Анкета

За кого ще гласувате на изборите за кмет на град Русе ?

Пламен Стоилов
4 (14.3%)
Искрен Веселинов
19 (67.9%)
Пламен Цветков
0 (0%)
Орлин Лазаров
0 (0%)
Румен Януаров
1 (3.6%)
Друг
2 (7.1%)
Не гласувам/нямам право
2 (7.1%)

Общ брой гласове: 26

Гласуването приключено: 30 Септември, 2011, 22:29

Автор Тема: Местни избори - 2011  (Прочетена 12018 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 980
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
Re: Две могили (Две могили) - Дунав 2010 (Русе) 3:0
« Отговор #15 -: 21 Октомври, 2011, 12:35 »
Цитат на: "dunavfc"
Колко жалко изпълнение на Искрен Веселеинов  :4iki  След последните му изпъление (купуването на гласовете на мангалите от охлюва) моят глас ще се пренасочи към представителя на ГЕРБ.
Нито защитавам, нито обвинявам. Просто искам да те питам дали това си го видял с очите си? Защото ми се струва слух от рода: "... Иди доказвай, че нямаш сестра."
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #16 -: 21 Октомври, 2011, 13:04 »
Цитат на: "migsu"
http://
Цитат на: "millwall_fan"
Мястото на стадиона не е в централната част на града.
Защо не!?Къде мислиш ,че би могъл да бъде изграден нов стадион?Самия релеф на град Русе не позволява това,а пък и средно статистически за един стадион /не говаря за София/ се посещава от около 10% от населението на града.Така ,че стадиона в Русе със своя капацитет напълно задоволява нуждите на града.Бях писъл в предишни коментари ,че за ремонта на  стадиона са необходими  около 5 000 000 лева а за изграждането на нов сумата може би ще отиде над 10 000 000 лева!http://www.24chasa.bg/Article.asp?Artic ... Id=1068553

Мога да ти напиша някой минуси за стадион в центъра на града:
-липса на парко места (специално за Русе).
-при един пълен стадион от 15-20 000 зрители,ще станат ненормални задръствания точно на кръговото, а това означава ,че час преди мача и още час след него движнеието в 2/3 от града да не функционира.
-всички нови стадиони в Европа се строят извън градовете.

Лично аз не виждам нищо в така наречения проект.
 -няма споменат капацитет на стадиона.
- не се споменава каква сума ще е необходима за реконтрукцията на стадиона.
- не се споменава ще има осветление.
- не е споменато за колко време би се реиновирал стадиона.
- не е ясно от къде ще дойде финансирането на такъв проект.
- споменава се спортната зала, а самата тя се строи от 1981 година.

Нищо не може да стане в този град.

Persona Non Grata

• Напредващ
  • Публикации: 678
  • Одобрение: +0/-2
    • Профил
« Отговор #17 -: 21 Октомври, 2011, 14:15 »
Цитат на: "The Major"
Колко жалко изпълнение на Искрен Веселеинов  :4iki  След последните му изпъление (купуването на гласовете на мангалите от охлюва) моят глас ще се пренасочи към представителя на ГЕРБ.
Нито защитавам, нито обвинявам. Просто искам да те питам дали това си го видял с очите си? Защото ми се струва слух от рода: "... Иди доказвай, че нямаш сестра."

Марто не се занимавай,нека да отиде и да гласува за "честния" Стоилов,който не предлага пари на никого.Няма как да се оправи тази България говоря цялостно след като хората нито се интересуват за кого гласуват,нито ходят на някакви срещи с тези хора.Това не го казвам като някаква предизборна агитация,а просто не мога да повярвам колко слабо са заинтересовани младите хора към изборите....

Едни и същи боклуци
От различни села
Едните от Лефски
Другите от ЦС*КА

migsu

• Напредващ
  • Публикации: 132
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #18 -: 21 Октомври, 2011, 14:34 »
millwall_fan написа:Мога да ти напиша някой минуси за стадион в центъра на града:
-при един пълен стадион от 15-20 000 зрители,ще станат ненормални задръствания точно на кръговото, а това означава ,че час преди мача и още час след него движнеието в 2/3 от града да не функционира.

