Автор Тема: Дунав (Русе) - Черноморец (Балчик) 2:1  (Прочетена 8158 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Черноморец (Балчик) 2:1
« Отговор #30 -: 28 Октомври, 2012, 18:46 »
Засегнатият, не мисля, че някой от нашия секор е нападнал Сашев!
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10523
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
« Отговор #31 -: 28 Октомври, 2012, 18:54 »
Сега малко за мача за тези, които по различни причини не успяха за този мач или нямат възможност да идват.

Това беше от онези мачове, които се радваш, че отборът ти е бил, но се ядосваш, че е станало толкова трудно. Аз наистина очаквах тежък мач, очаквах Черноморец да окажат съпротива, бидейки от професионалните отбори в групата и имащи някои опитни футболисти. Но това, което видях всъщност разби моите очаквания що се касае до играта и в същото време ги оправда заради резултата.
Истината е, че до 30-та минута на мача вече имахме 3-4 чисти голови ситуации (освен гола) и не знам кое беше това нещо, което извади топката в страни от мрежата на гостите. Веднъж нацелихме и гредата и изобщо мачът се игра изцяло на една врата. И така, както аху-ихи си вървяха нещата  дойде тоя шут от 40 метра на Балчик. Много хубав, много плътен удар, топката доби странна парабола и се заби в ъгъла на Сашев. Тези, които казват, че има вина за гола, сигурно имат известно право, от друга страна ударът беше изненадващ, силен, бърз и много точен и нямаше какво много да направи Сашев по темата. Неприятен гол, сигурен съм, че в следващите 99 такива ситуации въпросният играч ще прати топката някъде на Луната, но сега просто го върза.
Второто Росен и Павлин изпуснаха още 2 ситуации сами срещу вратаря, топката облизваше гредата и минаваше встрани. Веселинов също отправи опасен шут, но вратарят им спаси. Изобщо тотален щурм на Дунав, гостите ни дебнеха на контри, но аз не си спомням за цял мач да са сторили нещо кой знае какво като атаки, освен няколко по-неприятни слизания, но или защитата ни се справяше добре, или тя оцапваше нещата, но гостите бяха несъобразителни. Факт е, че освен головия удар, те така и не отправиха друг точен към вратата на Сашев.
Дойде и вторият гол. Много добре изработен след пробив на Веселинов и центриране по земя към Каптиев, който от точката на дузпа вкара без проблеми (и слава Богу!).
И вече си мислех, че просто няма какво да стане, хванахме ги мрежите си, а то какво?! Няколко минутки след това Джелилов щеше да откачи главата на някакъв от Балчик и всичко това в центъра на терена. Абсолютен червен картон, нарушението си беше касапско - няма две мнения. Може би като някакво оправдание може да послужи, че Джелилов малко преди злополучната ситуация е получил комоцио при един сблъсък и надали изобщо е знаел какво прави в тази ситуация. След мача беше откаран в болница.
Накрая обстановката стана доста напечена. Първо техен играч нокаутира нашия лекар, тръгнал да му оказва помощ. Четвъртият съдия  дърпаше футболистът да не влезе на терена, за да докладва на главния за случката, двамата буквално се бориха  :lol:   а съдията за всеобщ потрес го пусна да влезе. После стана една патардия между членове на нашия треньорски щаб (Тотев и Бечо) и тяхната скамейка. Настана някаква суматоха, мачът беше прекъснат за 3-4 минути. И отново играчът на Баличик не беше изгонен (това обаче беше описано от делегата). Все пак Черноморец накрая останаха с човек по-малко, заради втори жълт на техен играч. Но това беше в 93-та минута.
Иначе публиката хубаво ги награби тези селяци, но нека си напомним, че бутилки и такива неща не бива да хвърчат, защото сме с последно на последното предупреждение и това трябва да се има предвид  :wink:
Тези дето са псували Сашев и наши играчи не знам какви фенове могат да се наричат, ако тука чакат да видят Касияс и Меси при това за 2 лв, доста са объркали мястото. Всеки може да сбърка, като дори в случая не смятам, че вратарят ни имаше какво да направи повече. На теория със сигурност е можело нещо да направи, напрактика - надали.
Only the dead fish follow the stream

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #32 -: 28 Октомври, 2012, 20:03 »
И още нещо, което се сетих, двама играчи на Балчик се сбиха по между си, около 30-35 минута на мача, стана забавно :)

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5802
  • Одобрение: +90/-10
    • Профил
« Отговор #33 -: 28 Октомври, 2012, 20:22 »
Всички отбори от русенска област бият този кръг, а ние с най-неубедителен резултат!

