Автор Тема: Наказания  (Прочетена 3106 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DUNAVfans.org

• Administrator
  • Стартиращ
  • Публикации: 23
  • Одобрение: +1/-1
    • Профил
Наказания
« -: 15 Февруари, 2016, 17:02 »
15.02.2016

Потребител със забрана: RIVER
Срок: неопределен
Причина: грубо държание
Засегнати потребители: [member=2106]nitro77[/member] [member=2134]Obiknoven Fen[/member] [member=1986]papimed[/member]

---

Потребител със забрана: Arbol
Причина: грубо държание, директни обиди
Засегнати потребители: [member=85]rusenec65[/member] [member=385]RIVER[/member]

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3373
  • Одобрение: +110/-23
    • Профил
Re: Наказания
« Отговор #1 -: 15 Февруари, 2016, 17:33 »
Искам категорично да заявя, че не се чувствам засегнат от малкия диспут между мен и RIVER след загубата от ЦСКА. Просто всеки изрази мнението си. Вярно, че RIVER малко прекали с иронията, но всичко беше в рамките на добрия тон, с изключение на рязането на вени :) Мисля, че наказанието му е малко пресилено, за разлика от това на Arbol, който освен че пише глупости на поразия, трябва да мине официален тест по български език (писмено и много вероятно, и говоримо).

DUNAVfans.org

• Administrator
  • Стартиращ
    • Профил
« Отговор #2 -: 15 Февруари, 2016, 17:38 »
Здравейте, в интерес на форума е правилата да важат за всички потребители. В случая беше преценено, че [member=385]RIVER[/member] е преминал границата на коректния тон и съответно трябва да си понесе последствията. Разбира се, мнението Ви ще бъде взето предвид при окончателното определяне на срока на наказание. Редно е да се поддържа една здравословна среда на диалог, в която потребителите се уважават едни други. Беше преценено, че границата на грубия тон е премината, тъй като не е непременно задължително той да се изразява в директни обиди, както е случаят с [member=2199]Arbol[/member] .
« Последна редакция: 15 Февруари, 2016, 17:41 от ФК Дунав Русе »

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 1885
  • Одобрение: +57/-3
    • Профил
« Отговор #3 -: 15 Февруари, 2016, 17:50 »
Аз пък откровено се "наслаждавах" на правописа на Арбол.....От 10 години съм на форума ,но си мисля че толкова "високообразован" съфорумец не сме имали :D :D :D
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #4 -: 15 Февруари, 2016, 17:58 »
Аз пък откровено се "наслаждавах" на правописа на Арбол.....От 10 години съм на форума ,но си мисля че толкова "високообразован" съфорумец не сме имали :D :D :D
Даже "сас више" :)

papimed

• Фен
  • Публикации: 1144
  • Одобрение: +33/-28
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #5 -: 15 Февруари, 2016, 18:38 »
15.02.2016

Потребител със забрана: RIVER
Причина: грубо държание
Засегнати потребители: [member=2106]nitro77[/member] [member=2134]Obiknoven Fen[/member] [member=1986]papimed[/member]

---

Потребител със забрана: Arbol
Причина: грубо държание, директни обиди
Засегнати потребители: [member=85]rusenec65[/member] [member=385]RIVER[/member]
   Най-сериозно заявявам, че не се чувствам засегнат от написаното от RIVER, човекът не е употребил някакви цинизми, между фенове е нормално понякога да прехвръкнат искри! Така че моля администратора на форума да прояви разбиране и да не налага наказание на колегата :)
« Последна редакция: 15 Февруари, 2016, 19:09 от papimed »

DUNAVfans.org

• Administrator
  • Стартиращ
    • Профил
« Отговор #6 -: 15 Февруари, 2016, 18:50 »
Ето и окончателното решение за наказанията:

RIVER: 5 дни до 20.02 включително. Достъпът ще бъде възстановен на 21.02.