Бях коментирал веднъж моето виждане за реконструкцията на стадиона ,ще ти отговоря на въпросите които задаваш [/color]-липса на парко места(специално за Русе)[/color] ами ще се използва подземния паркинг на Спортната зала,т-к Ялта ,Практикер и Кауфланд.-при един пълен стадион от 15-20 000 зрители,ще станат ненормални задръствания точно на кръговото, а това означава ,че час преди мача и още час след него движнеието в 2/3 от града да не функционира.При положение ,че живееш до х-л Рига не е задължително да отидеш  до стадиона с автомобил.Винаги е имало задръствания е ще продължава да имам в рамикета на около един час.Така беше преди 30-35 години така ще бъде и сега,нормално е!-всички нови стадиони в Европа се строят извън градовете.Съгласен съм ,че всички стадиони на запад ги строят извън града но ние сме беднички да направим това!Първо ще излезе прекълено скъпо и второ проблема със задръстванията пак ще си остане!Ако тръгнат 15-20000 души на мач и стадиона е извън града то означава ,че ще трябва да отидат с колите си,това означава в един момент трябва да тръгнат 6-7000 коли в една посока и след 90 м. пак трябва да се влезат в града!При сегашното място на стадиона напускайки стадиона хората ще се разпръснат в различни посоки, а ако е извън града ще тряба да влезат в него само от едно място/примерно ако е на мястото на Хиподрума ще трябва да преминат по бул.Липник/.
А с всичко останало което си написал съм абсолютно съгласен ,че е така.
millwall_fan написа:

Нищо не може да стане в този град.[/quote]

Slex

• Фен
  • Публикации: 1255
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
« Отговор #19 -: 21 Октомври, 2011, 15:24 »

Ами той Пламен Стоилов в предизборния спот, който се върти от доста време по радиото, обещава модерна зала и модерен стадион на русенци. Така че Искрен Веселинов даже късно се включва в заигравката със спортните фенове.

Slex

• Фен
  • Публикации: 1255
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
« Отговор #20 -: 21 Октомври, 2011, 16:12 »
Цитат на: "migsu"
http://
Мястото на стадиона не е в централната част на града.
Защо не!?Къде мислиш ,че би могъл да бъде изграден нов стадион?Самия релеф на град Русе не позволява това,а пък и средно статистически за един стадион /не говаря за София/ се посещава от около 10% от населението на града.Така ,че стадиона в Русе със своя капацитет напълно задоволява нуждите на града.Бях писъл в предишни коментари ,че за ремонта на  стадиона са необходими  около 5 000 000 лева а за изграждането на нов сумата може би ще отиде над 10 000 000 лева!http://www.24chasa.bg/Article.asp?Artic ... Id=1068553

Мога да ти напиша някой минуси за стадион в центъра на града:

Нищо не може да стане в този град.

Няма да са такъв проблем задръстванията (и донякъде паркоместата) - по няколко причини. Първо, Русе не е толкова голям град като територия и от много квартали се стига до Градския за половин час пеша. Второ, паркингите на мола (вярно, още непостроен), Кауфланд, Бриколаж и Практикер могат да поемат значителен брой коли. Трето, няма да са много мачовете с по 15 000 души публика. Ако се очакват повече хора, мачовете могат да се направят в по-спокойни от гл.т. на трафика часове, а събота следобед и без това движението не е много натоварено. А и в последните  10-15 години при  най-посетените мачове от 10 000 души все някак се разотиваха хората в рамките на половин час, въпреки че спираха колите само на паркинга на стадиона и по уличките в Жабешкото.

Ако стадионът е извън града, естествено, изграждането на прилежащата инфраструктура ще стане по-лесно. Обаче и това си има недостатъци. За мачовете с по-голям интерес е по-добре от гл.т на трафика и паркоместата, само че обикновените мачове ще са с по-ниска посещаемост. Ако една среща, на която ходят 4-5 000 души на Градския, трябва да се проведе на стадион на края на града, сигурно ще има 3-4 000 души, а може би и по-малко, ако няма редовен автобусен транспорт. Все пак на мачовете не ходят само хора с коли, а особено за тези под 18 г. положението става по-сложно. Аз поне, като бях по-малък, обикновено не съм имал кой да ме закара на стадиона, защото съм ходил с приятели на моята възраст - или пеша, или с автобуса.

Така че на Градския местоположението си има и предимства, и недостатъци. Аз принципно съм за изграждането на нов стадион, но не местоположението е причината. Просто такъв тип стадиони са с ограничени възможности за реконструкция. Накрая ще стане като "Васил Левски" - по времето на Лучано го ремонтираха уж да го правят модерен и няколко години по-късно се оказа, че въпреки ремонта, не отговаря на нуждите на феновете. А пък и 21 век сме, гледаме телевизия и виждаме, че стадионите за футбол са си стадиони основно за футбол. Аз искам като ходя да гледам мач,  от терена да не ме разделя писта за лека атлетика. Освен това всеки сектор трябва да си има тоалетни, а не да обикаляш до другия край на стадиона, а не виждам как ще го направят това на Градския, че и козирка да сложат, а и входовете да са разпределени равномерно. Все пак, да се има предвид, че не съм архитект.

