Анкета

Ако имахте право да гласувате за кандидатите от 2011 днес, кой ще бъде изборът ви?

Пламен Стоилов
6 (40%)
Искрен Веселинов
8 (53.3%)
Орлин Лазаров
0 (0%)
Пламен Цветков
0 (0%)
Румен Януаров
1 (6.7%)

Общ брой гласове: 15

Гласуването приключено: 07 Юли, 2013, 14:35

Автор Тема: Доволни ли сте от управлението на Община Русе досега?  (Прочетена 2979 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10523
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
Мисля, че е време и за такава тема. Измина достатъчно време от управлението на досегашното ръководство на общината - кмет и Общински съвет. Кажете според вас как се справят - кое ви харесва, кое не. Имате ли някой общински съветник, който ви е направил впечатление. Какво сте очаквали, когато сте гласували, извършено ли е то досега и има ли наченки да стане реалност?
От днешна гледна точка бихте ли променили гласът си на изборите през 2011-а?
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »
Only the dead fish follow the stream

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
Гласувах за Пламен Стоилов,ако има избори скоро и това са кандидатите,отново ще гласувам за него. Давам му оценка 5 от 10-балната система.Случват се хубави неща в града,имаше промяна в някой области,други неща му куцат...
Не ми харесва това,че Малката Виена,става Малката Венеция при всяко малко по-сериозно преваляване,трябва да се работи по този въпрос моментално.
Трябва и най-после да се реши въпросът с Кея,не може 23 год. да позволяваме едно от най-хубавите места в Русе да седят,така безхаберно на произвола.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Честно казано не знам каква оценка да дам на сегашното ръководство, защото почти на половината от техния мандат реално не е станало нищо съществено. Ключовите, стратегически въпроси, касаещи града ни стоят във въздуха, имаме поредно общинско ръководство, което не е достатъчно активно пред националната власт - това е и критика и към народните представители от русенска област.
 Обещаха се усвояване на над 150 млн. лв от еврофондове, засега не виждам наченки това все пак да стане - т.е. видим резултат. Кеят е една от най-важните им задачи за мандата, дано до края има конкретен резултат. Гледам има вече проект за реновацията му, който изглежда много добре, но трябва да се започнат и конкретни дейности.
Като цяло ситуацията е "долу-горе", досега общинското ръководство не е допуснало и някакви много сериозни гафове и проблеми ако трябва да го погледнем от другата страна. Страхувам се, че при сегашното положение и почти партизанската война между водещите партии в страната, ръководителите на нашия град не са склонни да поставят интересите на Русе пред тези на партията и да си сътрудничат пълноценно с националната власт.

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
Първо да напиша, че не съм гласувал за Пламен Стоилов и не мисля да гласувам за него на следващи избори. Второ, лично аз не виждам никаква разлика от 2011 до сега, Русе продължава да се управлява безхаберно и прахоснически. Не виждам съществена разлика между това управление и управлението на Йотов, управлението на оная шунда Николова, управлението на Калчев и т.н.! Защо не беше потърсена отговорност от Йотов за престъпното му управление в Русе? Защото всички пърдят в едно гърне, затова!

Всеки един русенски политик, набляга в речите си върху историята на града, как най-напред от цяла България в Русе са пристигали иновациите, първата ЖП линия, първата частна банка, първият асансьор и как Русе е бил модерен европейски град и т.н. дъра-бъра, два чадъра. Но след тези кухи речи, никой политик не е допринесъл с абсолютно нищо, градът да еволюира и да възвърне стария си блясък, слава, престиж и да стане притегателен център за млади хора, които да се реализират професионално в речната столица на България.

Оценка на мандата на П. Стоилов към 27.07.2013: 2/10

Valentin

• Напредващ
  • Публикации: 914
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
Не съм гласувал. Според мен кмета трябва да наблегне по следните въпроси:
- Кея трябва да бъде освежен и ремонтиран.
- Трябва да се реставрират сградите, които изобразяват стила на Виена, а не да продьлжават да гният докато не ги разпродадат на безценица на някой местен "бос". Тези сгради след като се реставрират спокойно може да се дадат под наем и така общината да си върне вложеното.
- Трябва да се реши въпроса най накрая за градинката до банка ДСК(бившата пожарна), а не Стоилов да си мие ръцете с главни архитекти и да целува гъза на този и онзи гербаджия.
- Обеща че Русе най накрая ще има зала, а до момента нищо конкретно не се прави по този въпрос.
- Трябва да се наблегне и подкрепата към спортна точка. Футбол, баскетбол, волейбол, плуване.
- Трябва също и да се разреши проблема с разрушаващия се "ремонтиран" подлез на централна гара.
- Трябва да се мисли и за развитието на младите хора в града.
Има още време до края на мандата, но да видим какви ще ги забърка...
Оценка: 3 от 10.
ДУНАВ, ЗНАЧИ ИСТОРИЯ!

Persona Non Grata

• Напредващ
  • Публикации: 678
  • Одобрение: +0/-2
    • Профил
Е Вальо какво и е на градинката, вечер си пием на незаконното заведение, освежи ни се квартала  :lol:

Едни и същи боклуци
От различни села
Едните от Лефски
Другите от ЦС*КА

ivo_dunav

• Напредващ
  • Публикации: 563
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
Заведението си е супер, друг е въпроса дали е законно :)

El rio gigante

• Фен
    • Профил
То това е основният въпрос. То може да е много хубаво, ама като е незаконно, трябва да си бъде бутнато и толкова.

Persona Non Grata

• Напредващ
    • Профил
Лош човек си ти, едно хубаво и ново нещо да направят около моя квартал и ти сега да го бутнели  :cry:

Ела да те черпя 1 коктейл и да видиш каква сервитьорка има и тогава пак ще говорим  :beer:

Едни и същи боклуци
От различни села
Едните от Лефски
Другите от ЦС*КА

Valentin

• Напредващ
    • Профил
Хехе, Свилка нали знаеш, че тоя селянин от Плевенско само си пере парите на наш гръб... Хубаво си е да, един мой приятел е там главен сервитьор и братовчед ми е зад пулта, което е много добре за тях след като около година бяха без работа... но все пак не искам гербаджийско пране на пари...
ДУНАВ, ЗНАЧИ ИСТОРИЯ!

Persona Non Grata

• Напредващ
    • Профил
Кат не са те ще са други, ти да не мислиш, че предните собственици на малките барчета бяха по-различни?

Някакви дребни тарикати мислещи се за бизнесмени, а барчетата пълна мизерия .....

Да го бутнат барчето не ми дреме на мен, но след това ми е интересно какво ще стане ;)

Едни и същи боклуци
От различни села
Едните от Лефски
Другите от ЦС*КА

Valentin

• Напредващ
    • Профил
Докато тоя гербаджия управлява няма да стане...
ДУНАВ, ЗНАЧИ ИСТОРИЯ!

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5801
  • Одобрение: +89/-10
    • Профил
Една статия на Радко Димитров с актуална тема за града ни и касаеща местното управление.

Кой трови въздуха на Русе?