Автор Тема: Ремонт на Градския стадион и политически обещания  (Прочетена 104705 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10489
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
Отварям нова тема, защото реално това не е за ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси доколкото не зависи и няма много общо със самото ръководство и самият клуб.

Ето поредното салто на политик по темата:
Цитат
Кралев: Русе приема профи бокс от WSB, помагаме първо за 5-6 стадиона в „А“ група и след това мислим за Градския              Автор:  Topnovini.bg    Неделя, 03.04.2016 | 14:27                                [img width=466 alt=Снимка: Topnovini.bg height=280]http://ruse.topnovini.bg/sites/default/files/styles/main/public/snimki/2016/04/03/picture_9015.jpg?itok=wwhwOS-W&c=44889f0d45eabbe8e84fb365d0fc079b[/img]
Снимка: Topnovini.bg
„Русе можe да приеме и мачове от боксовите серии при професионалистите WSB, в които наред със САЩ, Мексико, Аржентина, Украйна се вкючи и България“.
Това заяви днес в крайдунавския град министърът на спорта Красен Кралев. Както вече съобщихме, той откри днес изцяло обновената тенировчъчна зала на русенския клуб по борба „Юнак - Локомотив“. Събитието бе част от богатата съпътстваща програма на Европейското първенство по борба за младежи и девойки до 23 г., което се провежда в Русе.
Кралев не пропусна да похвали организацията за провеждането на шампионата в русенската „Арена“, като дори отчете, че тя е по-добра от провелото се през миналата година Световно първенство в Лас Вегас.
С оглед на това той коментира, че България трябва да продължи да търси домакинство на подобни форуми, в които има международни успехи или такива, които имато по-голяма социална значимост и могат да привлекат повече деца за спорта.
Кралев потвърди, че министерство ще помогне за ремонт на Градския стадион в Русе при влизане на „Дунав“ в елита, както обеща, но преди това има 5-6 отбора от „А“ група, които имат нужда от помощ за стадионите си.
« Последна редакция: 01 Юли, 2017, 14:32 от DUNAVfans.org »
Only the dead fish follow the stream

FCD

• Фен
  • Публикации: 4007
  • Одобрение: +124/-30
    • Профил
Чакай малко бе, г-н Кралев, ние ако се класираме, няма ли да сме от "А" група? Какви са тия словестни гимнастики? Застани мъжки и кажи: "Да, потвърждаваме, че ще помогнем на всички, и на новите членове на "А" група" (които и да са те).  :o Нали така казахте? Какво значи "първо, второ и трето...?" Колко отбора сте там в София и колко реално са с фенска маса?

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Чакай малко бе, г-н Кралев, ние ако се класираме, няма ли да сме от "А" група? Какви са тия словестни гимнастики? Застани мъжки и кажи: "Да, потвърждаваме, че ще помогнем на всички, и на новите членове на "А" група" (които и да са те).  :o Нали така казахте? Какво значи "първо, второ и трето...?" Колко отбора сте там в София и колко реално са с фенска маса?

Абсолютно! Нали ако се класираме, ще сме в "А" група и кои са тези 5-6 стадиона преди нас като приоритет. Пет или шест? Защото де да знам, ама това са си цели стадиони, не килограми с фъстъци...
Само по това си личи колко са му сериозни приказките. Сега очаквам с нетърпение реакцията на местната власт, за мен това е напълно неприемливо! А реално ние също трябва да излезем с реакция. Това е пълна свинщина.
« Последна редакция: 03 Април, 2016, 15:44 от RIVER »

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3445
  • Одобрение: +115/-23
    • Профил
За кой ли път притесненията ми са на път да се окажат основателни. Още през есента алармирах, че се закъснява с подготовката на ремонта на стадиона. Действията по вземане на решение за ремонта и одобряване на идейния проект, които се извършват сега, трябваше да бъдат направени още през октомври-ноември. Държавата трябваше да е поела ангажимент за финансиране още тогава и към настоящия момент спокойно можеше да се изгражда козирка или осветление. Вместо това, почти сигурното до момента финансиране изведнъж се оказа заложник на по-спешни и неотложни според министър Кралев проекти. Особено опасна е тази част от изявлението, в която твърди, че преди Дунав и Градския стадион има още 5-6 клуба, на които трябва да се помогне. Това еднозначно означава, че няма достатъчно средства за всички клубове, които ще играят следващия сезон в А група и ремонтът на Градския ще бъде извършен евентуално през 2017 година, ако бъдат предвидени средства и не изникнат още по-спешни проекти. Същото обещание бе поето миналата година за настоящата 2016. Несериозно е. Аз също съм на мнение, че трябва да има остра реакция от страна на местната власт и то не в посока да бъдат замазвани очите на русенската общественост, а да се постави ребром въпросът: "Кога, аджеба, г-н министър, на коя дата, ще бъдат отпуснати средства за ремонт на Градския стадион в Русе и ще могат ли на него да се играят мачове от А група още в началото на следващото първенство и кой ще поеме отговорността, ако това не се случи?"
Това е абсолютно безобразие - не може градът ни да е обявен за Европейски град на спорта за 2016 година, а държавата да нехае за спортните обекти в Русе и да не си изпълнява обещанията, които е поела. Както бе споменато в една друга тема - време е за мъже - този път от страна на местната власт.

