Автор Тема: ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси  (Прочетена 121591 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 662
  • Одобрение: +27/-6
    • Профил
Тоя филм се повтаря, подобно на филма с Йотов и Ибальо. Ибальо е ясен - Доки (язък, че е от стар русенски род и с висше образование, а се оказа също толкова долен, колкото селянина със средното образование). Само че сегашният Йотов в схемата не е Пенчо, за ужас на герберчетата, а е Пламен Нунев - той си отива. Колкото и да скачате в негова защита, той си отива и това е добре за Русе. Лошото е, че по пътя надолу ще завлече още бая неща, само едно от които е Дунав. Ма барем си си изкарал надника, евалла. БСП в случая не играе. Нито са управлявали в Русе, нито в национален план. Не са били в управата на клуба, казаха, че ще гласуват заветната сума от 200 000 лв., но понеже е за цял сезон, ще я платят на 2-3 пъти. Не са правили спънки и пречки. Но Дунав стана ЕАД - не е законно дори общината да налива пари. Остава само да убеди местни бизнесмени. Но те пак ще трябва да преговарят с едноличния собственик на Дунав - Доки. Оттам е ясно. И за протокола, любимото ВМРО, с любимия Пазарджиев, искаха да се намали субсидията за клуба.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3726
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
Много преди тези избори имаше не един и два общински съветници от БСП агитиращи да бъдат спрени средствата за Дунав. (Ще потърся видео и ще го постна).  Беше ясно че за отбор като нашия, издържан предимно от общината това би означавало фалит и въпреки това русенци си избраха Пенчо. Аз съм убеден, че никой не е карал насила Ковачев и Димов да правят този призив, просто сами са видели че отбора ще остане без начин да се издържа. Ако има партия отрязала парите и ликвидирала Дунав, то тя е БСП
От Общината даваха по 270 хиляди годишно при бюджет около 2 милиона. Освен това, 90 хиляди бяха отпуснати тази година с изричната уговорка, че това е една трета от годишната сума, тоест това перо и в момента не е спряно. Не виждам каква е ролята на Пенчо Милков в издръжката на частно търговско дружество, каквото е "ФК Дунав" ЕАД.

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 549
  • Одобрение: +19/-3
    • Профил
Първо любимия ни отбор е ЧАСТЕН ЕАД и както колегата SKCH каза общината дори няма право да налива пари в едно ЕАД !
Второ, изключително грозно се политизира отбора с този абсутден клип да агетира хората да гласуват за абсолютно най-некомпетентния и неграмотен кандидат EVER !
Трето след подобно изключително грозно нещо, надали има трезво мислещ човек, който да даде дори 1стотинка на отбора, но от общината въпреки всичко го направиха ! Някой от вас би ли дал 200 к на хора, които изразяват мощна подкрепа към друг човек - РАЗБИРА СЕ, ЧЕ НЕ !!!
ЧЕТВЪРТО - за съжаление след падането на ГЕРБ, което с подобен кандидат беше ясно дори за самите тях, след като Бате Борисов излезе и в национален ефир сподели, че въпросната госпожа не става..., то тук схемите и нещата за президента фен по приключиха и съвсем логично той се "ОТТЕГЛЯ" (ама не точно)...

Съвсем спокойно можем да кажем, че за мое огромно съжаление, че "частния" или гербаджийския Дунав върви към своя край...

North

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 26
  • Одобрение: +7/-13
    • Профил
Гербаджийския Дунав? Как не те е срам?
Вие сте същите "фенове" които подклаждаха долната лъжа започната от цесекарите, че сме сателит на Лудогорец! Сами унижавате и принизявате собствения си отбор.

papimed24

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 90
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил
Много преди тези избори имаше не един и два общински съветници от БСП агитиращи да бъдат спрени средствата за Дунав. (Ще потърся видео и ще го постна).  Беше ясно че за отбор като нашия, издържан предимно от общината това би означавало фалит и въпреки това русенци си избраха Пенчо. Аз съм убеден, че никой не е карал насила Ковачев и Димов да правят този призив, просто сами са видели че отбора ще остане без начин да се издържа. Ако има партия отрязала парите и ликвидирала Дунав, то тя е БСП
   Герберастки трол, я бягай някъде другаде да прокарваш жалките си мутренско-милиционерски опорки. Няма по-долни комуняги от герберастите, цялата ви върхушка е с произход БКП/ДС начело със сикаджийската ви мутра с шкафчето с евра и кюлчета! Само на дебилите и на гербавите зомбита още не е ясно, че ГРОБ закрива ДУНАВ! И като написа за Ковачев, хайде намери и постни какво пък Марто каза по адрес на твоя Доктор! Ти може да му правиш фелацио до припадък, но в Русе той ще е най-мразеният човек сред футболната общественост, а рано или късно ще си плати за всички далавери около концесията, като се обърне палачинката и мутромилиционерите паднат от власт, ще ги подкарат по азбучен ред при Каскета и компания. А за протокола - мразя БСП не по-малко от ГЕРБ, никога не съм гласувал за тях и изобщо никога не подкрепям комунисти независимо от цвета им!

