Новини: ПРАВИЛА НА ФОРУМА || ФОРУМЪТ Е ДОСТЪПЕН САМО ЗА РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ! Ако имате проблеми с регистрацията, обърнете се към: office@fcdunav.eu

• 27 Април, 2017, 11:57

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Билети и сезонни карти  (Прочетена 3515 пъти)

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 560
    • Профил
Re: Билети и сезонни карти
« Отговор #120 -: 08 Септември, 2016, 13:38 »
Ако има нещо 1%, което не си съгласен, можеш да го споделиш.  :) В крайна сметка трябва да има диалог и ако някъде има нещо да се коригира или доизясни, това е най-полезното. Добавката ти е всъщност причината, поради която се случват последствията. Причинно-следствена връзка (за тия, които могат да ги свържат).

Единствено за тези ВИП карти мисля, че точно това им беше целта - един вид дарение. Естествено, говорихме и за някакви привилегии покрай тях, които да не отговарят на цената, но уви.
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 8876
    • Профил
« Отговор #121 -: 08 Септември, 2016, 13:52 »
Нещо съм пропуснал това мнение, но на 99% се съгласявам с него. Бих добавил като цяло и липсата на (каквато и да е) комуникация между ръководство и фенове. Цяла седмица обсъждахме тук цената на билетите с Морето, говорихме, че е простотия, че няма логика и основание да е така, само че никой не се вслуша и не коригира тази политика. В резултат имаме глоба, която бе доста соленичка (този път адмирирам такова отношение от БФС). И в крайна сметка ръководството промени политиката си (съдейки по мача с ЦСКА), само дето по трудния начин.

Нагледен пример как липсата на комуникация и градивен диалог води до вредни последици за клуба. Тук някой може да опонира, че Доктора издържа клуба, че той си плаща глобите, ама ако ще е така - да не моли хората да ходят на стадиона, а да си играе на затворени врата с Дунав 2010, ако ще да го преименува на Симеонов 2010...

Клубът се издържа от много хора, само един от които е доктора. Издържа се включително от теб, мен и всички други, така че всеки има право на мнение за това как оперира клуба с неговите финанси и как функционира изобщо. Аз не плащам билети, нито ходя всеки мач до Разград, за да ги плащаме на БФС, при това в колосални размери. Това е само един пример.
Only the dead fish follow the stream

FCD

• Фен
  • Публикации: 2501
    • Профил
« Отговор #122 -: 14 Септември, 2016, 23:56 »
Между другото това, което е обявено във Фейса: http://www.beroe.bg/2016/09/13/beroe-dunav-ticket-sale-7kryg-2016/
не зная дали някой не се загледа в него. Като говорим да взимаме опит от клубовете, където се прави както трябва, е хубаво да се загледаме в анонса и да видим как се прави ЯСНО, КОНКРЕТНО и ИЗЧЕРПАТЕЛНО.

Дори имат онлайн продажба - нещо, от което ние сме на светлинни години.
http://www.eventim.bg/bg/bileti/pfk-beroe-fk-dunav-stara-zagora-stadion-stadium-909040/performance.html

Ако не знаеш как, погледни там, където знаят как!
« Последна редакция: 14 Септември, 2016, 23:58 от FCD »
Тук, на Градския стадион в Русе, САМО ДУНАВ е Гранд!

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5029
    • Профил
« Отговор #123 -: 15 Септември, 2016, 01:19 »
Много сме писали и говорили за абонаментните карти, които очевидно в България все още не се приемат като маркетинг и  финансов инструмент от ръководства, но и от фенове.