Nikolai Ivanov

• nikolchokolo
  • Напредващ
  • Публикации: 121
  • Одобрение: +6/-6
    • Профил
Направо сьм изумен от глупостите на министьра на спорта.Кои 5-6 стадиона бе Кралев в А група?Как да го разбираме това?Наче излиза така както от самото начало казвам и пиша,че докато не почнем да играем в А група не вярвам,щото по приказките на министьра излиза,че Дунав няма да влезе в А група?!???Добре де,кви глупости ми решаваха от местната власт миналата седмица и изибщо последните 3-4 месеца,като изли8за,че пари няма да има,или поне не от там?Как решават да правят стадиони за отбори с посещаемост 300 човека незнам?Какво ще ги правят?Че то 5-6 стадиона ще ги ремонтират 5-6 години?Излиза че тука в близките 10 години нищо ново няма да се случи.И кооолко се чудят що не ставал футбола им?Ами ето защо не става драги управлчващи лапачи,ЕТО!Заради некомпетентните ви решения взети в нечий интерес а не в интерес на спорта и масата хора?!?!!!Педалииии
   Айде сега плащайте си данъците,плащайте си данъците

« Последна редакция: 03 Април, 2016, 17:23 от Nikolai Ivanov »
Дунав завинаги!!!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Фактите са, че има поет ангажимент, при това с конкретен времеви отрязък - до края на лятото на сегашната година стадионът трябва да бъде приведен в нужния вид. Факт е, че бихме били най-големите мухльовци ако не повдигнем сериозно въпроса и не настояваме обещаното да се свърши според оригиналния план. А аз не бих казал, че даже 2017-а въобще е на дневен ред като обещание от това, което е казал Кралев - за мен това изказване е отмятане от това обещание изцяло - няма никакъв времеви хоризонт нито за тези 5-6 стадиона, съответно и за нас, дето сме неприоритетни, нито някаква конкретика - имена на стадиони, суми, времеви интервал. Мен ми писна като русенец да съм неприоритетен за тази държава, не знам как се чувствате вие? И мисля, че е КРАЙНО ВРЕМЕ за по-остри реакции както от хората, които сме избрали да ни защитават интереси, така и на цялата ни общност.

Ако държавата няма пари сега - ОК. Да се сключи споразумение между местната и централната власт, че сега Община Русе ще поеме от своя бюджет (което при положение, че не е планирано, знаете как може да се случи - със заем), а държавата ще възстанови по сметката на общината сумата плюс лихвите и ще поеме разсроченото плащане на проекта във времето, щом сега не сме приоритетни и не могат да ни дадат цялата сума. Но не бива да се допуска да не се изпълни обещаното! Ако ли пък не, Дунав да изиска от БФС да ни даде изключение от правилата за лицензиране щом ще бъде така, но Дунав трябва да си домакинства тук, независимо в коя лига участва. Това дори не може да бъде обект на никакъв компромис.
« Последна редакция: 03 Април, 2016, 17:22 от RIVER »

FCD

• Фен
    • Профил
Щели да чакат първо да решат собствениците на клубове заедно с БФС (това не знам до кога ще се проточи), после ще чакат ДПС и накрая одобрение от папата. Драги политици, не се излагайте! Знаем, че това ви е любим похват на изказване, но вече ни е до болка познат и знаем, че говорите така, когато нямате отговор. Застани и кажи: така и така стоят нещата. Говори във време, ако не точно, то поне приблизително. Да казваш, че първо на отборите от "А" група, пък второ на нас - това е обидно и все едно ни казваш, че сме второ качество. Може Дунав от 25 години да е извън големия футбол (не и поради липса на вина на политиците), но 50 години е бил в големия футбол и ще се завърне с гръм и трясък. Не, не се смейте... Ще видите. Ще видите как българският клубен футбол лека-полека ще започне да се съвзема с повече отбори като нашия, защото тази каша, която забъркахте с неолибералните ви модели последните десителетия показаха ясно в живота докъде доведоха. Футболът ни затъна, защото олигарси окупираха националното богатство и го пренасочиха към изкуствени "проекти". Други ползваха за маша големи клубове и се оляха да перат пари там.