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1451
  • Одобрение: +55/-12
    • Профил
   Герберастки трол, я бягай някъде другаде да прокарваш жалките си мутренско-милиционерски опорки. Няма по-долни комуняги от герберастите, цялата ви върхушка е с произход БКП/ДС начело със сикаджийската ви мутра с шкафчето с евра и кюлчета! Само на дебилите и на гербавите зомбита още не е ясно, че ГРОБ закрива ДУНАВ! И като написа за Ковачев, хайде намери и постни какво пък Марто каза по адрес на твоя Доктор! Ти може да му правиш фелацио до припадък, но в Русе той ще е най-мразеният човек сред футболната общественост, а рано или късно ще си плати за всички далавери около концесията, като се обърне палачинката и мутромилиционерите паднат от власт, ще ги подкарат по азбучен ред при Каскета и компания. А за протокола - мразя БСП не по-малко от ГЕРБ, никога не съм гласувал за тях и изобщо никога не подкрепям комунисти независимо от цвета им!

Момчета, малко прекалихте, обърнахте го на предизборно студио, а онези в болницата, “Кораба” и яхтата доволно потриват ръце. Един дол дренки са всичките, не ми казвайте, че не сте го осъзнали.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 788
  • Одобрение: +25/-10
    • Профил
Не му се връзвайте на трола. Той е тук за да дразни. Те това работят.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 760
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Ами да го разкарват админите. Още в началото му се обясни, че тук няма почва за неговото тролене. Нито ще намери промити мозъци, които да му симпатизират на опорките, нито ще успее да промие нашите. Да ходи да си изкарва надника във фейса.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 748
  • Одобрение: +21/-8
    • Профил
А защо никой не посочва фактът, че заради глупавата карантина, наложена от Б.Б. общината не може да реализира приходи и е назад с бюджета с милиони. И въпреки това дава пари на частното ЕАД. Защо никой не пита защо Симеонов не дава никакви пари на клуба, благодарение на който всмука клубната база на концесия ? И направи ремонтите с парите на клуба.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10522
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
Колкото по-бързо се приключи с тази гербава чума, толкова по-добре. Това, което се случва в Дунав, ще се случи и навсякъде другаде, когато кулата от карти неизбежно се разпадне и тогава ще дойде неизбежният рестарт на българския футбол. Не защото някой го иска, а по необходимост. Апропо, в Търново като гласуваха за "правилната" партия, прокопсаха ли? Етър е в същото положение.

В случая с Дунав от 2 години дори не се преструват, че това е отбор на града, а частен "проект" на ГЕРБ, който като всеки проект си има начало и край. Отбора беше лишен и от всички харизматични фигури, които да поддържат каузата и интереса към него в хората. Този процес започна още след операцията по премахване на Веско Великов и кулминира сега с махането на Киров. Ако отборът по някакво чудо оцелее в Първа лига, ще бъде заменен с тото играчи, водени от тото треньор и след това в стил Верея ще бъде изхвърлен на бунището.

Изобщо няма какво да се лъжем, това вече не е нашият отбор, а някакво зомби, инсталирано да обслужва политически и корупционни интереси. И гробарските тролове са мега нахални да говорят сега как трябвало Общината да съберяла бизнеса? Кой бизнес - тоя, който те тотално заграбиха ли? В България няма нито една фирма във футбола, която да не е свързана с ОПГ-то. Нито един сериозен играч, който да не е в тяхното котило. Че то Дунав до момента се издържаше от обществени поръчки по изпитаната схема. Това ли трябва да прави Общината сега? Ами не, мерси. Дори и тези 90 000 лева бяха изключително много. Всичко над 1 лев субсидия от Общината вече е огромен бонус (и огромна глупост) за този Дунав, функциониращ изцяло в тъмния сектор.

Единственият шанс за Дунав, говоря го много отдавна, е в това да се създаде структура (включително с подкрепата на Общината), в която максимално широк кръг физически и юридически лица да се включат с относително малък дял и клубът да бъде организиран на общностен, разходопокривен принцип. Това е неизбежната съдба и на много други клубове в България. И тогава може и хората да се върнат, защото поне ще бъдат част от клуба. Липсата на сигурни партийни пари пък ще принуди ръководството да работи активно на маркетинговия фронт и тогава ще видите как ще има хора на стадиона. Както имаше преди. 