И да не забравяме, че това са само предизборни обещания. Една реконструкция на Градския ще глътне 5-6 милиона лева, може би и повече. Не че общината не може да ги намери, но се съмнявам да го направи. В крайна сметка намират пари за доста други проекти със съмнителна необходимост, като например ремонта на площада за 10 милиона. Да не говорим за голямата глупост със събарянето на задното крило на Доходното здание за 2 милиона лева и предстоящото изграждане на негово място на търговски и офис център на стойност отново 10 милиона лева, от която общината уж щяла да печели от наеми, като че ли не виждат че в Роял сити център малко по-надолу по улицата, вече две години магазините и офисите стоят празни. Ето ги 20+ милиона лева - за един нов стадион от кота нула. Ама, важното е, парите да се въртят.

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #21 -: 21 Октомври, 2011, 16:46 »
Преди да се прави нещо ,трябва да се помисли 10 пъти.
Около Градския стадион ,няма никаво място.
Мое мнение е, че 80-90% от стадионите в БГ трябва да се съборят и да се построят нови.
Градския стадион си свърши работата , служи вярно повече от 30 години.Време е да бъде съборен.

И Слекс, споменваш ,че рядко ходели по 15-на хиляди човека сега на Градския.Ами ако след време стане така ,че на почти всеки мач има минимум 15 000, какво правим?
Трябва да се мисли в преспектива.Когато стадионът се пълнеше в А група по 20 -24 000 човека, голяма част от зрителите идваха с градския транспорт или пеша.А аз ти гарантирам ,че ако има 15 000 сега на мач, ще има около 5 000 автомобила, като добавим и около 200  бакшиша, направи си сметка какъв хуй ще е на кръговото и на кръстовището до Пантеона.

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #22 -: 21 Октомври, 2011, 19:44 »

Двете ми баби,които живеят на Охлюва получиха по 40 лв. да гласуват за него,това достатъчно достоверна информация ли ти се струва  :?: Познавам тоя район и съм блестящо запознат с обстановката там.Мога да си заложа живота и живота на цялото ми семейство в тия неща,които ги пиша !

Цитат на: "Persona Non Grata"
Марто не се занимавай,нека да отиде и да гласува за "честния" Стоилов,който не предлага пари на никого.Няма как да се оправи тази България говоря цялостно след като хората нито се интересуват за кого гласуват,нито ходят на някакви срещи с тези хора.Това не го казвам като някаква предизборна агитация,а просто не мога да повярвам колко слабо са заинтересовани младите хора към изборите....

Какво няма да агитирате за него бе Свилка ? Къде се провеждат сбирките на фенклуба ? Естествено,че всички от фенклуба ще гласуват за него,къде беше тоя паляк през последните 10 г ? Къде му бяха идеите за стадиони,терени и космически кораби преди ? Защо не помогна на Дунав,когато бяхме в най-трудните си периоди ? А който вярва на такива глупости с нови стадиони,обновен кей и т.н значи е тотален наивник,който не осъзнава,че живее в България...нито едно от двете неща няма да се променят в близките 5 год. ако ще и папата да стане кмет !

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10524
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
« Отговор #23 -: 21 Октомври, 2011, 21:12 »
Напротив, задръстванията в Ялта и въпросът с паркингите е въпрос, който сериозно компрометира идеята да се хвърлят някакви големи пари за реконструкция на Градския и затова казвам, че това трябва да е предмет на сериозен разговор и то между професионалисти. Само си спомнете мачовете срещу Нефтохимик, Калиакра, Черноморец и т.н. (двубоите с посещаемост между 4 000 и 8 000 зрители) какво ставаше в района на стадиона и след мача.
Да се изчисли най-сетне колко би струвало ново съоражение от футболен тип (около 14 000 000 лв за 15 000 души), но колко точно е много важно. Да се планира внимателно чисто технически какви решения биха се взели и още по-важното - финансирането - как, кога, колко? Да се обсъдят възможностите на Дунавската стратегия, чийто център за България е именно Русе. Въобще, това е предмет на много сериозно обсъждане, а не на нахвърляне на картинки за 20 минути на Фотошоп колкото за изборите.
Русе рано или късно трябва да има НОВ стадион и ще има, а явно моментът започва назрява. Русенските управляващи, които да са те ако искат могат много бързо и евтино да решат проблема, но затова са нужни конкретика, а не повърхностно заиграване с темата преди избори.
По въпроса за стадиона като цяло мнението ми съвпада с това на Левенски. Да, Градският може да бъде приведен в приличен вид (не чак като тоя от картинката) с не много средства, но стратегическото решение е да започне работа първоначално по проект, а след това по финансиране и реализация на чисто ново спортно съоаражение!
Only the dead fish follow the stream

