Анкета

За или против сте създаването на "Висша лига"?

За, защото това ще помогне за развитието на футбола
За, защото това е от полза на Дунав
Против, защото не е честно и обезсмисля първенството
Против, защото ще се администрира от същите хора и по същия начин като досега
Не мога да преценя

Автор Тема: Хиперкуб - хипер цирк "Първа лига"  (Прочетена 61953 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5624
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
Re: За висшата лига
« Отговор #30 -: 20 Февруари, 2016, 00:11 »
Най-много дразни в това безумие, че смятат нас да ни "поканят"! Ами ако завършим на първо място и по регламент си спечелим правото да играем в "А" група, ще ни го отнемат, ако речем, че не ни поканят в крайна сметка? Такъв хаос би могъл да се равни със соц-реформите през 40-те и 50-те години на миналия век, когато отбори са влизали, бивали сливани или преименувани за да играят в "А" група.

Излиза, че това е вратичката, едни нови дружества без лихви вместо от "А" областна да започнат направо във "Висша" лига, но и това няма да мине. Първо регламентът за този и следващия сезон е съгласуван и описан, не може да бъде променен. Все едно да бяха изтрили наказанието при изваждане на отбор от регламента след случката с Литекс. Второ, клубове които фалират или не си плащат осъдени задължения, нямат правото да възкръстват в ново дружество с близко име до предишното. Това са нови регламенти на УЕФА и трябва да се спазват и от БФС.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2702
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #31 -: 20 Февруари, 2016, 10:24 »
Аз съм убеден, че ще заемем мястото което ни приляга не като "поканени", а ПО ПРАВО!!! Щели да поканят "финансово стабилни" клубове. Ами ЦСКА след като дължи десетки милиони, финансово стабилен ли е?  :o Ами какво става когато по средата на сезона даден клуб изведнъж се окаже финансово нестабилен?

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3602
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #32 -: 20 Февруари, 2016, 13:26 »
От ЦСКА казват: "Дълговете са направени от управлението на Титан, ние си получихме наказанието - във В група." Да, ама изобщо не е така - освен В група, трябва и да си платите дълговете или изчезвате от картата. Това е! Смяната на едно правителство не означава, че държавата започва "на чисто", без дългове.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #33 -: 20 Февруари, 2016, 14:06 »
Същото очаква и Черноморец Бургас. Основаха нов клуб в "Б" ОФГ Бургас и мислят, че са чисти вече. Досегашният клуб, участвал 7 сезона в "А" група вече е наказан с отнемане на точки и ще бъде изхвърлен от ЮИ "В" група след края на този сезон, ако не си плати задълженията. Дори клубът да бъде ликвидиран лятото, задълженията ще бъдат прехвърлени на новия клуб със същото име и от същото населено място - Черноморец 1919 Бургас.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10494
  • Одобрение: +161/-50
    • Профил
« Отговор #34 -: 21 Февруари, 2016, 17:23 »
Не мисля, че Дунав трябва да участва в едно такова нелегално първенство на А група, предпочитам си дербитата с Преслав пред това. Това, което готвят е някакво престъпление срещу футбола (поредното такова) и ние нямаме никакво място в тази схема - нито "по право", нито "по криво". Ако се класираме, ще се класираме в "А" група, не във "Висшата лига". Ако махнат "А" група, да си играем в "Б". Нямаме никакво място в такова партизанско образувание, създадено в унисон с най-добрите традиции и практики на ЦК на БКП.
« Последна редакция: 21 Февруари, 2016, 17:27 от RIVER »
Only the dead fish follow the stream

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3602
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #35 -: 21 Февруари, 2016, 18:04 »
Принципно съм съгласен с RIVER, но да не забравяме, че докторът в свое интервю обяви подкрепата си за новата висша лига. Има и нещо друго - ако се създаде такава лига, това може да стане само с одобрението на УЕФА. Тоест, ако лигата е нелегална, то излиза, че и останалите дивизии са нелегални. Поради което, ако сме принципни докрай, не би трябвало да играем дори и в областната група. Затова мисля, че за Дунав и за развитието на футболав Русе е най-добре клубът да се включи в най-горната дивизия, без значение наименованието или кои отбори ще участват в нея. След 25 години отсъствие сами да се откажем да играем срещу най-добрите отбори в България (колкото и да е ниско нивото на футбола) няма да говори добре за нас. Да не говорим, че може да чакаме още четвърт век, преди да имаме следваща възможност.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #36 -: 21 Февруари, 2016, 22:39 »
Според една от причините да сме на този хал е, че борим несправедливостите, само когато ни засягат, в противен случай сме готови да се възползваме. Не мисля, че би трябвало да има аргумент над етиката, морала и законността. Иначе просто ставаш част от системата. Именно заради такъв конформизъм сме на този хал и един футболен клуб би трябвало да е за пример в едно общество. Така, че би било добре да се покаже доблест - не, че очаквам изобщо да стане при такова хипотетично развитие на нещата - всички ще бъдат заслепени от "блясъка" на новата лига-менте и изобщо знам, че на никой няма да му е до морал и принципи.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #37 -: 22 Февруари, 2016, 01:32 »
Да, наистина, тежка дилема... Особено за потърпевш клуб като Дунав. "Да бъдеш или не? Това е въпросът." В двоякия смисъл на думата. Сякаш сме орисани дори в най-добрите периоди да ни връхлитат такива циклони. Аз обаче не съм сигурен кой е правилният избор в случая. Не знам кое е вярното практическо измерение на думата "доблест", ако Дунав не поеме своята част от историческата отговорност за футбола ни. Ако я даде без бой в ръцете на други знайни и незнайни герои и се откаже от мястото си по право, отдръпвайки се в някаква вечна бунтарска роля. Сякаш вече съм се наситил на този сценарий и предпочитам да покажем исторически морални устои и смелост. Да започнем все от някъде и да дадем пример как правилно и честно се правят нещата.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #38 -: 22 Февруари, 2016, 07:26 »
Не е правилно да участваш в престъпление или незаконни неща - ставаш съучастник. А такава лига по този начин направена ще бъде баш такова нещо. Отбори като Дунав и Етър ще им трябваме в началото да им легитимираме простотията, че не се прави всичко уж за няколко тима, без които не можело уж да има първенство. Разбира се, после ставаме ненужен придатък. Но пак казвам, знам че това няма да бъде популярно мнение при такова развитие на нещата. Дори би било заклеймено. И то от много широката маса фенове. Така че все тая - нека поне си свършим работата и се надяваме, че тези планчета няма да ги бъде.

