Добавени събития

• Първа тренировка - зима 2016: 12 Януари, 2016
  • [Контрола] Оборище (Панагюрище) - Дунав (Русе) 4:3: 26 Януари, 2016
  • [Контрола] Свиленград 1921 - Дунав (Русе) 1:6: 28 Януари, 2016
  • [Контрола] Берое (Стара Загора) - Дунав (Русе) 1:1: 30 Януари, 2016
  • [Балчик Къп] Черно море (Варна) - Дунав (Русе) 2:1: 06 Февруари, 2016
  • [Балчик Къп] Интер (Плачидол) - Дунав (Русе) 1:1: 09 Февруари, 2016
  • [Балчик Къп] Балкан (Ботевград) - Дунав (Русе) 1:6: 12 Февруари, 2016
  • [Контрола] ЦСКА (София) - Дунав (Русе) 6:0: 14 Февруари, 2016
  • [Контрола] Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) 3:2: 20 Февруари, 2016

Автор Тема: Зима 2016 (подготовка, трансфери, новини, спекулации)  (Прочетена 35256 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10496
  • Одобрение: +162/-50
    • Профил
Време е за традиционната обзорна тема, в която ще коментираме всичко, което се случва с Дунав през зимната пауза. Този път при нас ще е наистина горещо и това ще бъдат месеците, в които ще можем да подпечатаме (или тъкмо напротив) нашата промоция в "А" група. Защо може би питате вече? Отговорът е много очевиден, след кратък поглед върху програмата след подновяване на първенството, а именно:

Нефтохимик - д
Созопол - г
Поморие - д
Гълъбово - г
Локо ГО - д
Оборище - г
Банско - д

Както виждате, това са все мачове срещу най-добрите отбори в групата + едно доста тежко гостуване в Гълъбово, където винаги се играе много трудно, Ботев са много, много домакински отбор и там предизвикателството също няма да е по-малко. По всичко това личи, че ние трябва да направим най-добрата си зимна подготовка, която сме правили някога, плюс задължителната допълваща селекция, която да ни вдигне още класата. Подготовката ни трябва да бъде такава, че да навлезем ударно в първенството в топ форма, защото реално непосредствено след неговото начало ще дойдат мачовете, които ще решат съдбата ни този сезон. Затова казвам, че в тези зимни месеци си ковем съдбата и ако направим всичко както трябва, Дунав ще има добри изгледи да прекрати деситилетното проклятие с първа промоция в А група от 26 години! Ако нещо объркаме, то ще имаме сериозен проблем в началото на пролетта!
« Последна редакция: 20 Февруари, 2016, 21:04 от vivanov »
Only the dead fish follow the stream

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3628
  • Одобрение: +123/-24
    • Профил
Вярно, че посочените отбори са сред най-силните в групата, но като цяло класите са доста изравнени и всеки може да подлее вода на всеки. Мисля, че програмата няма голямо значение, защото така или иначе в края на сезона всеки ще е изиграл по два мача с всеки от останалите отбори. Най-важното е да направим добра зимна селекция с поглед към елита и бъдещата ни конкурентноспособност там. След като надградим сегашната си класа, смятам, че Веско Великов знае как да настрои отбора за така нужните успехи напролет.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Програмата има значение дотолкова, че ние трябва да сме в оптимална форма за мачовете с най-добрите и постоянни отбори в групата, които идват непосредствено след зимната пауза. Сещаш се какво огромно предимство биха ни дали добри игри и победи точно срещу тези отбори и колко затормозяващо може да стане при обратното стечение на обстоятелствата.

NITRO

• Фен
    • Профил
Да, така е. Мачовете с Поморие и Горна в Русе са наистина възлови, тъй като две победи точно в тези мачове ще ни изстрелят на 95 % в А група. Предпоставките за това са добрата зимна подготовка, добри нови попълнения и недопускане изтичането на кадри. С нетърпение очаквам (предполагам, не само аз) новини в тази посока.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Айде след победата в Ловеч и успешния край на първия полусезон да започнем с трансферните саги. Според информации, Дунав вече е осигурил първото си ново попълнение - става дума за доста известен футболист :)

NITRO

• Фен
    • Профил
Е, дайте нещо повече като информация. Всички тръпнем в очакване.  :P

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
И кога официално, или не чак толкова, ще разберем кой е? :)

El rio gigante

• Фен
    • Профил
След историята с Аясс и Почански не ми се ще да се завърта публично още, докато не го видим да позира с екипа на Дунав както се вика, но ей така ми се искаше да вдигна малко настроението във форума :)

