Автор Тема: Русе-домакин на финалите за Купа България по баскетбол  (Прочетена 8902 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fcdunav

• Напредващ
  • Публикации: 500
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
    • http://www.fcdunav.com/
(Без заглавие)
« Отговор #15 -: 17 Март, 2006, 11:54 »
След невероятен спектакъл пред 2000 души в зала «Дунав»

Баскетболистите на «Лукойл Академик» вдигнаха Купата на България в Русе

Тити Папазов чака 5 години за трофея
Шампионът “Лукойл Академик” победи “Черно море Интерком груп” с 86:81 /26:21; 20:20; 17:27; 23:13/ във финала за Купата на България по баскетбол. Студентите спечелиха трофея за четвърти път в последните 5 години след изключителен спектакъл пред 2000 души в зала “Дунав”, които създадоха невероятна атмосфера. Нервите и грешките на варненските играчи в подкошието им изиграха лоша шега. След разменено водачество през почти целия мач развръзката дойде в 36-ата минута при резултат 76:76. Тогава Деян Стоянович от “Черно море” напусна терена заради 5 лични нарушения. Последваха две грешки в атаката на моряците, от които “Лукойл Академик” се възползва и така се стигна до 80:76.
След това “Черно море” се лиши и от Саша Топчов, който също напусна за пет лични нарушения. Оттук до края на срещата всичко бе ясно, въпреки отчаяните опити на тима от Варна. В началото на второто полувреме пък дойде и единствената спорна ситуация, в която Ристе Стефанов от “студентите” удари Деян Иванов без топка при спряна игра, но не бе наказан.
«Черно море»: Великов (9), К. Иванов (11), Боев (11), Д. Иванов (21), Топчов (9); резерви: Алексиев (7), Стоянович (7), Пенев (4), Маринов (2), Софрониев (0)
«Лукойл Академик»: Л. Джоунс (13), Стефанов (29), Найденов (6), Давидов (16), Б. Младенов (16),;
резерви: Л. Лилов (6), И. Лилов (0), Костов (0);
Съдии: Шай Щрикс, Марин Механджиев, Владко Цеков;
Зала “Дунав” - 2000

Треньорът на победителите Тити Папазов,:
Русе остава в сърцето ми
Русе остава в сърцето ми като града, в който спечелих Купата на България, заяви на пресконференция след мача просълзеният от щастие треньор на “Лукойл Академик” Константин Папазов. Аз съм участвал на пет финала и не ми случваше често да печеля този трофей /б.р. - Тити Папазов е труимфирал с купата, когато бе начело на “Левски” през 2001 г/. Огромно благодаря на Марин Докузовски, който е с най-голям принос за успеха. След напускането на Тошко Стойков аз по 5 часа на ден учех английски и нямах време да се занимавам с отбора. Присъствах само на вечерните тренировки. В мое отсъствие Докузовски се грижеше за отбора. Той успя да вдъхне увереност в тези играчи, които не играха за първенство и за УЛЕБ. На терена имаше два отбора, желаещи победата. На нас ни помогна именно опитът от Европа. “Черно море” се справи със стрелбата ни от разстояние. За сметка на това се отвори под коша. С този ни състав първенството е непредсказуемо. Предимство за нас е домакинството ни и завръщането на Чековски, но знам, че тази болка от загубата в очите на Варна ще се превърне в енергия при следващата им среща с нас. Не съм виждал по нахъсан отбор като “Черно море” днес. Няма финал, в който треньори и играчи да стоят като мумии, заяви Папазов по повод постоянните му пререкания със съдиите. Той коментира и скандала с наставника на “Черно море” Дарин Великов на почивката. Тогава двамата за малко да се сбият. Намиращите се играчи и официални лица обаче попречиха да се стигне до по-голям скандал. “Случват се такива неща. В коридора обаче се стиснахме ръцете”, каза Тити.
Дарин Великов, треньор на “Черно море”:
Успехът на «Лукойл» е напълно заслужен
“Честитя победата на “Лукойл”. Тя е напълно заслужена. Аз винаги съм казвал, че трябва да стъпваме здраво на земята. Амбициите и желанието за победа не винаги носят успех. Като цяло съм доволен от отбора си. Държахме се достойно и не показахме колебания в характера. Техническите грешки ще ги има винаги – те са нещо, което може да се случи на всеки”.
Ристе Стефанов, баскетболист на “Лукойл Академик”: "Посвещавам победата на феновете. Много съм щастлив и радостен, че спечелихме, въпреки че бяхме в намален състав".
Бойко Младенов, баскетболист на “Лукойл Академик”: "Опитът надделя за тази победа. За първенството ще ни е по-лесно, защото ще имаме домакинско предимство срещу “Черно море".
Четирима дават допингпроби след двубоя
След мача четирима състезатели дадоха допингпроби - Бойко Младенов и И. Лилов от “Лукойл Академик” и Стоянович и Б. Боев от “Черно море”. Такива проверки за забранени стимуланти се правят след всеки финал за Купата на България.
Награди
Македонецът Ристе Стефанов – най-полезен играч на турнира
Гардът на “Лукойл Академик” Ристе Стефанов бе избран за най-полезен играч на финалния турнир за Купата на България. Македонецът, който донесе победата на студентите със своите 29 точки, стана и най-резултатния състезател с 46 точки за 2 мача. За най-добър борец бе определен Бойко Младенов от “Лукойл Академик”, а Калоян Иванов от «Черно море» взе приза за най-точна стрелба от наказателния удар.
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от fcdunav »
Brigade Veterans Dunav Rousse Hooligans !