Мотиви:
Смекчаващи наказанието обстоятелства:
- Дългогодишен член на форума с множество заслуги за същия;
- По-малка степен на нарушение - липса на директни обиди;
- Застъпване от страна на двама от трима засегнати потребители - [member=2106]nitro77[/member] и [member=1986]papimed[/member]

Утежняващи наказанието обстоятелства:
- Като дългогодишен потребител от него трябва да се очакват по-разумни и балансирани реакции, дори в тежки моменти;

---

Arbol: постоянно наказание. Достъпът няма да бъде възстановен

Мотиви:

Смекчаващи наказанието обстоятелства:
- няма

Утежняващи наказанието обстоятелства:
- Груб, циничен език, директни нападки срещу потребители още от първото мнение;
- Беше преценено по начина на изразяване, правопис и съдържание в 6-те мнения, че този потребител не може и няма да бъде стойностен член на форумната ни общност, поради което достъпът му се прекратява за постоянно;
« Последна редакция: 15 Февруари, 2016, 18:52 от ФК Дунав Русе »

FCD

• Фен
  • Публикации: 3940
  • Одобрение: +118/-29
    • Профил
« Отговор #7 -: 15 Февруари, 2016, 20:03 »
Гледам, че съм споменат и аз. Искам да кажа, че наистина не беше много добре такъв стил на говорене и правилно сте го забелязали, но не се чувствам директно обиден от River в класическия смисъл на думата и съжалявам, че така се получава в момента. Може би малко в повече дойдоха острият език и историята с рязането на вените, но вероятно е по-емоционален човекът. Същевременно съм съгласен със забележките на администрацията, защото трябва да се уважаваме и да бъдем толерантни един към друг и към различните мнения. Ако изразяваме различна гледна точка по един нормален начин, не бива да сме груби помежду. Всеки има право на мнение в рамките на добрия тон, което трябва да бъде приемано по-спокойно и сдържано, защото сме ХОРА. Един е краен привърженик на отбора, друг - по-критично настроен, но трябва да се уважаваме взаимно. Надявам се, че всички ще си вземем бележки и повече никога няма да допуснем това. Не мога да оспорвам решенията на админите, но мога само да ги помоля да бъдат максимално благосклонни, въпреки че вече са взели решение.

Що се отнася до вулгарния и циничен език във форума или директните квалификации, тук съм напълно съгласен с безапелационния бан, който би бил наложен във всеки един самоуважаващ се форум и приветствам решителния контрол, който трябва постоянно да продължи, още повече, че страстите през втория полусезон може да се покачат. Ако искате да кажете нещо различно или критично, кажете го, но без директни цинични квалификации. Принципно много хора биха го одобрили, но едва ли по този начин. Не забравяйте, че форумът се чете от мало и голямо.

DUNAVfans.org

• Administrator
  • Стартиращ
    • Профил
« Отговор #8 -: 15 Февруари, 2016, 20:13 »
И още една бележка или по-скоро молба към всички потребители. Ако видите някой да провокира с груб език, не му отговаряйте, а сигнализирайте в тази тема, ако ние не забележим веднага това. Ако отговорите рискувате, да си изпуснете нервите на свой ред и също да попаднете под ударите на правилника. Форумът има администратори, които ще разгледат всеки дисциплинарен въпрос и ще се стремят да вземат възможно най-обективното и обосновано решение, като разбира се изложат и мотивите си за което. Дискусията с човек, който очевидно не цели това, а да провокира е безсмислена и само разваля атмосферата. Разбираме, че това е футбол и градусът на емоциите е висок, но именно затова сме хора, а не животни - ако трябва пребройте до 10 и обмислете добре какво пишете, за да не засегнете и разочаровате някой друг потребител.Форумът е за стойностна дискусия, емоцията е хубав похват в текстовете, когато е добре дозирана. Наказанията нямат за цел да ощетяват, а да бъдат превенция. В някои случаи превенцията обаче е очевидно безсмислена и затова понякога ще има постоянни наказания, както е случаят с един от вече бившите потребители.
« Последна редакция: 15 Февруари, 2016, 20:16 от ФК Дунав Русе »

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #9 -: 21 Февруари, 2016, 00:48 »
Преброих 52 грешки (правописни, граматични, пунктуационни) на Arbol в 6-те му поста. Абсолютен рекорд в този форум!  :D

