Автор Тема: БК Дунав 8806 - сезон 2011/2012  (Прочетена 32459 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Сексагитка Приста

• Напредващ
  • Публикации: 190
  • Одобрение: +5/-5
    • Профил
Re: БК Дунав 8806 - сезон 2011/2012
« Отговор #150 -: 07 Декември, 2011, 10:39 »
Цитат на: "dido1302"
Трябва да има непрекъсната конкуренция. Замисли се, че ако Бъчварова и Топалова още играеха за Дунав може би никога нямаше да видим феноменалната Ейдриен Джонсън, скандалната и огромна Латаша Байърс, страхотни млади таланти като Кочева и Войнова и прочие. В това е чара на баскетбола,а именно, че в този спорт трансферите се правят много лесно и договорите на играчите са за далеч по-кратко време и всяка година се запознаваме с нови прекрасни състезателки. Но пък ядрото се запазва Хриси Минкова-Зори Костова и от вече три сезона насам Шарел Алън, която пък е чужденка и макар и да и допада атмосферата в отбора и града може също да си тръгне по всяко време. И аз искам в Дунав да играят и Топалова, Бъргин и Войнова едновремнно, Бъчварова, Петева,ако може и Ануфриенка, Кордова, Бортелова и тн и тн...но няма как да стане.

Ще коментирам още малко по темата, струва ми се важна. Да не забравяме, че през цялото време говорим за женски баскет, който не предполага чак такъв професионализъм, както при мъжете. Обяснявам го простичко - ако и зрителите гледахме абсолютно професионално и рационално на забавлението баскетбол, то вероятно щяхме да ходим само на мъжки баскетбол /ако имаме избор и при съизмерими като ниво отбори/. Няма да обяснявам защо :D
Според мен зрителите на женския баскетбол ходят по 3 основни причини:
1) да гледат победи
2) заради емоция/симпатия към отбора и неговия дух, състезателките му и треньора
3) фенската атмосфера на мачовете

За наша радост нашия Дунав предлага и от 3-те причини. Победите са много важни, но само това не стига - справка Нефтохимик. Ето и Берое и Левски събират професионалистки от цяла България, че и чужбина, но пак не успяват да постигнат запомняща се отборна игра, а още по-малко атмосфера на мачовете си. Просто 2-а и 3-а точка не са само въпрос на пари и затова са по-сложни. Има много повече просто професионалистки, отколкото добри състезателки играещи с душа и сърце и треньори които да създадат сплотени отбори.
Аз лично знам, че Джонсън вероятно е по-важна за резултатите на Дунав от Костова, но ще ме заболи повече ако Костова си тръгне.  И още нещо, аз съм запомнил и се кефя на загубени от Дунав мачове, но загубени с достойнство, с борба до последната секунда. И може би точно тогава са ме спечелили като фен.
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

Paco

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 85
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #151 -: 08 Декември, 2011, 14:45 »
Браво пич!Представил си много добре своята теза.Тук наистина се създаде невероятна химия между отбор и фенове.Отбора е обичан и подкрепян безрезервно.Но той си заслужи тази подкрепа на 100 процента с това,че никога не се предаде!Каквито и проблеми да имаха момичетата и треньора не спряха да се борят,дори когато много други ги бяха отписали.Дори и когато най-верните фенове биваха разколебани от финансовите проблеми сполетели отбора и не се знаеше дали ще има Дунав те намираха сили да се борят!Не се предадоха и пред безкрайните подли номерца на конкуренцията и излизаха по-силни и по-силни от всяка негативна ситуация!Безкрайно съм признателен на всички момичета носили екипа на Дунав.Имало е доста по-класни състезателки на всеки един пост,но сегашният състав ми е най-присърце защото показаха неподозирани морални качества и сила на духа и оцеляха в най-тежката за Дунав година.Затова сега напълно заслужено мачкат конкуренцията и им взеха страха и се радват на обичта на всеотдайната и вярна русенска публика.И дано най-накрая и мъжкото направление се "вземат в ръце" защото е срамота да не се възползуват от потенциала на русенската публика

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10521
  • Одобрение: +172/-52
    • Профил
« Отговор #152 -: 10 Декември, 2011, 12:17 »
Дунав 8806 ще има още един голям споснор. Нови в средата на следващата седмица.
Де да имаше кой да се сети и за мъжкия баскетбол  :roll:
Only the dead fish follow the stream

tisho_rs

• Фен
  • Публикации: 1159
  • Одобрение: +9/-10
    • Профил
« Отговор #153 -: 10 Декември, 2011, 23:26 »
Ще видим какво ще се случи другата седмица.
Междувременно стана ясно, че планираната екскурзия за мача в Монтана на 11-ти декември(неделя) няма да се състои.Много важен мач-дано победим.
[offtopic:2kughlfq]http://bgbasket.com/new.php?id=29049[/offtopic:2kughlfq]

dunavфен

• Напредващ
  • Публикации: 685
  • Одобрение: +7/-5
    • Профил
« Отговор #154 -: 11 Декември, 2011, 00:44 »