Абсолютно незабавна реакция по всички възможни линии! Местната власт също е избрана от гражданите на Русе. Години наред сме били град втора ръка на централната власт, но вече не. Не можете да се подигравате с петия по големина град в държавата, а да давате милиони по селца и паланки. Искате добър футбол? Е, ключът ви минава през Русе. Сам видяхте какво се казва дерби в събота, на което могат да завидят 95% от отборите от "А" група. Погледнете си сега надробената каша в сегашната "А" група и пак си помислете...

FCD

• Фен
    • Профил
Ако държавата няма пари сега - ОК. Да се сключи споразумение между местната и централната власт, че сега Община Русе ще поеме от своя бюджет (което при положение, че не е планирано, знаете как може да се случи - със заем), а държавата ще възстанови по сметката на общината сумата плюс лихвите и ще поеме разсроченото плащане на проекта във времето, щом сега не сме приоритетни и не могат да ни дадат цялата сума. Но не бива да се допуска да не се изпълни обещаното! Ако ли пък не, Дунав да изиска от БФС да ни даде изключение от правилата за лицензиране щом ще бъде така, но Дунав трябва да си домакинства тук, независимо в коя лига участва. Това дори не може да бъде обект на никакъв компромис.
Точно така! Винаги има начин, ако действително се цели да се свърши дадена работа. Нямаме време за чакане, нямаме време за протакане, централизирани решения и прочие глупости. Футболът ни умира. Трябва да се действа още сега, ПО ЕВРОПЕЙСКИ и от другия сезон да се започва новото европейско начало, ако не на 100%, то поне на 80. Пък после колкото си искате вземайте централизирани решения и умувайте след това. Поговорката я знаете.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3445
  • Одобрение: +115/-23
    • Профил
Значи, може Долни чифлик и Крупник да нямат отбори, но да имат модерни стадиони, а Русе, който има и отбор, и публика, да няма стадион за А група! Ще кажете, драги политици  - Ама те са по програмата за развитие на селските райони! - Добре, трябва ли да чакаме Русе да се превърне в западнало село, за да се направи нещо за футбола в този град? Именно защото няма европрограма, по която да кандидатстваме за реновиране на стадиона, държавата трябва по-активно да подпомага финансово случаи като нашия. И тук въобще не минават оправдания, че не сме били приоритет. А кое е приоритет за министерството на спорта и за министъра му в такъв случай? Да реже лентички на обекти, за които не е похарчило и един лев? Да открива младежки първенства, които я се гледат от 500 човека, я не? Да прави обещания, за които няма покритие? Явно това са им приоритетите. А когато трябва да се действа - вие не сте приоритет. Няма да се учудя, ако Кралев твърди същото и пред другите нуждаещи се от спешна помощ, а в крайна сметка няма предвиден и един лев за стадионите в България.

FCD

• Фен
    • Профил
И в тази връзка, малко е старо, но нека припомним един материал от btv репортерите: http://www.btv.bg/video/shows/btv-reporterite/videos/btv-reporterite-stadioni-za-milioni.html

Да се чуди човек да се смее ли, или да плаче.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Няма да се учудя, ако Кралев твърди същото и пред другите нуждаещи се от спешна помощ, а в крайна сметка няма предвиден и един лев за стадионите в България.

Най-вероятно случаят е точно такъв, за което говори липсата на конкретиката при изброяването на приоритетните (били 5-6 стадиона) и липсата на конкретика кои точно са те и в какъв времеви отрязък ще стане тяхната реконструкция и колко точно "след" това ще дойде редът на нас, неприоритетните. Значи да обобщим:
- Община Русе под щедрите обещания на централната власт одобрява решение за кандидатстване по проект и финансова линия, която дори не съществува в реалността към днешна дата и перспективите да съществува изобщо явно са доста мъгляви.

