Автор Тема: Кого искате за съперник в "Б" група?  (Прочетена 7577 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rusensko_vareno

• Напредващ
  • Публикации: 531
  • Одобрение: +11/-0
    • Профил
Тъй като краят на този сезон наближава, и в повечето дивизии се очертава вече кой ще се бори за изпадане и промоция, време е да погледнем към завръщането ни в професионалния футбол. Въпросът ми е кой искате да:
- изпадне от А група
- остане в Б
- промотира от В ?

• Лично за мен всичките писания, че ЦСКА може да започне от Б група догодина ми се виждат напълно невъзможни. Марек се позасили на последък и общо взето в А група дилемата е дали те или Локо ПД ще изпаднат. Аз лично бих се радвал на мачове и с двата отбора. Най-вероятно ако се стигне до изпадане Локо ще бъдат бутнати обратно нагоре, което, ако ние имаме амбиции за "А" би било нежелано, но пък би имало по-голяма атмосфера откъм публика в мачовете ни с тях.
  • Верея, Ботев Вр, Черноморец и Раковски ще се борят за оцеляване в Б. Не мисля, че мачове с Раковски и Верея биха били така интересни както тези с Враца и Бургас, така, че се надявам последните 2 да се спасят.
  • На северозапад май работата е ясна и Плевен ще се пребори за промоция, водейки с немалко точки пред етър и бдин. На мен винаги са ми били симпатичен отбор плевенчани и ще се радвам да се върнат в професионалния футбол.
  • На югозапад Панагюрище води доста пред Пирин ГД, Бистрица и Миньоро, но бих се радвал повече Гоце Делчев да се преборят за място в Б.
  • На югоизток май работата е ясна и поморие ще играе при нас догодина. Силно се надявам Марица да се върне скоро при по-сериозните отбори.
« Последна редакция: 13 Април, 2015, 13:28 от theboynextdoor »

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 554
  • Одобрение: +18/-2
    • Профил
Re: Кого искате за съперник в "Б" група?
« Отговор #1 -: 13 Април, 2015, 15:59 »
Лошото при селските морски отбори е, че идват с голямата кошница, с много пари за пране и са готови на всякакви врътки само и само да се класират напред. Колкото по-малко такива отбори, толкова по-добре за футбола.
Очаква се догодина Враца да направят по-силен отбор, ако не изпаднат и преизберат кмета. Панагюрище едва ли има кой знае какви амбиции, за Спартак Плевен ми се струва, че нямат финансовия ресурс да влязат в А група, дори и съставът им да е силен. Да не забравяме, че има тепърва отбори да фалират, да се променя форматът на първенството и да се кани кой ли не само и само да се допълни групата - така че изненади всякакви :) 

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10492
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #2 -: 13 Април, 2015, 19:45 »
Ако можех да избирам, бих искал от Северозпад да влязат по някакъв начин и Спартак Пл, и Етър. Дунав, Добруджа, Локо Горна, Етър, Спартак Пл е много здрава комбинация, гарантираща доста дербита и емоции за нас :)
Only the dead fish follow the stream

Дунав Русе

• Напредващ
  • Публикации: 205
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: 13 Април, 2015, 20:46 »
Само да вметна,че Раковски се разпаднаха преди началото на втория полусезон.
ОТ ДУНАВ ЗАПОЧВА БЪЛГАРИЯ!

Spartak Pleven

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 36
  • Одобрение: +6/-2
    • Профил
« Отговор #4 -: 13 Април, 2015, 20:59 »
@SKCH ние и си нямаме амбиции за бързо влизане в А група, а предпочитаме да се утвърдим в Б група след двата фалита. Не е като да нямаме финанси, но веднъж си изпатихме от това бързане и се намесиха разни нефутболни фактори.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #5 -: 13 Април, 2015, 21:09 »
@SKCH ние и си нямаме амбиции за бързо влизане в А група, а предпочитаме да се утвърдим в Б група след двата фалита. Не е като да нямаме финанси, но веднъж си изпатихме от това бързане и се намесиха разни нефутболни фактори.

Според мен това е и правилната политика. В момента всяко влизане на отбор в А група без да е финансово подсигурен или да има изграден отбор, който да не налага специална селекция за "А", е равносилно на смърт. Видяхме какво се случи в Етър, които наскоро бяха в "А" група. Нашите отбори не са Любимец и Гоце Делчев да се радват като циганчета, че са в "А" и играят с "големите", ако и това да е на цена на много унижение и нов фалит. Предпочитам Дунав да играе готин футбол и да стават здрави мачове с Горна, Спартак, Етър и т.н., отколкото да се борим да падаме с по-малко и да бъдем дънни риби, ама в "А".   