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #155 -: 11 Декември, 2011, 10:55 »
Покрай новината за Делчо се замислих какво евентуално може да се добави към сегашния ни отбор и да ни е трансферна цел от Берое примерно и честно казано не виждам нещо кой знае какво там. Единствено Зоя, ама крила в отбора имаме колкото искаш, пък американката им не си струва на първо четене.
Може би Калоферова и Коева са с потенциал, който търпи развитие във времето предвид възрастта им.
Може би ако успеем да откраднем Катерина Дорогобузова  от Бургас (за да имаме алтернатива на Джонсън в мачовете, защото мен малко ме тревожи това, че изпадаме в чак такава зависимост от нейната игра), това ще е най-съвършената селекция, които сме имали изобщо.

tisho_rs

• Фен
    • Профил
« Отговор #156 -: 11 Декември, 2011, 11:38 »
Да опеределно както казва колегата River всеки мач сме зависими от играта и резултатността на Джонсън.Дано Жоро Божков извади отново печелившия жокер с нов играч-както го е правил досега.Да Зоя Станоева е ок,опитна състезателка-но аз лично предпочитам някоя по млада.Да Катерина Дорогобузова е добър вариант,но лично моето желание е да видим в зала Дунав Криси Гивънс.

Paco

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 85
    • Профил
« Отговор #157 -: 11 Декември, 2011, 15:14 »
В редките случаи когато Джонсън не е "под пара" Шарел поема инициативата и повежда отбора.Този сезон тя не е първа по отбелязани точки,но в малкото оспорвани мачове,които имахме тя беше причината везните да се наклонят в наша полза.Въобще тя е баскетболистка,която много добре знае кога да е по-активна и кога да отстъпи инициативата на други.Относно Станоева тя изтърва шанса да облече екипа на Дунав миналата година,когато не постъпи особено коректно.А и политиката на ръководството и Г.Божков е към изграждане на млад и перспективен отбор!Така,че въобще Станоева не се вписва в този план.Колкото до Дорогобузова-тя наистина би била много полезна на нашия любим отбор, а и ние на нея да печели трофеи :)

dido1302

• Напредващ
  • Публикации: 321
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
« Отговор #158 -: 11 Декември, 2011, 18:45 »
До tisho rs съмнявам се Криси Гивънс да дойде скоро в Русе. Дори и с по-голям бюджет има състезателки категория Евролига и Еврокъп. Ние нито имаме нужда от подобни състезателки в нашето първенство, нито финансови възможности. Състезателки тип Холдсклоу, Гивънс и други се взимат за европейски турнири. Не се знае дали изобщо ще участваме догодина. Нека си знаем възможностите и условията, които за момента не покриват нуждата от подобни трансфери. Ами то ние можем да си мечтаем тук за Санчо Литъл, Тай МакУилиямс, Сю Бърд, Лорън Джаксън и други американски супер състезателки, но просто не можем реално да си го позволим, а и не можем да ги караме да играят срещу Славия и Рилецо. Американки за нас има достатъчно класни от колежите.За да дойде в България подобна класна състезателка трябва да е доста отричана и скандална каквато беше Латаша или да не е първа баскетболна младост.

okanski

• Напредващ
  • Публикации: 158
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
« Отговор #159 -: 11 Декември, 2011, 19:29 »
http://www.fibalivestats.com/matches/93 ... U7LGhoEkw/

firstprize.gif А, ДУНАВ ШАМИПОН ОЛЕ,ОЛЕ
САМО ДУНАВ!

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 980
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #160 -: 11 Декември, 2011, 19:40 »
Труден мач, но си вземахме нашето!

tisho_rs

• Фен
    • Профил
« Отговор #161 -: 11 Декември, 2011, 19:51 »
Еми след такъв мач кво може да кажем.
Едно Голямо Благодаря на целия отбор.Този сезон досега всичко ни се получава.
След като ни водеха играта до почивката-явно тактиката на Божков е да се държим в мача и да не допускаме голяма разлика която лесно ще се навакса в останалото време.Отново пестене на сили,силна игра на Джонсън в края и нашия коз отново проработи-здрава защита и резултата е налице.След 12-2 в началото на 4-тата част победителя бе ясен.
Миналата година коза ни Ива Терзиева,тази година си имаме нов заместник-и той е Виолинна Кочева.С всеки следващ мач се включва по силно и по силно.
Следващия ни мач (срещу Рилски на 17.12) е отново за подържане на тонус и шоу за публиката.
В последния мач за така успешната за Дунав 8806 година играем срещу Нефтохимик(22.12).Да се готви Петко и компания.

Ivaylo

• Напредващ
  • Публикации: 142
    • Профил
« Отговор #162 -: 12 Декември, 2011, 10:01 »
Направо им скъсахме шортите!!! Не знам само защо тяхната "агитка" беше така настроена срещу нас? То не бяха обиди към нас,към Жоро Божков,расистки обиди...но накрая си тръгнаха безмълвно!!!!

taz

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 47
    • Профил
« Отговор #163 -: 12 Декември, 2011, 12:43 »
кво тяхната агитка да се прави на велика  :D ами ние като доидохме на финала за купата се насраха и мънкаха пред нас че нямали нощо против на така че :4iki
поне ги бихме след силна последна час

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #164 -: 22 Декември, 2011, 19:12 »
Думи нямам за това изпълнение, дето го направихме.
Дано малко слезем на земята и хората, от които зависи видят, че имаме нужда от нови попълнения зимата иначе ще почнем да изпускаме парата...