Ами за мен това е подигравка с нас и наистина ако имаме политици в този град, трябва да излязат и да кажат нещо простичко - еми сори, ама има го обещано, на база тези обещания ние правим и нашите планове, така и така - няма опция да се отметнете. Ама що ли ме глождят едни съмнения, че баш така ще реагират хората, които са избрани да защитават нашите, МЕСТНИТЕ, РУСЕНСКИ интереси. Няма значение кой за кого е гласувал на изборите - имаме ясен резултат, тези хора са избрани да защитават нашите интереси, независимо коя партия е на власт централно и независимо те от коя са. Моят интерес като русенец не се заключва в това да не съм приоритетен за държавата си, при това за n-ти път.

spartakpleven1919

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 42
  • Одобрение: +14/-1
    • Профил
Съжалявам, че се намесвам във вашата тема за стадиона, но в Плевен положението е същото даже и по-зле....при вас поне има някакво макар и смътно обещание за някакъв ремонт докато при нас никой не обелва нито дума за никакви ремонти и осветления и такива неща....само около изборите се чуха разни лъжи за големи проекти за стадиона и от тогава до ден днешен 6 месеца по-късно не е казана и дума по въпроса.......Докога ще търпим да ни се подиграва централната власт и да сме второ качество хора не знам. Всичко се излива на юг от Стара планина, а на север и една пиклива магистралка даже не могат да ни построят...... А ако има желание от страна на държавата могат да се отделят максимум 100 милиона, които за бюджета са трохи и да се направят едно 10 стадиона с по около 10 милиона на стадион средно-за едни ще има да речем малко повече, които са в по-лошо състояние, а за други малко по-малко--....С едни такива пари около 10 милиона могат да се спретнат прекрасни стадиони с хубави терени писти осветление и места за публиката.....и съм сигурен, че футболът ни ще тръгне рязко нагоре като се възродят старите традиционни центрове като Русе, Плевен, Търново, Враца.....ама засега ще си тънем в кочината и ще се надяваме на чудеса, а за жалост май Коледа е доста далече.....

FCD

• Фен
    • Профил
При нас има някакво смътно обещание, както казваш, защото сме тръгнали да влизаме в "А" група. Ако не бяхме, положението нямаше да е по-различно. Което само по себе си не е нормално и сме го коментирали вече при нас. Държавата няма никаква политика в това отношение за големите футболни центрове. Срам и позор! Ха сега да си гледат новите стадиони по паланките. Заслужено сме си "Бангладеш" на Европа. Говориш за 10 млн., а само си помисли колко стадиони, и не само, можеше да се направят с онези 4 милиарда от КТБ. А другите милиарди от банки преди това или другите потънали милиарди в проекти? Много неща... А ние си търпим и чакаме Коледата....

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Съжалявам, че се намесвам във вашата тема за стадиона, но в Плевен положението е същото даже и по-зле....при вас поне има някакво макар и смътно обещание за някакъв ремонт докато при нас никой не обелва нито дума за никакви ремонти и осветления и такива неща....само около изборите се чуха разни лъжи за големи проекти за стадиона и от тогава до ден днешен 6 месеца по-късно не е казана и дума по въпроса.......Докога ще търпим да ни се подиграва централната власт и да сме второ качество хора не знам. Всичко се излива на юг от Стара планина, а на север и една пиклива магистралка даже не могат да ни построят...... А ако има желание от страна на държавата могат да се отделят максимум 100 милиона, които за бюджета са трохи и да се направят едно 10 стадиона с по около 10 милиона на стадион средно-за едни ще има да речем малко повече, които са в по-лошо състояние, а за други малко по-малко--....С едни такива пари около 10 милиона могат да се спретнат прекрасни стадиони с хубави терени писти осветление и места за публиката.....и съм сигурен, че футболът ни ще тръгне рязко нагоре като се възродят старите традиционни центрове като Русе, Плевен, Търново, Враца.....ама засега ще си тънем в кочината и ще се надяваме на чудеса, а за жалост май Коледа е доста далече.....

Право в десетката е този въпрос.

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
Както вървят нещата не е възможно да стане това,което искаме,а не е реално.А това,че сте повярвали,си е за Ваша сметка.И в любовта е така.Единият е просто наивен.Значи любов няма.Тук има пари.Може и да са обещали от не знам къде си,но парите са отишли някъде другаде.То не може борба,баскетбол,футбол и ....Да не сме столица,я!Споко,ако има проект,нека едно по едно.Щото другото сме го гледали.2 години в А и после 25 не знам къде си.Надявам се на козирка или дренаж.Осветлението после.Успокойте топката,важен е отборът.Другото ще го нагласим.То не се знае А ще има ли,Висща ли ще бъде или май пак низша?