Кубрат - Суворово    0:0   
Дунав (Русе) - Черноморец (Бч)    2:1   
Две могили - Девня    2:0
Силистра 2009 - Септември 98 (Тервел)    1:1   
Бенковски - Преслав    3:1   
Черноморец (Бяла) - Аристон (Русе)    0:2   
Добруджа - Белица    2:0

Slex

• Фен
  • Публикации: 1255
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
« Отговор #34 -: 28 Октомври, 2012, 21:00 »
На Балчик голът в интерес на истината беше много хубав, а параболата на топката беше много странна - аз си мислех, че излиза метър и повече в аут, но от позицията, в която бях, се видя, че си променя рязко траекторията в последния момент.

Иначе после на Сашев някой от сектора му подвикна нещо, самият Сашев пък не му остана длъжен. Така че това е. Между другото, Сашев си беше за гонене още първото полувреме - фаулираш откъснал се футболист на противника на границата на наказателното поле. Това е класически червен картон. Съдията или трябваше да не дава фал, или като свири фал, трябваше да изгони нашия. Според мен не беше много сигурен във фала и заради това реши да даде нещо по средата.

Въпреки че беше труден мач, ние определено бяхме по-добрият отбор и имахме повече положения. Просто така стана, че вкараха един гол с единственото си по-добро положение (може би другото беше, когато Сашев фаулира техния, но той пък беше изстрелял вече топката, а тя не влезе). Но разликата я направи Каптиев. Каквото и да си говорим, без него атаката ни ще изглежда по различен начин.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2934
  • Одобрение: +125/-20
    • Профил
« Отговор #35 -: 28 Октомври, 2012, 21:05 »
Този мач изключително точно го предвиди RIVER ! Да си призная, не очаквах толкова напрежение и нерви да има в тоя мач. Явно премията която Балчиклии изпускат е доста сериозна :wink:  Отделен въпрос е, че сме изпуснали толкова много 100 %-ови положения! Сашев от време на време прави някои грешки, но трябва да се има предвид колко млад е той и колко малък е опита му със сериозни отбори. А колкото до псувните по адрес на дунавски играчи от нашата публика, виждал съм го това преди няколко години, включително как наричаха Емо Иванов циганин по повод някакво не до там скопосно негово отиграване. Това са селяндури от Бъзън, Мечка, Щръклево и на майка им от ........Това не са русенци! Това са откровени простаци без капка възпитание или кавато и да било култура :!: Но по този въпрос толкова! Мен сега ме вълнува повече с каква защита ще излезем в Кубрат? Венков ще трябва да стисне зъби и да играе като централен защитник срещу Кубрат и Суворово. След това вече да ляга под ножа(дано всичко мине ОК). Или може би Живко...? Така или иначе, защитата ни ще претърпи промени и дано това не се отрази на играта ни в тези толкова важни маове. Пък напролет с 2-ма нови в защитата  и още един стойностен вратар ще сме много по-сигурни отзад :nice  :wink:  :D

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10523
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
« Отговор #36 -: 28 Октомври, 2012, 21:09 »
И аз мисля, че съдията далеч не беше сигурен, че изобщо имаше нарушение на Сашев във въпросната ситуация и взе компромисно решение. Ние трябва да се радваме, че все пак така се получи, защото можеше да бъде и праволинеен и да даде червен картон, каквото се полага в ситуация, в която се свири нарушение на вратаря извън наказателното поле. Но за самото нарушение определено можеше да се спори. Но не това беше ситуацията, която взриви мача, а това в последните минути.
Иначе ми направи добро впечатление, че дори с човек по-малко (а в определен период бяхме и с двама по-малко заради оказването на помощ на Живко), не допуснахме никакви опасности пред нашата врата, дори имахме още 2 положения за гол, но удари на Веселинов и Ковачганев минаха над вратата или бяха спасени от вратаря им. Като цяло не се върнахме да пазим резултата, а натискахме до края и така не допуснахме ситуации пред нашата врата.