Нека се работи по развитието на клубовете в материално и спортно-техническо отношение, а промоциите в горни дивизии и добрите резултати ще дойдат като логично следствие на правилната работа, а не като плод на някакъв отчаян, еднократен напън, след което всичко почва отначало...

Разбира се, БФС имат голяма роля с тоталното неглижиране на Б група, която не е атрактивна за спонсори, защото е тотално забравена от медиите. Как очакват да се появят достатъчно добри и подготвени отбори за "А" група като няма никаква медийна треска около втория ни ешелон, която да привлече хората по стадионите, а от там и спонсори.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5607
  • Одобрение: +73/-9
    • Профил
« Отговор #6 -: 14 Април, 2015, 00:27 »
Черноморец Бургас този сезон ще фалира, за да се освободи от натрупаните дългове и ще се формира нов клуб, който ще се влее в Поморие и преименува на Черноморец. Така ще има пак отбор в Б група и то финансово облекчен. Големи таракати се оказаха в Бургас и се очертава отново градско дерби Нефтохимик - Черноморец, колко е истинско, е друг въпрос. Едва ли ще има публика значителна публика по мачовете им, още по-малко гостуващи агитки. Което е жалко и може би се губи тръпката при мачове с тях.

Локомотив ГО няма да влизат в А група и ни чакат отново за регионално дерби, както Добруджа и Спартак Пл. Не трябва да забравяме колко уж сигурни участници в Б групата не получаваха лиценз или се отказваха преди началото на сезон последно време. Така ще бъде и сега. Предполагам, че ще си задаваме подобни въпроси и през юли месец. Интригата и понятието дерби си оправдават името когато отборите са поне финансово подсигурени и футболистите и феновете мислят за футбол. Видяхме каква грешка беше допускането на Спартак Вн да започне сезона.

Каквото и да стане имаме поне 3 регионални и традиционни дербита, които се очертават следващия сезон. И на това ще сме доволни. Важното е ние да сме стабилни, задържим и дори завишим нивото на игра и върнем измъчената публика на стадиона.

Valentin

• Напредващ
  • Публикации: 914
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
« Отговор #7 -: 14 Април, 2015, 01:04 »
 От А група ми се струва, че Хасково и Дупница ще се върнат в Б група, а Локото ще се спаси! ЦСКА едвали ще започне в Б група! Пирин и Монтана са сигурни в А група според мен, така че тях ги отписваме! С Г. Оряховица ще имаме добро дерби, защото и аз не вярвам да намерят пари! Ботев Враца ще останат в Б група, а Ч. Бургас ги чакат мазутите във В група. Верея и те са се запътили натам... Локото Мездра нищо чудно и те да отидат във В група. От В група очаквам от северозапада - Етър, защото не ми се вярва Плевен да получат стабилна финансова инжекция. Панагюрище от югозапада са другите, които без проблеми ще влязат в Б група, а от югозапада нищо чудно Евроколеж да заиграе ако Поморие стане Ч. Бургас! Очаквам стабилни мачове от другия сезон с Панагюрище, "приетелчетата" от Добрич, Горна Оряховица и Пирин Разлог! Като фенски сблъсъци - Панагюрище, Г. Оряховица, Добрич и шараните от Бургас.
ДУНАВ, ЗНАЧИ ИСТОРИЯ!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #8 -: 14 Април, 2015, 16:11 »
Сериозни скандали тресат Б група, всички с участието на Верея: http://www.sportal.bg/news.php?news=542504

Pleven

• Напредващ
  • Публикации: 285
  • Одобрение: +20/-2
    • Профил
« Отговор #9 -: 15 Април, 2015, 17:01 »
Да не забравяме, че в "Б" група ще бъдат включени и няколко дублиращи отбора на тимовете от "А" група.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5607
  • Одобрение: +73/-9
    • Профил
« Отговор #10 -: 16 Април, 2015, 01:14 »
Не е правилно да включват директно дублиращи отбори в "Б" група. Къде го има този регламент, "новосъздаден" клуб да стартира във втория ешелон?

Дали ще има последици за Верея след разследването? Сигурно ще има, колкото имаше задържани за черното тото около Нова година.

