Автор Тема: Дунав (Русе) - Спартак (Пловдив) 0:1  (Прочетена 12700 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

migsu

• Напредващ
  • Публикации: 132
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Спартак (Пловдив) 0:1
« Отговор #60 -: 17 Октомври, 2010, 23:53 »
До : DUNAV-RUSE  Приятельо ,това че аз правя и разпространявам снимки от срещите на "Дунав" не Ви дава право да ги разпространявате и Вие дори в сайта на "Дунав"! Снимките са със запазено авторско право /ясно си личи доло в дясно на снимките!/ и могат да бъдат разпространявани в сайтове ,вестници и списания САМО С МОЕ СЪГЛАСИЕ !Това че аз Ви ги предоставям означава че това е само за вътрешна консумация /т.е. да си ги разглеждате само Вие /  но в никакъв случай да ги разпространявате както споменах по -горе! Смятам че бях разбран правилно!  :D
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

dunavфен

• Напредващ
  • Публикации: 685
  • Одобрение: +7/-5
    • Профил
« Отговор #61 -: 18 Октомври, 2010, 00:36 »
Ами ние тук вътрешно си ги косумираме  :D

sanches2010

• Напредващ
  • Публикации: 338
  • Одобрение: +5/-14
    • Профил
« Отговор #62 -: 18 Октомври, 2010, 07:26 »
Аве ей, снимкаджията..кажи ми колко снимки и от кой мач искаш да ти пратим, а?!?!?!?! И от коя година???
Найш как ша та...разпространявал...дреми ми за твоите снимки... търсиш майната си  и ти..пари ли искаш , кво...само до теб ни е сега!

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10523
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
« Отговор #63 -: 18 Октомври, 2010, 07:31 »
Цитат на: "migsu"
До : DUNAV-RUSE  Приятельо ,това че аз правя и разпространявам снимки от срещите на "Дунав" не Ви дава право да ги разпространявате и Вие дори в сайта на "Дунав"! Снимките са със запазено авторско право /ясно си личи доло в дясно на снимките!/ и могат да бъдат разпространявани в сайтове ,вестници и списания САМО С МОЕ СЪГЛАСИЕ !Това че аз Ви ги предоставям означава че това е само за вътрешна консумация /т.е. да си ги разглеждате само Вие /  но в никакъв случай да ги разпространявате както споменах по -горе! Смятам че бях разбран правилно!  :D

Не знам кой какво разпространява. Но снимките ги взех от RUSE24.bg/Plovdiv24.bg - собственост на MG24 (т.е. отдолу авторското ти право се вижда перфектно, няма допълнителна намеса, която да го нарушава. Качени са на техния сървър и дали ще дам линк към тях или просто ще сложа таг img е все едно и също при наличието на надписа), така че не виждам къде е проблемът след като те са публикувани вече. Също така не е като да съм направил милиони с публикуването им тук. Просто ги показах от друга медия, която ги е публикувала. Все пак не съществува закон, който да забранява на потребителите в интернет да не обменят информацията чрез пускане на линкове към други страници или по друг начин, стига да не нарушават лиценза й и да не я използват за комерсиални цели. Снимките в нашия сайт за статиите обикновено ги вземаме от RUSE24, с които от много време имаме договорка. В случая снимка от мача със Спартак Пд не беше публикувана там, защото е с друг източник, но във форума не виждам къде е пречката. Плюс това FCDunav.com е сайт с изцяло некомерсиална цел (т.е. няма никакви приходи от дейността си, а само една реклама срещу която ни предоставят хостинг пространство, но също трябва да се доплаща). Ние абсолютно никога и никого не сме ощетявали с нищо и както е видно, далеч не сме направили пачки само от стотачки от цитиране на други източници, било то с текст или мултимедийно съдържание.

Няма проблем да ги махна ако си се почувствал толкова засегнат и ощетен от това...Ако въпросната медия не е публикувала снимките с твое разрешение, то може да се сърдиш само на тях. И само да напомня нещо. В интернет може свободно да се разпространява веднъж публикувано на друго място съдържание ако:
- то не е платено и с разпространението му свободно да се ощетява носителят на авторските му права;
- се спазят съответните надписи, указващи на кого е авторското право;
- въпросните материали се използват САМО И ЕДИНСТВЕНО за некомерсиална употреба (такава, която не води до генериране на финансови ползи по пряк или косвен начин);

