институции в София - ето третото институционално ниво.

Трябват действия и по-малко приказки, особено такива пък с примиренчески характер и дай да си кютаме така като последни дупки на кавала, на Европа, на държавата и на всичко.

Ако можех, бих ти дал 1 милион плюса за това мнение. Това, което става със стадиона ни е само една брънка от цялостния геноцид, който се води срещу Русе, а и срещу Северна България като цяло. И помнете ми думата с тази политика - идват и ще дойдат времена, в които ще бъде поставен ребром въпросът за бъдещето на тази част от страната ни и за отношенията между Северна България и централната власт в София, ако се сещате накъде бия. Мнението на човека от Плевен е много показателно, смея да твърдя, че по подобен начин разсъждават много от хората и в  Русе, само че дори не могат да си го представят и изрекат на глас публично. Но тези свинщини продължат ли, ще започнат да текат много интересни процеси. Помнете това, което ви казвам. Много мои познати се чувстват също омерзени от това отношение към нашия край и то по много други случаи, нямащи нищо конкретно с този. И настава моментът, в който наистина трябва да се заеме твърда позиция. Стига вече с тези компромиси. Откакто съм роден само за компромиси и чакане слушам - еми аз пък нямам намерение да чакам цял живот, съжалявам! Или централната власт в София ще се сети, че има такова нещо Северна България, и ще признае правото ни да сме равностойни и пълноценни граждани на тази държава, или ще трябва да мислим по други варианти...Това нещо продължава прекалено дълго, че да се толерира и чака още.

« Последна редакция: 04 Април, 2016, 01:04 от RIVER »

FCD

• Фен
    • Профил
Много хора въобще не се шегуваме. Неслучайно Северозападнала България е емблематичен пример за висша бедност в Европа. Ние сме веднага след нея. Нямаме пътища и си трошим колите, но иначе плащаме магистрали "Софиянци отиват на две морета". Нямаме работа и затова и 5 лева са ни много, нямаме икономика, нямаме стадиони, нямаме нищо. Докога? Погледнете само София, Пловдив, Стара Загора, Бургас... Та ние сме на светлинни години зад тях, защото ни се хвърлят трохите. Ако ни излъжат, трябва да намерим начин да се организираме и да покажем омерзението ни през целия свят и всички медии в тая скапана държава и ако трябва в Европа. Ривър е прав. В много хора тлее това в Севера. Продължавайте така, господа управляващи и скоро ще ни писне от вас.

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Ние пак сме недоволни!Ако погледнете стадионите на Плевен,Добрич и Шумен,ще се хванете за главата.Да не коментираме за писта.А ако говорим за център-два пъти повече.Варна без стадион-изобщо не е тема.Не може рога на изобилието да се изсипе изведнъж тук.А Южна България си е друга тема.100 години беше изоставена.Помните ли,че в Бургас нямаха вода за пиене.Явно икономическите интереси сега там са по-силни.Ще ни дойде времето.Където е текло,пак ще тече!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Започвам да мисля, че не си сериозен изобщо и ни е*аваш адски...или имаш някаква мотивация да ги пишеш тези неадекватни неща. Ние сме оставени на произвола на съдбата като безпризорни псета и то не от вчера и оня ден. Не знам какво има да се чака. С тези темпове, единственото, което ще протече са улиците и покривите на сградите в града ни.

Стадионът ни само чисто визуално е по-добре от Плевен - седалките в по-голямата му част са неизползвамеи де факто, защото са ниски, няма тоалетни, теренът е на вълни. Кое му е доброто и на кое трябва да сме доволни - на някакви подхвърлени огризки? В същото време държавата чрез Марица-Изток отделя 5 милиона лева на година за Берое Стара Загора и имат бази, стадион, осветления, професионален медиен и маркетинг екип и всичко на ниво. Е как да се мерим с тях, примерно с нашите смешни 600 000 лева бюджет - почти 10 пъти по-малко?
« Последна редакция: 04 Април, 2016, 01:27 от RIVER »

FCD

• Фен
    • Профил
Добре, колко да чакаме още? Докато чакахме и станахме на по 40-50 години. Аз в последните години съм избродил цяла Южна България и мога да ти кажа, че рогът на изобилието се излива точно там. Толкова са напред с материала, че просто е срамно за държавата. Една нормална държава балансира. С коя програма и основна пропаганда дойдоха ГЕРБ след парламентарните избори на власт, знаеш ли? И знаеш ли какъв шок е това с магистрала Хемус за нас, както и дори като цяло инфраструктурата, вкл. спортната. Колко хиляди човешки същества загинаха на тоя скапан път Русе-Бяла, сигурно във военно време няма да измрат толкова. Просто един елементарен пример.