Към днешна дата участващите в "Б" група за сезон 2015/16 се очертават да бъдат следните отбори:

изпадащи от "А" група
Марек
Хасково

Локомотив ГО
Банско
Созопол
Нефтохимик (в момента Бургас)
Пирин Разлог
Добруджа
Септември Симитли
Ботев Гълъбово
Локомотив Мездра
Верея СЗ

влизащи от "В" групите
Дунав
Спартак Плевен
Оборище Панагюрище
Черноморец Бургас (в момента Поморие)

дублиращи отбори
между 4 и 6 клуба (няма потвърждения)

Броят на дублиращите отбори зависи според мен от окончателния брой участници в "Б" група. Със сигурност ще има някой клуб без лиценз. Иначе Боби Михайлов май гласи групата да е от 20 отбора, но това сигурно ще се разясни чак при тегленето на жребия.
« Последна редакция: 17 Април, 2015, 00:22 от vivanov »

Pleven

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #11 -: 16 Април, 2015, 11:27 »
Интересно е дали през новия сезон ще има изявени фаворити за "А" група или силите ще са изравнени и няколко отбора ще се чудят до последно. Едва ли изпадащите от елита ще имат сили и желание за завръщане, което важи особено за Хасково. Ако в Бургас си оправят нещата с лицензите, стадионите и т.н., можем да очакваме бъдещият Нефтохимик да има сериозни амбиции. Обикновено влизащите от "В" група имат набрана инерция и като нищо вашият Дунав може да се окаже основен претендент. Да не забравяме нещо много важно - предстоят местни избори и със сигурност кметовете на доста градове няма да пропуснат да обещаят "А" група и да извлекат дивиденти от едно добро представяне на градските отбори.

Иначе за Спартак (Плевен) мога да кажа, че с няколко попълнения спокойно може да е сред водещите отбори в "Б" група, но нека първо успее да се пребори.

« Последна редакция: 16 Април, 2015, 11:31 от Pleven »

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #12 -: 16 Април, 2015, 14:41 »
Е, не мисля, че ще имате проблеми да влезете. Гледах един мач на Етър срещу някакви чички от Левски и честно казано по показаното не виждам опция да ви изместят, особено при тази преднина. За Бдин не мисля, че са реална конкуренция, след като и те май направиха някакъв равен със слабаци. Изобщо във В група трябва да си перфектен, защото губенето на точки срещу отбори, които не са преки конкуренти е равносилно на смърт. А Спартак няма никакви проблеми срещу такива отбори.

За Дунав, вече е обявено, че ще гоним "А" група догодина, имаме добър отбор и с 4-5 попълнения за ширина на състава (особено ако са 20 отбора, ще ни трябват добри резерви) мисля, че биха ни били подплатени амбициите. Ако не направим допълнителна селекция на нужното ниво обаче, реалното е да се целим в топ 6 да кажем.
« Последна редакция: 16 Април, 2015, 14:47 от RIVER »

Pleven

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #13 -: 17 Април, 2015, 11:22 »
Етър и Бдин явно са добре организирани като клубове, имат финанси и следователно биха направили силни отбори за "Б" група. Плюс това Етър разполагат с един от най-добрите стадиони в страната и поне аз ще съм доволен, ако намерят място в "Б" група.

Проблемът и при двата отбора този сезон, обаче, е, че проспаха началото на шампионата и може би си надцениха възможностите, докато Спартак подходи максимално сериозно. И все пак нищо още не е напълно решено.

Иначе мога да кажа, че в Левски (Левски) изобщо не играят чички, а отборът е съставен изцяло от футболисти от Плевен на около 30 години, които не попадат в сметките на Спартак. Бърканичков с неговите 41 години е изключение, но е в доста добра форма. Четирима от играчите им са с опит и в "А" група и не е случайно, че спряха Етър.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #14 -: 17 Април, 2015, 12:57 »
Абе не беше само Бърканичков, имаше доста "извън форма" да се изразя по-деликатно. Ако един отбор губи точки срещу такива съперници, няма как да се получат нещата.
Иначе и аз искам да видя и Етър, и Спартак Пл следващия сезон в Б група - би било ултра малоумие да имаме Лудогорец Б за сметка на Етър! Последният ни официален мач срещу Спартак Пл за първенство е от сезон 2002/2003 в Русе, а срещу Етър беше за купата през 2006-а пак в Русе, за първенство дори не се сещам кога сме играли последно. Ако не се лъжа през 2007 или 2008 имахме още един мач за Купата в Плевен и това е. Мисля, че като цяло Б група може само да спечели от дербитата в северния ромб Русе, Плевен, Велико Търново и Горна. За съжаление дълги години БФС поддържаше малоумното разделение Изток/Запад и ние трябваше да играем с отбори, срещу които просто няма как да има заряд на дерби. Каквито и спорадични закачки да сме имали с други отбори, зарядът на един мач с Етър, Горна или Спартак Пл е съвсем, съвсем друга бира.
« Последна редакция: 17 Април, 2015, 13:04 от RIVER »