Колкото до вечната бунтарска роля. Аз като русенец имам малко по-различна представа за Дунав. За мен това е много повече от клуб по ритане на топка.  Това е клуб, който трябва да олицетворява Русе. Никога не забравяйте, русенци сме наследници на едни от най-свободните, непокорни и светли умове на нацията и имаме отговорности. И то не само да ги почитаме формално на някаква си дата, а най-вече да пазим техния дух с всяко едно действие, което правим - независимо дали става дума за футбол или нещо друго. И да, това си ни е орисията - Русе е вечният бунтарски град на България и русенци никога не са могли да си затраят в ключови моменти. Затова и меко казано не сме били сред галениците на властта. Така че моето очакване към Дунав като клуб е да предсъздава този дух. Кой казал, че е лесно да си Дон Кихот, че е лесно и популярно да отстояваш морални принципи. Винаги ще се намери някакво оправдание как морал било разтегливо и мъгливо понятие. И това е просто един показател защо обществото ни е такова - разтеглив му е моралът, няма дефинирани ценности и прочее. Но както и да е, знам че за много хора това са врели-некипели и няма да настоявам. Надявам се някой ден мнозинството да разбере защо сме на това положение - от много гъвкави дефиниции на думите етика, морал, добро и лошо. А това позволява на всеки да оправдае всичко. Та едно участие в някаква си незаконна лига-менте ли няма да преживеем...
« Последна редакция: 22 Февруари, 2016, 07:52 от RIVER »

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2053
  • Одобрение: +64/-4
    • Профил
« Отговор #39 -: 22 Февруари, 2016, 10:38 »
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #40 -: 22 Февруари, 2016, 10:43 »
Снимката тук е достатъчно подходяща, особено на Данчо, хаха! Copy->Paste и готово. Ама колко сладка и лежерна операция, няма нужда да си напрягаш мозъчните клетки, защото ги нямаш. Дори не се замислят какво копират.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2053
  • Одобрение: +64/-4
    • Профил
« Отговор #41 -: 22 Февруари, 2016, 15:41 »
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #42 -: 22 Февруари, 2016, 16:40 »
И за какво ще се играе пролетта в Б група?!

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #43 -: 22 Февруари, 2016, 17:30 »
Такива глупости се пишат и мислят, че чак не ми се вярва да е истина. Какво класиране с отборите кандидати щяло да има и по какви критерии ще преценяват кой отбор да влезе и кой не? Освен това, пак се говори за представителите на самите клубове в управителния съвет на новата администрация. Де факто нищо няма да се промени, еднократно ще се вкарат новоучредените ФК ЦСКА и ФК Локомотив 1929 София и после хлопва вратата. В края на текста все пак пише, че това може да се случи и по-следващия сезон.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #44 -: 22 Февруари, 2016, 19:42 »
Такива глупости се пишат и мислят, че чак не ми се вярва да е истина. Какво класиране с отборите кандидати щяло да има и по какви критерии ще преценяват кой отбор да влезе и кой не? Освен това, пак се говори за представителите на самите клубове в управителния съвет на новата администрация. Де факто нищо няма да се промени, еднократно ще се вкарат новоучредените ФК ЦСКА и ФК Локомотив 1929 София и после хлопва вратата. В края на текста все пак пише, че това може да се случи и по-следващия сезон.

Не знам кой може да се въобразява, че с тия е възможно каквато и да е промяна и реформа в положителна посока. То те ако можеха, да са го направили досега. Те си знаят едно и си карат по тоя начин. Целият зор е да вкараме 3 отбора наготово, другите им трябваме за масовката, че да се размие историята.