Автор Тема: Нов сайт за 2016-а :)  (Прочетена 6527 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10489
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
Нов сайт за 2016-а :)
« -: 30 Януари, 2016, 22:59 »
Както вече е традиция, всяка година правим сериозни промени по страницата, за да изглежда свежо и модерно. Сега също не правим изключение - http://fcdunav.eu/ е вече онлайн в новия си изглед (е, има още съвсем дребни подробности за оправяне, но в следващите дни и това ще се случи).

Освен дизайна обаче, имаме и чисто нова функционалност, която във времето ще бъде активирана постепенно. В процес на изграждане сме на онлайн магазин и онлайн система за продажба на билети. Вчера беше подновен и хостингът за още една година със значително подсилени параметри, нови опции що се касае до сигурността и бързината на зареждане.
Only the dead fish follow the stream

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3481
  • Одобрение: +115/-24
    • Профил
Re: Нов сайт за 2016-а :)
« Отговор #1 -: 31 Януари, 2016, 00:04 »
Браво, добра работа! Новият дизайн е по-подреден и по-комфортен за търсене и намиране на информацията, която интересува потребителя. Онлайн системата за продажба на билети е много удобна и съм сигурен, че доста фенове ще се възползват от това удобство.
Нека само, ако е възможно, малко да се редактира и допълни историята на "Дунав", тъй като тази от "Уикипедия" е добра основа, но не е актуализирана от доста време.
Още веднъж поздрави за добрата работа и САМО ДУНАВ!

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #2 -: 31 Януари, 2016, 14:13 »
Голяма каша с головата разлика на всички отбори в подробното класиране! Няма никакво съответствие с реалното положение.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5550
  • Одобрение: +70/-9
    • Профил
« Отговор #3 -: 31 Януари, 2016, 15:52 »
Трябва да сме в крачка с времето и постоянни промени са необходими, още повече, ако искаме да постигнем тази година най-голямата промяна на спортна основа за последните десетилетия.

Има още не малко неща да се допълват и оправят по новия сайт и затова най-добре всеки, който има някакви забележки или идеи да ги сподели в тази тема.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1271
  • Одобрение: +47/-11
    • Профил
« Отговор #4 -: 31 Януари, 2016, 23:13 »
Адмирации за администраторите на сайта, много по–атрактивен и удобен за ползване! Дано събуди по-широк обществен интерес и оправдае личното време и труда, който сте хвърлили за направата му! Много добра работа, поклон!

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2576
  • Одобрение: +103/-17
    • Профил
« Отговор #5 -: 01 Февруари, 2016, 10:06 »
В таблицата с класирането е по-добре в колонката "общо" да се даде головото съотношение, а не головата разлика. Така както е в колонките "домакин" и "гост". Т.е. вкарани и получени голове общо. От старата страница ми липсва нещо, но не съм сигурен дали го няма и тук някъде "скрито" - връзката с фейсбук и анализите там :-\ Извинете ме за недостатъчната ми грамотност в тази област :'(

FCD

• Фен
  • Публикации: 4023
  • Одобрение: +125/-30
    • Профил
« Отговор #6 -: 01 Февруари, 2016, 14:42 »
При мен връзката с фейсбук я виждам най-горе вдясно през буквата f. Но май наистина е малко "скрита", тъй като когато скролваш надолу към основните връзки и браузърът я скрива.

Благодаря и аз за труда ви и за новия дизайн. Изглежда някак по-разчупен и модерен в сравнение с предишната версия.
Харесват ми и онлайн глезотийките и се надявам да бъдат развити с времето.
Адски много би било удобно, когато човек бърза и иска да реагира да си купи един или няколко билета примерно или ако нямаш време, да си закупиш някой артикул с доставка до дома. Всъщност не знам дали би било осъществимо през онлайн системата да се въведе и възможност за заявяване и плащане на абонамент примерно за различни стандартизирани периоди или по избор на посетителя. Мисълта ми е, че с един клик и една такса за превод си осигуряваш входа за n на брой посещенията, когато знаеш, че ще си на линия в града. Освен това ако има възможност за дарения/спонсориране, може много дунавци по сърце, пръснати по света и у нас, да станат благодетели на клуба.

А, да, забравих. Същото така с времето не би било лошо да се въведе и версия на английски, би било полезно от много гледни точки. Виждал съм сайтове по света, където има такива версии и те невинаги са 1:1 с версията на матерен език.
« Последна редакция: 01 Февруари, 2016, 14:49 от Obiknoven Fen »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2576
  • Одобрение: +103/-17
    • Профил
« Отговор #7 -: 21 Февруари, 2016, 17:04 »
Дано не ви се сторя твърде претенциозен, но мисля, че е крайно време вече да се актуализира списъкът с футболистите на Дунав и снимките им. Датникът - часовник показващ оставащото време до предстоящия мач, трябва да се свери!
И таблицата с класирането все още не е коригирана.
« Последна редакция: 21 Февруари, 2016, 17:15 от ЧИЧО МЪРИ »

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #8 -: 21 Февруари, 2016, 17:48 »
Нищо му няма на часовника, за останалото съм съгласен.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4023
  • Одобрение: +125/-30
    • Профил
« Отговор #9 -: 01 Март, 2016, 23:30 »
Може ли да попитам нещо? Направили сте визуално много приятен сайт, но защо не се актуализира вече? За разлика от сайтовете на други клубове, които са доста бързи. Сега гледам примерно, че още сме на контролата с Бероя.  :)

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #10 -: 02 Март, 2016, 00:24 »
И аз исках това да попитам вчера, ама нещо ми изскочи от акъла. Старият сайт се актуализираше по-бързо. Знаем, че се работи изцяло на доброволни начала и сме благодарни, но мисля, че в този форум могат да се намерят доброволци, които да помагат с каквото могат.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #11 -: 05 Март, 2016, 14:45 »
Има някои най-необходими актуализации по сайта (новини, резултати, класиране), но определено е трудно екипът да се справи с всичко, след като всеки си има работа и лично свободно време. Който има интерес нека пише на най-горе посочения мейл адрес.
« Последна редакция: 05 Март, 2016, 14:52 от vivanov »

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10489
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #12 -: 05 Март, 2016, 18:03 »
Инвестицията в подобрен хостинг, която направихме февруари си казва думата. При рекордно натоварване днес в цялата история на форума и сайта, не се усети дори и за миг каквото и да било претоварване и задъхване с капацитета.
Only the dead fish follow the stream

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #13 -: 05 Март, 2016, 18:20 »
Брей, вярно че днес счупихме рекорда за най-много посетители онлайн - 164. Предполагам, че за това е спомогнал и анонсът във фейсбук страницата, че подробните коментари са тук, във форума.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #14 -: 15 Март, 2016, 18:46 »
БФС потвърди програмата за следващите кръгове през април месец.

Всичко е както очаквано, освен домакинството срещу Добруджа, което ще се играе в четвъртък, 28 април 2016.

Информацията е въведена в сайта под Програма и резултати.