Абсолютно държавно безхаберие към нас, и то за жизненоважни неща, и само ни залъгват с проектчета. То каква държава де, ама все пак се водим такава на път да станем територия. Който е ходил на стадиона на Верея, знае, че там има 50 фена на кръст, но спретнат стадион и сега трибуна за един милион! Абе мама му стара, как се разпределят тези пари? Това нормални хора ли са там горе, някой видя ли колко хора имаше тук вчера и не само вчера? Що за идиотии и неадекватности в тази страна? Та дори и Варна е в кюпа да няма стадион като хората. Всъщност тя отдавна не е морската столица, ако някой не е разбрал. Цяла Северна България сме прецакани. Г-н кмете, направете поне вие нещо локално в името на русенци. Да запомним поне един човек на място.
« Последна редакция: 04 Април, 2016, 01:43 от Obiknoven Fen »

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Винаги съм казвал,че цялата Ялта трябваше да е спортна база,но щом и комунистите едно време не го направиха,явно и тогава парите са били-кът.Ледена пързалка чаках,но...няма.Погледнете и спортния диспансер какъв е .Щом няма интерес,значи няма пари.Кой ти инвестира в пясъка?Те и немски държавни компании дават за спорт,ама не навсякъде.Английския футбол не е по-добър от другите,но парите са там.Сори.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3479
  • Одобрение: +115/-24
    • Профил
[member=2206]zapalqnko64[/member] , ако мога да разбера каква теза застъпваш... Може би, че трябва да сме доволни, тъй като има и по-зле от нас? Ако е така, разбирам защо нямаме държава, а народът ни е сбор от заблудени овце и овчари, които ги стрижат до кокал и ги колят в момента, в който овцете вече не дават вълна.
Ако двете цифри в края на потребителското ти име представляват годината на раждане, значи не сме с голяма разлика във възрастта, а имам чувството,че си зациклил някъде в средата на 1980-те години и все още си чакаш ледената пързалка. Събуди се, човече - времената са други и животът се живее тук и сега, а не в светлото бъдеще или в спомени по още по-светлото минало. Когато гледах Дунав за последно в А група, едва навлизах в юношеските си години, а сега косата ми малко по малко започва да побелява. Разбери - нямам още 25 години на разположение в режим на изчакване!
Не разбрах аналогията с немските компании и английския футбол. В София, Пловдив, Бургас, Стара Загора се изляха десетки пъти повече средства, отколкото в цяла Северна България. Както каза [member=2134]Obiknoven Fen[/member] , ролята на държавата е да балансира, а не да създава допълнителни диспропорции между регионите. Именно заради това тук и сега трябва да настояваме и протестираме, и не само ние, а цяла Северна България. Нека си спомним, че през любимите ти 1980-години Русе се превърна в най-омразния за властта град заради протестите срещу обгазяването и че най-съвременно за времето си японско оборудване за телевизионната ни кула беше пренасочено към София, ей така - за наказание. Днес отново сме изправени до стената и отново сме неприоритетни, и отново сме наказани. Докога, питам аз, най-европейският град в България ще позволява властимащи с мутренски манталитет да потъпкват достойнството му? Докога???
« Последна редакция: 04 Април, 2016, 02:25 от nitro77 »

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
Абсолютно споделям тезата ти,но това не оправя нещата.Какво застъпвам ли?Реалността.Трябва да се гледа мноооого по-трезво на нещата,а не да се живее с блянове.Да не говорим,че осветлението в Горна съюо беше предназначено за Русе.А шопите не ни мразят от 80-те,а от преди началото на 20 век.И никога не са ни обичали и няма да ни обичат.Те смазаха Витоша и Боровец,за да оправят себе си в Банско,а мислиш,че им пука за нас.Никога,ако щем и да си съдерем,каквото искаш.Трупаме само нерви,а с тях работа не се върши.Като се дерем тук,нещо стана ли?То е като на мач-квот си е наумил съдията-това става.