Автор Тема: БК Дунав 8806 - сезон 2011/2012  (Прочетена 32468 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Paco

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 85
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
Re: БК Дунав 8806 - сезон 2011/2012
« Отговор #270 -: 21 Април, 2012, 23:21 »
Момчета нека да изчакаме утрешния мач и тогава да коментираме-пребили ни,безобразно сме играли и прочие.Просто Нефтохимик влязоха по-освободени в мача,потръгна им стрелбата.То това не е и реална стрелба даже,но просто днес се получи.Бай Петко доста свещи е палил!Трудно се играе когато цял мач трябва да догонваш!Съдиите също свиреха безобразно,Ресиловски и Цеков редовно разбунват страстите тук.Спомнете си миналогодишните ни домакинства на четвъртфинала срещу Берое водени от гореспоменатите!Не трябва да омаловажаваме техните усилия Нефтохимик да удържи победата.Все пак нашите момичета проявиха дух и бяха само на 4 точки 1мин преди финала.Видяхте ли как играха тогава Нефтохимик когато им "пари" под краката.Поредица от грешки,така че по-спокойно.
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

HARLEY_

• Напредващ
  • Публикации: 524
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #271 -: 21 Април, 2012, 23:47 »
Слабо съдийство !!! Ние, че играхме слабо, то се видя, на Джонсънчето днес не и вървеше, а на нея като не и върви, почти сигурно губим мача, защото играта ни е свързана главно с нея. Сега при отсъствието на Зори, измъчваме Алънчето да ни прави играта и да вкарва и всичко, защото на Ива и Теди им е доста трудно, срещу по опитните от тях - Добровина и Пеева. Друг е въпроса, че на лукойл им влязоха дори и невъзможните стрелби, но не всеки ден е велик ден, така че утре очаквам победа и ще тръпнем да вземем поне 1 мач в Бургас, което няма да е никак лесно ! САМО ДУНАВ :) !

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10521
  • Одобрение: +172/-52
    • Профил
« Отговор #272 -: 21 Април, 2012, 23:56 »
Според мен утрешният мач няма много общо с това, което се случи днес. И да днес, Дунав направи абсолютно най-слабия си мач в последните 5 години във абсолютно всички фази.
Изобщо не съм съгласен и за съдиите  - повечето фаулове си ги имаше, а и не съдиите оставяха свободни състезателки на Нефтохимик  да стрелят от където им падне. Безобразна е комплимент за тази защита, особено първото полувреме. Съдийството даже беше горе-долу добро, а това, че при 25 точки за съперника не ни изнася видяното на терена, не означава, че за това трябва да виним съдиите за всяка една ситуация. Имало е много други мачове, където наистина е било основателно да имаме претенции, ала този не беше от тях. Колкото и да се напъват съдиите, просто няма как да направят по-добра услуга на Нефтохимк от тази, която направиха нашите състезателки. Хора, за 2 части допуснахме 66 точки в нашия кош!!! 66!! Какви съдии, какъв Везенков, какви извънземни, това са несериозни неща.
 И тези неща не трябва да се спестяват. Напрежението го имаше и за купата, а когато го нямаше Нефтохимик пък ни биха на два пъти и в Бургас.
Второто полувреме се видя долу-горе класата на отбора ни, пак в някакви изключително бледи граници, но в сравнение с първото полувреме, си беше шампионска игра.
И да, Нефтохимик не са чак па толкова страшни, но с игра като днешната от наша страна, ония изглеждат като някаква извънземна класа.
Силно се надявам утре всичко да си дойде по местата и  момичетата да излязат от това жалко подобие на самите себе си, каквото бяха днес.
Все още нещата не са извън контрол и са поправими, но следващите 2 мача от серията ще определят накъде отиват нещата в голяма степен. Надявам се, че не сме способни да изиграем в тази серия втори мач като днешния.
Only the dead fish follow the stream

Slex

• Фен
  • Публикации: 1250
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
« Отговор #273 -: 22 Април, 2012, 00:23 »
Че не играхме добре в защита - не играхме. Но тая стрелба от първата четвърт беше просто ненормална. Лукойл даже и на тренировка сигурно не вкарват толкова.

Според мен обаче мача го изгубихме в последната минута. Не знам защо Алън трябваше да прави двата фала и да ги праща на линията - дали беше нейно решение или на Божков. Една минута са две пълни нападения и едно бързо. Трябваше да играем защитата до края - щеше да остане достатъчно време да направим атака и при успех да смъкнем разликата на две точки (или дори една точка) и едва тогава да се надстрелваме от наказателната. При такава малка разлика напрежението върху състезателките на Лукойл при изпълнения на фалове щеше да бъде много по-голямо.

Според мен при контузена Костова и невъзстановена напълно Ангелова, като единица трябва да играе Алън. Украинката и Пеева мачкат Терзиева с физика. И Алън, ако може, да играе в нападение едно на едно на Дубровина, която в защита играе на ръба на фала и срещу някой по-активен може рано да натрупа нарушения. Между другото, да похваля Цуми, която се включи много добре - не само заради отбелязаните точки, но и в защита.

А съдиите днес просто бяха слаби. Бъркаха и в двете посоки.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #274 -: 22 Април, 2012, 10:43 »
Да, включването на Шаренкапова си беше изцяло положително. Е, пролича си липсата на игрова практика през сезона, но със самото си влизане пораздвижи играта и се представи много добре в защита.
От няколко мача я гледам, че играе все по-смело и по-добре. Вчера беше от малкото, които знаеха що е това защита.