sanches2010

• Напредващ
  • Публикации: 338
  • Одобрение: +5/-14
    • Профил
« Отговор #24 -: 21 Октомври, 2011, 21:35 »
Момчета, паркинга и задръстванията са най-малката грижа...
1. Жабешкото, и по-точно пустеещите места за гребане от поне 25 г, които са зад съблекалните на стадиона са идеални за паркинг с неколко педземни етажа и над тях може да се гради сграда поне на 3-4 етажа, че и пак паркинг над сградата...това са над 10 декара неразгърната площ, а на неколко етажа, смятайте.

2. По-горе мой колега беше абсолютно прав-паркингите на Бриколаж, Практикер, Кауфланд...а има и стотици съседни улички около стадиона...но това не е проблем, мачовете не са в пиково време и особоне почивните дни няма много коли из града, да правят задръствания...стадиона или по-скоро мястото е легенда, не трябва да се мисли за местене, а за преправяне.

3. Помислете ако се подкопаят трибуните, под самите седалки, колко много пръст ще се махне от там, там може да има заседания, места за пресконференции и десетки неща. Дори част от тич места да са за паркинги за официалните лица и автобусите. Трибуните може и ще се направят от стоманени конструкции, които да държат местат за сядане, справка новата зала Арена в София с хилядите подвижни места за сядане и много-много стадиони в Европа, повечето са от стоманени профили, които държат хиляди тонове...Бързо и евтино, вижте как се строи навсякъде. Поцинковани профили, които са вечни.

4. А проблема с кръговоти трябва да се реши генерално-да се направят подлез и надлез, за да не се срещат двата или по точно 4-те потока...това си беше и проекта навремето де...

5. А нали и шибаната спортна зала, и самият мол, на ония бандити бобокови ще имат некв паркинг все пак...

6. А на много стадиони паркингите са на огромно разстояние от самите терени!!!

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #25 -: 21 Октомври, 2011, 22:16 »
Ако има желание може да се направи  всичко  :!: Добра идея е да се направи нов стадион някъде извън Русе,но незнам доколко сме дорасли за това като общество.Ясно,ако сме в "А" група ще има доста хора и ще има някаква логика,но ако някой ден се завърнем в долните дивизии как си представяте хората да се дигнат да гледат мач с Добруджа или Любимец на 10 км. от тях.На мястото на жабешкото наистина може да се дигне доста огромен паркинг на няколко етажа.Ако се събори и Ялта и още няколко обекта около стадиона,може да се намери място за всичко.Но всички тия неща струват доста пари и в този момент изглежда като просто някаква мечта.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 676
  • Одобрение: +29/-6
    • Профил
« Отговор #26 -: 21 Октомври, 2011, 23:25 »
Мечта или не на тоя етап, добре е да се дискутира темата. Би било много добре за Дунав и за Русе изобщо, ако имаме ясно изградена позиция като гражданско общество по толкова важния въпрос за стадиона. Все пак колкото и смешно да изглежда всичко това сега, няма да остане завинаги така. На Русе тепърва му предстоят много добри неща и само в наш интерес е да знаем какво точно искаме, за да можем да го поставим като въпрос пред когото трябва.

Persona Non Grata

• Напредващ
  • Публикации: 678
  • Одобрение: +0/-2
    • Профил
« Отговор #27 -: 22 Октомври, 2011, 00:11 »

Двете ми баби,които живеят на Охлюва получиха по 40 лв. да гласуват за него,това достатъчно достоверна информация ли ти се струва  :?: Познавам тоя район и съм блестящо запознат с обстановката там.Мога да си заложа живота и живота на цялото ми семейство в тия неща,които ги пиша !

Цитат на: "Persona Non Grata"

Какво няма да агитирате за него бе Свилка ? Къде се провеждат сбирките на фенклуба ? Естествено,че всички от фенклуба ще гласуват за него,къде беше тоя паляк през последните 10 г ? Къде му бяха идеите за стадиони,терени и космически кораби преди ? Защо не помогна на Дунав,когато бяхме в най-трудните си периоди ? А който вярва на такива глупости с нови стадиони,обновен кей и т.н значи е тотален наивник,който не осъзнава,че живее в България...нито едно от двете неща няма да се променят в близките 5 год. ако ще и папата да стане кмет !