Случайно имах възможност да посетя среща от Купата на краля в Испания между Кадис и Леванте, два отбора от Секунда Дивисион. Домакините от Кадис се завърнаха във втория ешелон и имат над 16 000 продадени абонаментни карти за този сезон. При картите има разграничаване между досегашен притежател на абонаметна карта, възрастен, дете, трибуна, разсрочено плащане с 4 вноски и т.н. Най-изгодните карти са по 95 евро при еднократно плащане, разсроченото би излязло 120 евро. За деца е 55 евро. Най-скъпата категория е 325 евро и 125 за деца. Тези които са били верни на отбора с абонаментна карта и през изминалия сезон, плащат по-малко. Въобще доста добре разработена и обмислена схема. Всеки плаща според възможностите си, подкрепя клуба и стадионът е винаги добре посетен. Конкретно за този мач ръководството беше решило да направи жест към верните си привърженици и пусна свободен вход за всички притежатели на абонаментни карти. На входовете има двойна контрола, долу на улицата проверява полицията, горе след стълбите са пропускателните машини, които четат всеки отделен билет. Така се знае колко точно публика присъства на стадиона, а и няма как да мине номера да си приятел на охраната и да влезеш без билет. На всяка трибуна има по няколко пункта за кетъринг на нормални цени. В списанието за мача има информация за отговорните лица в клуба, както и контакти, има си човек за всичко. Малки местни спонсори рекламират, пише се за исторически мачове с противника, становище на президента, редактора, отдел за разкази на фенове, последни събития около клуба и т.н. Отделно под централната трибуна има официален фен шоп на Адидас, който предлага екипи, футболни топки, шалчета също за деца и жени. Отворен е всеки ден, а в ден на мача работи до началото на срещата и след края! Така дори след късен мач с продължение, дузпи и победа на любимия отбор, може към 23 часа да си купиш шалче или подарък на излизане от стадиона. Може в момента Испания да е в тежка икономическа криза, но като ръководене на спортни клубове знаят как да си вършат работата и печелят от организация на спортни мероприятия.

Всичко е въпрос на добър мениджмънт. Мисля, че и в България всичко това е възможно. Просто трябва да се започне от някъде и стъпка по стъпка да се развие този съвременен модел на управление. За някои неща трябва да има задължителни предписания от федерацията.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #124 -: 15 Септември, 2016, 01:32 »
Ние скоро тези неща няма да ги постигнем, нещо подобно гонят в Разград. Ама толкова ли е сложно аджеба продавачите на билетите и картите да си обявят условията и да сключат един прост договор с онлайн посредник за продажба като начало?  ;D

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #125 -: 19 Април, 2017, 21:53 »
Аз пак бих искал да повдигна въпроса. Дори в "А" група си караме на самотек. Не ми е ясно в 21-и век ли живеем, или в 20-и още. Хубаво е някой да помисли поне за онлайн продажба на билети като първа стъпка. Хора от други градове или идващи си тук в последния момент, както и всеки, който не му се разкарва, може да се подсигурява. Повечето големи клубове имат такава услуга ако не директно, то си има специализирани посредници. Срамота е. 2017 година сме!

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 965
    • Профил
« Отговор #126 -: 20 Април, 2017, 11:01 »
Аз пак бих искал да повдигна въпроса. Дори в "А" група си караме на самотек. Не ми е ясно в 21-и век ли живеем, или в 20-и още. Хубаво е някой да помисли поне за онлайн продажба на билети като първа стъпка. Хора от други градове или идващи си тук в последния момент, както и всеки, който не му се разкарва, може да се подсигурява. Повечето големи клубове имат такава услуга ако не директно, то си има специализирани посредници. Срамота е. 2017 година сме!
Почти сигурен съм, че 30 мин след началото на мача ще има опашки за билети. Както бяха нещата преди няколко години така ще е и сега.
Трябва да се пуснат пакетни билети за домакинствата ни. Сега е идеалният момент да се направи това - 4 домакинства, 20 лв, каккво му е сложното.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 157
    • Профил
« Отговор #127 -: 20 Април, 2017, 12:51 »
Проблемът е в ръководството ни, колкото добре се справят с едни неща, толкова трагично зле са по отношение на други. Пълно безхаберие що се отнася до публика и билети. Ако има желание от тяхна страна, всичко може да се получи много лесно, но...