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2752
  • Одобрение: +113/-19
    • Профил
Време е за традиционната обзорна тема, в която ще коментираме всичко, което се случва с Дунав през зимната пауза. Този път при нас ще е наистина горещо и това ще бъдат месеците, в които ще можем да подпечатаме (или тъкмо напротив) нашата промоция в "А" група. Защо може би питате вече? Отговорът е много очевиден, след кратък поглед върху програмата след подновяване на първенството, а именно:

Нефтохимик - д
Созопол - г
Поморие - д
Гълъбово - г
Локо ГО - д
Оборище - г
Банско - д

Както виждате, това са все мачове срещу най-добрите отбори в групата + едно доста тежко гостуване в Гълъбово, където винаги се играе много трудно, Ботев са много, много домакински отбор и там предизвикателството също няма да е по-малко. По всичко това личи, че ние трябва да направим най-добрата си зимна подготовка, която сме правили някога, плюс задължителната допълваща селекция, която да ни вдигне още класата. Подготовката ни трябва да бъде такава, че да навлезем ударно в първенството в топ форма, защото реално непосредствено след неговото начало ще дойдат мачовете, които ще решат съдбата ни този сезон. Затова казвам, че в тези зимни месеци си ковем съдбата и ако направим всичко както трябва, Дунав ще има добри изгледи да прекрати деситилетното проклятие с първа промоция в А група от 26 години! Ако нещо объркаме, то ще имаме сериозен проблем в началото на пролетта!
Не, Ботев Гълъбово се оказа, че не са толкова домакински ;) Победите им на собствен терен са почти колкото равните и загубите. Оборище ги отнесе там с 0:3! Не виждам причина да се притесняваме от гостуването си там, доста под нашето ниво са. Не виждам и причина да се притесняваме от домакинството си на Банско. Особено след финансовия крах при тях. Виж, останалите 5 мача наистина са трудни и решаващи за промоцията ни в А група. Има ли вече план за зимната подготовка? Къде, кога, как?

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Абе на онзи маломерен и в много лошо състояние терен в Гълъбово не се знае, особено в тези пролетни кръгове след топенето на снеговете - кой знае какво мучурище ще заварим там. Изобщо не го подценявайте този гълъбарник ;)
А за подготовката - предполагам до седмица-две ще се обяви официално всичко.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
За подготовката - в момента се уреждал лагер, който ще бъде чужбина даже. Определено новините са доста добри :)
« Последна редакция: 06 Декември, 2015, 23:24 от RIVER »

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
Трябва ни задължително поне един нападател, защото такъв на практика нямаме с цялото ми уважение към Будинов и Димитров, които иначе се стараят много. На всички постове имаме играчи, които за нивото на "Б" група са изключителни, но ако ще се борим за "А" група и ако евентуално влезем в елита, то задължително ще ни трябват и по-добри играчи.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2752
  • Одобрение: +113/-19
    • Профил
За Димитров е рано да се каже, че "не е нападател". Не му е дадена дори една възможност да изиграе цял мач като титуляр. А като се види колко минути е играл и колко гола е вкарал, става ясно, че е един от най-ефективнте ни нападатели, а и най-перспективният! А Будинов колкото ме е разочаровал като деветка, толкова ме е очаровал като халф - и офанзивен и дефанзивен. Така, че да, определено ни трябва опитен , знаещ и можещ голмайстор. Може разбира се и да не е опитен но задължително да е талантлив и работлив! Но такива се намират най-трудно...

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Аз не знам какаво сте емнали баш най-стабилното ни звено от всички. Колко повече нападатели да имаме и какво ще стане ако ги привлечем. И какво могат да направят те сами? Всичко започва от халфовата линия, която трябва да подсилим с още хора, защото Раденцов и Димов са безалтернативни, а това не е добре. Мен продължава да ме втрещява тази слепота за Будинов и неговата основна роля в нападението на отбора. Това е факторът Х, който ни позволи да вкараме толкова голове есента, пък нека да не ги е вкарал той лично. Не може така с лека ръка да се говори за мен за може би най-ключовият ни играч.
« Последна редакция: 07 Декември, 2015, 10:24 от RIVER »

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Може би, но едно е очевидно - някой още трябва да помага на Будинов и сие. Трябва да се подобри ефективността ни като цяло, за да не се изнервяме така на стадиона. Само че за да стане, трябват правилните хора, не просто някой неподходящ за много пари както беше при комшиите в Разград. Един да е, но да е точният човек за отбора. Дори да е така, както казваш, според мен понастоящем не е достатъчно. Факт е, че Миро Будинов все още не е разкрил пълния си потенциал този сезон и се надявам да го стори пролетта с още едно рамо качествена помощ.