Всичко това го пиша, за да стане ясно, че нарушение на авторското право от моя страна няма. Щеше да има ако ми ги беше пратил примерно на пощата и аз без да питам ги публикувам тук. Все пак казвам, ако публикуването на тези снимки е такъв огромен проблем, няма проблем да ги махна.
Only the dead fish follow the stream

migsu

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #64 -: 18 Октомври, 2010, 16:56 »
До :DUNAV-RUSE  Благодаря за изчерпателния отговор.Няма нужда да сваляте снимките от саита защото аз  ги предлагам на всички безплатно //www.fcdunav.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=1433/ Сами може да отворите линка и да видите че 120 човека са го прегледали за 25 дена. Изпращал съм снимки на много хора от срещите през изминалия сезон ,правя на мач средно около 250 снимки и след преглед от моя страна изпращам на желаещите средно по около 60 снимки от среща.От никого не съм поискал и една стотинка!Старая се доколкото ми е възможно да правя по-хубави снимки /снимам от трибуните,нямам достъп до пистата!/ с цел да представя чрез мойте снимки най -доброто от срещите на "Дунав". Сега...........относно снимките ми който сте изтеглили и публикували.Предложих ги на фенове от Пловдив ако искат че мога да им ги изпратя.Получих запитване от Ruse24.bg
 дали съм съгласен да им ги предоставя.Предоставих им ги и те ги публикуваха ,няма никакъв проблем/даже мисля да се свържа с тях и ако са съгласни ще им предоставям и други снимки от срещите на "Дунав"/ .Изпратил съм общо над 10 000 снимки на фенове на "Дунав" и просто за първи път виждам мой снимки в FCDunav.com Аз не знам и не познавам хората на който изпращам снимки / просто в Скайпа съм ги преименувал като "Дунав-1","Дунав-2" и т.н./ и Ви възприех като един от тях.И за това беше такава моята реакция ,реагирал съм съвсем нормално.Но ми е и малко чудно защо никой от FCDunav.com не ме потърси за снимки?Просто да видят какво предлагам а пък и ако дай Боже ми се осигори достъп да снимам от пистата ще е много добре. Аз и  занапред ще продължа да правя снимки и да ги разпространявам между феновете на "Дунав просто исках да предупредя всички да не се злоупотребява!  п.п. Предполагам вече и Вие разбрахте как може да получавате снимки?  Скаип: Vencislav-v

migsu

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #65 -: 18 Октомври, 2010, 17:16 »
До:sanches2010 Снимки няма да Ви искам защото имам ! А относно парите, правя и разпространявам снимките БЕЗПЛАТНО! Защото имам достатъчно доходна професия която ми позволи дори и света да обиколя! А ако искате пък Вие аз мога да Ви изпратя мой снимки /на който съм сниман аз/ от Япония ,Австралия,Хонг Конг и т.н. така че не мислете за моето финансово благополучие!

sanches2010

• Напредващ
  • Публикации: 338
  • Одобрение: +5/-14
    • Профил
« Отговор #66 -: 18 Октомври, 2010, 18:59 »
Хехе, абе Токио и Китай и ние сме го виждали, ама не е там въпросът, пич... Виждали сме и много други местенца, и ще продължаваме да виждаме. Но тебе хем те сърби, хем те боли, не знам, казваш, че раздаваш снимки на всеки, който ти поиска, а после защо били пуликувани тук и там?!?!
Както и да е...да питам сайта русеинфо.нет твой ли е или не?

migsu

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #67 -: 18 Октомври, 2010, 19:10 »
До:sanches2010 Нито ме сърби ,нито ме боли! Правете си снимки и това е! Човек на сила могат да му вземат но на сила немогат да му дадат!  Жив и здрав да си ! Но лично заради Вас по-вече няма да разпространявам снимки от срещите на "Дунав"

dunavфен

• Напредващ
  • Публикации: 685
  • Одобрение: +7/-5
    • Профил
« Отговор #68 -: 18 Октомври, 2010, 19:31 »
Цитат на: "migsu"
До:sanches2010 Нито ме сърби ,нито ме боли! Правете си снимки и това е! Човек на сила могат да му вземат но на сила немогат да му дадат!  Жив и здрав да си ! Но лично заради Вас по-вече няма да разпространявам снимки от срещите на "Дунав"
Охоооо, още една ощипана мома. Аре много ти здраве, б.х. за твоите снимки  :mrgreen:

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10523
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
« Отговор #69 -: 18 Октомври, 2010, 19:40 »
Стига вече...
Only the dead fish follow the stream

dunavrs

• Напредващ
  • Публикации: 750
    • Профил
« Отговор #70 -: 18 Октомври, 2010, 19:44 »
Мисля,че няма смисъл вече да обсъждаме този мач,каквото било-било...Сега се насочваме към мача с Брестник и изобщо към това какво ще става в Дунав...А относно снимките,такива неща ги пишете на лични съобщения...Темата се заключва.