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #128 -: 20 Април, 2017, 13:55 »
Не знам, ама както ги слагат по никое време мачовете, ето сега петък от 17.30 ч. и като се юрне народът след работа, наистина пред касите ще е стълпотворение от изнервени хора. Предполага се, че се очакват много повече посетители, отколкото в Б група, а няма как всички да отидат на предварителна продажба на един обект по една или друга причина. Трябва да има различни възможности за хората. Не говорим тук за някакви много сложни неща. Ето пример: https://lokomotivpd.com/bileti/  Ние не сме по-глупави. Ако не знаят как има не един и два онлайн посредници като eventim, ticketpro и т.н. http://www.ticketpro.bg/jnp/sport/2108340---19.html И след зАвръщането ни пак мисля, че трябва да се помисли внимателно за новия сезон ценовата политика - въобще билети и карти, защото вече ще има смисъл.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #129 -: 20 Април, 2017, 16:47 »
Значи, честно да ви кажа, на някои хора не мога да разбера какъв им е проблемът. Ако имат оплаквания за цени на билети и прочие е редно да пишат тук, в този форум или в социалните ни мрежи, а не по други неуместни места и да ставаме за смях. Това си е вътрешен въпрос. Искам да питам оплакващите се те колко плащаха досега в Разград барабар с гориво и други разходи? И пак сме били по 2000-3000, че и повече. Не ми е ясно защо се прави такава драма и какво му е на "икономическия потенциал" да дадеш 16 лв. на месец за клуба, който обичаш? Ръководството просто трябва да помисли как да процедира със социално-слаби хора, пенсионери и учащи.

red forman

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #130 -: 20 Април, 2017, 19:02 »
Темата за цените на билетите е толкова стара, че чак на мен ми се губи началото и във времето. Ще се разгори такава дискусия, че не ми се мисли. Както винаги всеки ще има мнение, къде аргументирано, къде не чак толкова. Нека първо да изчакаме лицензионната комисия да даде зелена светлина, после ръководството да обяви официално цени и едва тогава да започнем да се караме по форуми и фейсбуци  ;D .

skrzzz

• Напредващ
  • Публикации: 362
    • Профил
« Отговор #131 -: 20 Април, 2017, 21:09 »

Четейки мненията на хората във фейсбук установих, че има много хора, на които им се виждат много цените от 8-10 лв за мач. Всеки има различни разбирания лично за мен 10 лв не са проблем за мач от А група, но както и да е.

Моето мнение за билетите е следната: (Не съм чел мненията преди това в темата така че може да се припокрие с нечие мнение.)

В следствие на различната платежоспособност на хората трябва да има различни ценови категории, които да обхванат всеки желаещ да наблюдава мачовете на отбора. На градския обаче трябва да бъдат създадени условия за това - да се изградят още 1-2 входа и тоалетни към всеки сектор. Съответно цените на секторите зад вратите да бъде 3-4 лв, 7-8 лв за централните сектори без козирки  и 10-12 лв за централния сектор с козирката. Съответно и абонаментните карти по категории 57лв, 115 лв и 144 лв за сезон.
Това е доста груб вариант като си мисля, че трябва да има и ценово разделяне според отбора срещу, когото се играе.

Мисля че при такова разпределение на цените броя на мрънкащи хора ще намалее и като цяло и посещаемостта ще бъде оптимална.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #132 -: 20 Април, 2017, 22:10 »
Ами много неща могат да се направят с места, удобства и цени, но това зависи в голяма степен и от прословутата ни община - нищо не правеща, но за сметка на това вдигаща главоломно МДТ със 70%. След ламБите и терена, сега започват мъките по излизането от каменната ера по трибуните. Но ние поне сме корави и дотогава ще издържим и на дъжд, и на сняг, и на пек. Лиценз не изискваме.  :)

bg_user

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 39
    • Профил
« Отговор #133 -: 21 Април, 2017, 11:58 »
16 лева на месец за любимия отбор наистина не е много. Само че става въпрос за един човек. При едно четири членно семейство стават 60+ лева, което никак не е малко. Мисля, че Разград имаха семейни билети, което не е никак лоша идея и може да се опита да се внедри и при нас. Но това най-вероятно няма да стане, тъй като сега покрай еуфорията с реновирания стадион и най-вече отличното представяне на футболистите ни, хора така или иначе ще има на мачовете. Като зациклим след време (ще има и такива периоди) и посещаемостта намалее, тогава може и да се сетят за този вариант. Аз лично нямам проблем с цени от около 10 лева за билет по принцип, но не повече, тъй като условията на стадиона хич и не предполагат по-скъпи билети. Но наистина цената на билета трябва да зависи и от сектора, в който ще наблюдаваш мача. Друг проблем е, че голям процент от българите са и пушачи,  за мач се зареждат и с цигари, като сложиш водичка, семки (повечето не могат без тях) и едно домакинство ти идва 15-ина лева. 

red forman

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #134 -: 21 Април, 2017, 12:11 »
Пак предлагам, нека спрем да ги дъвчем тия билети. Безсмислено е, ще се убедите сами съвсем скоро.