Ще ти кажа пак,че говориш пълни глупости с цялото ми уважение към теб ;) Обосновавам се за всяко едно нещо :

1 - Къде и кого сме тръгнали да агитираме аз или други членове на фенклуба,които ти визираш?Това,че съм се изразил против Стоилов не значи,че те агитирам.Не може да обвиняваш единия в това,че давал пари,а другия за когото не знаеш доста факти да го водиш като едва ли не месия,защото не е дошъл да даде 40лв. на баба ти,че да имаш доказателства,а е отишъл при фирмите и в други квартали.

2 - Това,че сбирките се провеждат в клуба на ВМРО въобще не означава,че сме тяхни членове.Ако намериш моето име някъде в листата им като член ще те черпя каса бира.Има разлика от това да си член на дадена партия и това да се разбираш с дадени хора ;)

3 - Кое е естествено,че всички ще гласуват от фенклуба за него и ти като какъв се явяваш да говориш за хората,за кого щели да гласуват?Най-малкото от човешка гледна точка нямаш право да говориш такива небивалици ;)

4 - Човекът си беше в общинския съвет и се бореше срещу управляващите партии и е постигнал много повече за този град отколкото ти.Въобще посещавал ли си общинска сесия,защото аз съм бил на такава заради учението си.

5 - Как е трябвало да помогне на Дунав,да се появи като Стойне на бял кон?Мисля,че не правиш голяма разлика между това да си кмет и общински съветник на партия,която няма голям глас.

6 - Този проект е някакво негово виждане как би могъл да изглежда този стадион след ремонт.Нормално е покрай избори да направи и някаква подобна визуализация.Лично аз не съм видял да пропагандира с тази идея,това че 2 кирливи бг сайта излезли с някакви статийки тип запълване на колонка е друг въпрос.

Гласувай за когото искаш избора си е твой,но недей да клеветиш хора без да ги познаваш и да си поне малко наясно с нещата.

Едни и същи боклуци
От различни села
Едните от Лефски
Другите от ЦС*КА

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5803
  • Одобрение: +90/-10
    • Профил
« Отговор #28 -: 22 Октомври, 2011, 03:42 »
В Русе винаги е имало идеи и планове за какво ли не, но много малко неща са се реализирали последните 30 години.
Градския стадион може да се приведе в приятен вид с лекоатлетическата писта. А някъде към полигона например да се игради изцяло футболен стадион. По време да мачове да има специални автобуси от различни точки на града извождащи публиката до стадиона. Защо не и да има трамвай в Русе, вид леко метро, 2-3 линии биха свършила добра работа. Но сме много далеч от това де.
Реално погледнато може единствено да се надяваме на леко модернизиране на Градския стадион. Засега никъде в БГ не е построен изцяло нов стадион, на ново място както в други държави. Единствено при една кандидатура с Румъния за Европейско може да промени нещо коренно. Иначе ще се задоволяваме с леки модернизации следващите 15-20 години.

Градския стадион трябва да се запази като легендарно място в града и трябва възможно най-скоро да се направи основен ремонт, така и така ще загрознява само спортната зала, мола и хотела когато станат готови, ако станат някога.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10524
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
« Отговор #29 -: 22 Октомври, 2011, 07:52 »
Да се прави нов стадион извън сегашните граници е логично, тъй като в стратегията за развитие на Русе изрично е упоменато, че градът ще се развива в южна посока (и логично, към Румъния няма как да стане  :D  ), така че едно ново съоражение ще постави въпросът за инвестиции и в Градския транспорт, разширяване на контактната мрежа и прочее, изграждане на инфраструктура като ЕЛ и ВиК, всичко това като комплекс ще отпуши новото строителство да изнесе в южните части на града, вместо сега заради изградената инфраструктура да се чудят коя полянка да превземат и да се задънва лека-полека градската среда.
Ето защо е изключително важно един нов такъв проект да се разгледа сериозно и да бъде част от развитието на градската среда като цяло. Който се интересува от европейски програми, няма как да не е попадал на Дунавската стратегия, чийто център в България е нашият град. Този проект дава възможности от друго измерение за дунавските градове, така че защо не...
Когато се говори, че нещо не може да стане, то няма да стане. Трябва да почне на първо време да се говори за тези неща и то не само за стадион, а като комплекс от проекти, които да подобрят живота в града... След това говоренето обаче трябва да е подплатено с действия и то адекватни.
Иначе перфектното място за нов стадион беше на мястото на Мол Русе/Карфур - квартал, дето си е дунавски по традиция, с развита инфраструктура във всякакво отношение, но вече тази възможност е изчерпана...
Only the dead fish follow the stream