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2411
  • Одобрение: +93/-15
    • Профил
« Отговор #10 -: 21 Февруари, 2016, 15:45 »
RIVER наказан! :o Вие сериозно ли? Чак сега се зачетох в тази тема и какво да видя - RIVER "държал груб език"! Не, не, не , дано не се е обидил и  продължи да се включва във форума.
Относно Arbol, мисля, че той играе някаква роля - самият факт, че се включва във форума пишейки, изключва възможността правописът му да е толкова "пещерен". Вероятно този стил който използва е преднамерен, целящ допълнителен  разгромяващ ефект върху хората които подкрепят това ръководство на Дунав. А може би нещо друго... :-\

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10485
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #11 -: 21 Февруари, 2016, 17:02 »
Няма за какво да се сърдя - потребител съм като всички останали и щом така е преценено... (макар, че аз съм доста несъгласен и имам бая какво да кажа по темата).

Аз самият исках да остана такъв и затова напуснах администраторския пост на форума по няколко причини. Аз съм активен участник в дискусиите (и ще остана такъв) и не искам ранга ми да ми носи някакво несправедливо предимство в тях. От друга страна исках да се отърва от постоянните съмнения преди, че се налагам, упражнявам цензура и каквото и да било срещу когото и да било. Не ми пука кой е съгласен с мен и кой не. Аз съм тук, за да си изразявам мнението с аргументи и който е съгласен - съгласен. Който не - нищо не мога да направя. Не мога да се харесам на всички, даже и не искам.

Колкото до другия неграмотник, който ми се ще да го обсипя с още определения, заслужаващи нов бан, но ще се въздържа, само ще ви кажа, че не е случайно. И това ще се повтори при всеки изгоден момент за определен кръг хора, които останаха без възможност да цоцат от клуба заради Великов, който подреди бая змии и ги сложи на мястото им още с идването си в Русе. Разбира се, това нямаше да се случи ако нямаше подкрепа и ако не се бяхме решили всички милеещи зад Дунав този път да застанем с всички сили зад един млад и надъхан човек, който да промени нещата. Така, че такива пръдльовци ще съскат при всеки изгоден повод, само че и ние си научихме урока и вече много добре знаем как да се борим за каузите, които защитаваме. Казвам ние, защото не съм само аз, който подкрепя горещо нашия треньор и неговия щаб, играчи и ръководство на клуба (когато взима добри решения). Така, че на такива ще продължи да се дава всячески отпор. Няма да позволим нещо крехко и съградено с много нерви и усилия да си замине, че да може старите интриганти и некадърници пак да окупират клуба. Спирам дотук, мисля, че посланието ми е много ясно към този, за когото е предназначено!
Only the dead fish follow the stream

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1157
  • Одобрение: +43/-9
    • Профил
« Отговор #12 -: 21 Февруари, 2016, 17:10 »
RIVER наказан! :o Вие сериозно ли? Чак сега се зачетох в тази тема и какво да видя - RIVER "държал груб език"! Не, не, не , дано не се е обидил и  продължи да се включва във форума.
Относно Arbol, мисля, че той играе някаква роля - самият факт, че се включва във форума пишейки, изключва възможността правописът му да е толкова "пещерен". Вероятно този стил който използва е преднамерен, целящ допълнителен  разгромяващ ефект върху хората които подкрепят това ръководство на Дунав. А може би нещо друго... :-\
Точно щях да напиша, че River е достатъчно интелигентен, за да се сърди на когото и да е и той ме изпревари с поста си  :) ! По-притеснително е наличието на тролове като Arbol - тук, незнайно защо, някои се прави на по-тъп отколкото е   >:( !

DUNAVfans.org

• Administrator
  • Стартиращ
    • Профил
« Отговор #13 -: 24 Юли, 2016, 08:21 »
Потребител ivo е със забранен достъп за неопределено време заради системно провокативно поведение.

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
« Отговор #14 -: 25 Юли, 2016, 19:20 »
Никога не съм подкрепял агресията и всичко е логично.Съжалявам за Дидо,но младостта все още го води.Има добри идеи и много енергия.Ще липсва жарта му.