За защитата - Венков може би ще застане централен защитник, Божилов го запази в последните два мача, да е на линия за Кубрат и Суворово. А и според добруджанските конспирации сме купили вече мача, така че няма какво да го мислим  :D
Only the dead fish follow the stream

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 980
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #37 -: 28 Октомври, 2012, 22:42 »
Цитат на: "ЧИЧО МЪРИ"
Този мач изключително точно го предвиди RIVER ! Да си призная, не очаквах толкова напрежение и нерви да има в тоя мач. Явно премията която Балчиклии изпускат е доста сериозна :wink:  Отделен въпрос е, че сме изпуснали толкова много 100 %-ови положения! Сашев от време на време прави някои грешки, но трябва да се има предвид колко млад е той и колко малък е опита му със сериозни отбори. А колкото до псувните по адрес на дунавски играчи от нашата публика, виждал съм го това преди няколко години, включително как наричаха Емо Иванов циганин по повод някакво не до там скопосно негово отиграване. Това са селяндури от Бъзън, Мечка, Щръклево и на майка им от ........Това не са русенци! Това са откровени простаци без капка възпитание или кавато и да било култура :!: Но по този въпрос толкова! Мен сега ме вълнува повече с каква защита ще излезем в Кубрат? Венков ще трябва да стисне зъби и да играе като централен защитник срещу Кубрат и Суворово. След това вече да ляга под ножа(дано всичко мине ОК). Или може би Живко...? Така или иначе, защитата ни ще претърпи промени и дано това не се отрази на играта ни в тези толкова важни маове. Пък напролет с 2-ма нови в защитата  и още един стойностен вратар ще сме много по-сигурни отзад :nice  :wink:  :D
Че той Емо Иванов си е циганин... Кво' е лошото да наричаме нещата с истинските им имена?

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2018
  • Одобрение: +35/-3
    • Профил
« Отговор #38 -: 28 Октомври, 2012, 23:32 »
Цитат на: "The Major"
Цитат на: "ЧИЧО МЪРИ"
Че той Емо Иванов си е циганин... Кво' е лошото да наричаме нещата с истинските им имена?
Не може да се каже на черното бяло. Момчето си е мургаво и не му е много ясна играта с футболната топка...
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2934
  • Одобрение: +125/-20
    • Профил
« Отговор #39 -: 29 Октомври, 2012, 08:31 »
Знаете много добре, че ЦИГАНИН/ЦИГАНИ е синоним на обидно прозвище в България(с основание де). А иначе си е най-голямата простащина да псуваш и обиждаш собствените си играчи. Да ги критикуваш, да ги иронизираш, да ги напътстваш от трибуните, да ги подканяш да се активизират е едно, но да ги ругаеш най-вулгарно - това е недопустимо!

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 980
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #40 -: 29 Октомври, 2012, 10:09 »
Ами да, малко си е просташко. Аз на всеки мач научавам по някоя друга нова дума. Инъче трябва да си признаем, че таква ситуациики като тази накрая с Балчик ли са Албена ли са кв. Дружба ли кви' бяха забравих, вдигат публиката. Точно тези ситуациики карат хората да се сетят, че са дунавци. Инъче ако всичко беше се случило както си се случи, само че с разликата, че бяхме загубили точки, щеше да стане страшно, ... страшно познато :D
ПП: Поздрави на Несебър от моста на Волов ;)

Persona Non Grata

• Напредващ
  • Публикации: 678
  • Одобрение: +0/-2
    • Профил
« Отговор #41 -: 30 Октомври, 2012, 12:36 »
Тифоз внимавай какви ги говориш, че бай брадър ще ти прати призовка  :lol:

Едни и същи боклуци
От различни села