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 595
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #275 -: 22 Април, 2012, 11:56 »
На мен ми е било винаги странно защо не я пускат по честичко в игра. С епизодичните си изяви като съм гледал през сезона си се представяше добре момичето и не знам защо винаги я пускаше накрая. Вчера си мислех че няма да се справи, но ме изненада положително. Някак имам чувството че ще измъкнем мача днес ;] Разбира се че всеки иска винаги да види победа, но някакси ми беше омръзнало да гледам лесни победи в залата. Като има напрежение е по интересно, разбира се дано да бием, това ще е трудно, но не и невъзможно
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #276 -: 22 Април, 2012, 13:14 »
Всичко свърши! В бърлогата на везенков педала, не може да вземем мач!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #277 -: 22 Април, 2012, 13:49 »
Първо да бием днес, после да мислим за Бургас. Просто днес на всяка цена трябва да стане 1:1 !!! Нефтохимик мисля, че ще бъдат по-предпазливи от вчера и ще дръпнат ръчната предвид предстоящите мачове там и това, че нямат скамейка, а те вече успяха да ни изгърмят домакинското предимство и да изместят  мача за спечелване на титлата в Бургас (имайки теоретичната възможност да затворят серията там).
Успех на момичета, да се надяваме наистина, че вчерашният мач няма как да се повтори.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2865
  • Одобрение: +121/-19
    • Профил
« Отговор #278 -: 22 Април, 2012, 19:40 »
Смазахме ги :P  :clap Върнахме се в играта, но предимството е все още на страната на Нефтохимик. Дано, дано, дано успеем да вземем една победа поне в Бургас.

dunavфен

• Напредващ
  • Публикации: 685
  • Одобрение: +7/-5
    • Профил
« Отговор #279 -: 22 Април, 2012, 19:47 »
Този път играта ни беше съвсем друга. Имах чувството обаче, че и Нефтохимик не желаеха на всяка цена победата. Може би след като още вчера си изпълниха програма-максимум, днес излязоха малко протоколно и не си даваха голям зор. Сега трябва да им го върнем в Бургас, а след (според мен) трайната контуия на Цанкова защо да не ги треснем и двата мача? Може би един от ключовете към успеха ни  вече наистина ще се крие в безпристрастното съдийство.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #280 -: 22 Април, 2012, 20:41 »
Това беше мачът, който трябваше да изиграем и вчера. Може би за първи път през сезона долу-горе равномерно разпределение на нападението и добра защита. И ето резултатът е налице! Какво беше това вчера направо думи нямам още!?
Сега за Бургас, трябва да се хвърлим на всяка цена още в първия мач там и да го спечелим. Там е шансът да върнем като минимум мачът за златото в Русе, а и при 1:2 на следващия ден Нефтохимик ще са до стената. Стане ли обратното обаче, нещата загрубяват сериозно и напрежението ще бъде при нас

P.S. И да не забравя. Този мач Ива Терзиева направо ме изненада, изигравайки най-добрия си мач за Дунав откак е тук. Да не кажете, че съм предубеден към нея :D

Slex

• Фен
    • Профил
« Отговор #281 -: 22 Април, 2012, 21:10 »
Нямаше как и днес да им връзва така стрелбата както през първото полувреме вчера. А и ние затегнахме защитата.

Днес освен добрата игра на Терзиева, много добро включване и на Войнова. Не само заради 10те точки, ами и заради играта й в защита. Въпреки, че това не се вижда в статистиката (като борби и чадъри), със самото си присъствие под коша правеше слизанията под коша на Лукойл по-трудни и им ограничаваше вариантите в атака. Освен това в нападение правеше играта на Джонсън по-лесна - като я няма Войнова на терена, Дорогобузова пази американката, а Ейдриън е по-ниска от нея. Който е играл баскет дори в квартала знае, че играта срещу по-висок противник под коша е физически изтощителна (особено, ако по-високият е не само по-висок, но е и научен как да играе - както е в случая). А пък като влезе Войнова, Дорогобузова пази нея, а Мария Желязкова минава да пази Джонсън. На Джонсън й е по-лесно  да играе срещу Желязкова.

Всъщност на нас победите ни се определят от играта на българките. Американките са константна величина с 40-50 точки на мач. Въпросът е как ще се включат останалите. Днес имаме още пет души с по около 10 точки и резултатът е налице.

Много важно е да вземем първия мач в Бургас, тогава във втория ще играем без напрежение във втория.

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 595
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #282 -: 22 Април, 2012, 21:23 »
Днес действително момичето с номер 7 /сега видях че е точно Терзиева за която говорите/ направи страхотен мач. Като цяло и ние играхме по добре и хитрата лисица Петко беше решил да не си дават много зор, което не омаловажава по никакъв начин победата ни. Силно се надявам да успеем без подкрепата на тази страхотна публика да вземем една победа в Бургас, по възможност да е в първия мач. Не съм много сигурен, ама май доста отдавна не сме взимали мач там, но щом Монтана могат, как пък ние няма да можем ;] Ще трябва в четвъртък да гледам мача на mute, та да не слушам оргазмите на Василена и Кедъра ... Добре че поне ще го излъчват, па макар и с отвратителния им ''безпристрастен'' коментар. Не знам как федерацията не ги е срам от избора им на домакинство за квалификациите ... САМО ДУНАВ. Догодина в Европа, пък ако ще и да сме втори в шампионата
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #283 -: 22 Април, 2012, 21:28 »
Много моля, култовият Кедър е институция! И Василена много взе да ни хвали в последно време.
Дано и Кедъра да коментира, че ще е култово пак :D  :clap

Slex

• Фен
    • Профил
« Отговор #284 -: 22 Април, 2012, 21:33 »
Аз май съм един от малкото, които не се дразнят от коментарите на Василена. Това, че от време на време прави по някоя изцепка, дори понякога го намирам за забавно. А Кедъра е добър коментатор - първо, е компетентен и второ, вкарва необходимата доза емоция.