А ако гробарите мислят, че някой им е длъжен с нещо и тактиката "след нас и потоп" ще сработи, са сбъркали града. Това може да сработи в Бяла, Полски Тръмбеш, Сливо поле. Дори и в София, но не и в най-свободолюбивия и непокорен град на България. 
Only the dead fish follow the stream

papimed24

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 90
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил

Момчета, малко прекалихте, обърнахте го на предизборно студио, а онези в болницата, “Кораба” и яхтата доволно потриват ръце. Един дол дренки са всичките, не ми казвайте, че не сте го осъзнали.
Не пишете в множествено число, на предизборно студио го обърна герберасткият трол, не виждам някой друг да пуска опорки в полза на определена партия, даже напротив, критиките от останалите участници към трите влиятелни политически сили в местния парламент са сериозни и обективни. Но този трол или да се връща в клоаката, от която е изпълзял, или админите да му покажат пътя, тук не е клуб на герберасти и няма да бъде оставен да си прокарва жалката си и малоумна пропаганда. Да я прави сред калинките и мисирките с eдноцифрен IQ равен на неговия!
« Последна редакция: 02 Юли, 2020, 12:17 от papimed24 »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2891
  • Одобрение: +123/-20
    • Профил

Единственият шанс за Дунав, говоря го много отдавна, е в това да се създаде структура (включително с подкрепата на Общината), в която максимално широк кръг физически и юридически лица да се включат с относително малък дял и клубът да бъде организиран на общностен, разходопокривен принцип. Това е неизбежната съдба и на много други клубове в България. И тогава може и хората да се върнат, защото поне ще бъдат част от клуба. Липсата на сигурни партийни пари пък ще принуди ръководството да работи активно на маркетинговия фронт и тогава ще видите как ще има хора на стадиона. Както имаше преди. 
Дидо, и аз го говоря това горе -долу от времето когато се запознахме, но вече силно се съмнявам, че ще се намерят такива хора и особено ръководство което да работи "на ползу роду". Пък и за съжаление това минава през задължителното поредно затриване на Дунав и ако въобще се случи възраждането му, ще минат доста години, а на мен не ми остава много време да доживея рестарта на Дунав в Елита. Съжалявам, че ви занимавам с личната си безперспективност, но дано все пак възраждането се случи по-скоро.

spartakpleven1919

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 45
  • Одобрение: +19/-1
    • Профил
Това, което става в Русе с Дунав вече го гледаме от доста години и в Плевен. Затриха Спартак Плевен и отново по линия щом кмета не е от герб няма да има футбол в този град. И толкова години сме в будна кома нито живи нито умрели берем срам и позор по села и паланки.... Не искам да става същото и при вас с Дунав, но като ви чета мненията всичко страшно много напомня на схемите при нас. Аз за Спартак знам, че бял ден скоро няма да видим с тия идиоти начело, но един ден всички ще си платят с лихвите за гаврите....Борете се до последно за любимият си отбор и дано успеете да се откопчите от мафиотската хидра, която е засмукала цялата страна.

22grama

• Нов
  • *
  • Публикации: 2
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
Пичове, здравейте на всички!

Преди години бях доста активен, подвизавах се във форума като dunavrs, бях недолюбван от някои от вас и може би с право - възгледите ми тогава са били утопични, по детски вярващи, че накрая винаги всички се нарежда. Е..доста време мина, аз пораснах, видях много неща, дори вече не живея в Русе, но дори за миг не съм спрял да следя ситуацията с отбора и с клуба, защото помня колко много енергия съм давал за това той да продължи да се развива в позитивна посока.

Помня годините, в които нямахме търпение да влезем в тогавашната А група, минахме през участие в евротурнирите(нещо, което до преди това изглеждаше тотално немислимо) и...какво се случи? Ще ви представя моята гледна точка за нещата. Лично за мен много голяма част от хората свиканаха с това представяне, витаеха в облаците, че за Дунав е нормално всяка година да играе на такова високо ниво, съответно след последвалите по-слаби резултати следващия сезон Веско Великов бе махнат. Факт е, че вината за настоящото състояние на клуба е в огромна степен на "ръководството" или каквото е там, НО моля Ви, не забравяйте с какъв негативизъм се коментираше играта на отбора и самия Веско Великов през сезона, довел до освобождаването му.

Странно нещо сме това хората. Винаги търсим причината в някой друг. Слушах интервюто на Люси онзи ден, ами извинявайте, но много правилно го каза - "Уж много фенове, а няма нито един тук на стадиона да види какво е положението". И ако сега може да аргументирате гореспоменатото отсъствие с факта, че отбора вече е много далече от фенската маса, обяснете ми къде бяха всички фенове на отбора по-рано, когато още можеше да се направи нещо. Пука ли Ви наистина за този отбор? От 10 години едни и същи 10 човека пишат в този форум и аз самият виждам, че май в крайна сметка феновете на Дунав са не повече от 200 души. Останалото са/сте пълнеж. Съжалявам, но е така. Не може да не се направи абсолютно нищо като фенска инициатива през всички тези години за да се окаже някакъв натиск ако трябва, просто да се вдигне някакъв шум около отбора и после да се чудим "кой ми сра в гащите"...Да, в Западна Европа не е необходим такъв фенски натиск, но е очевидно, че в България нещата стават по друг начин.

В заключение, наистина пиша тези редове с голяма доза болка, не за друго, а защото очевидно наистина си заслужаваме футболната съдба. Наистина Русе не заслужава отбор в елита, просто защото на почти никой не му пука. И това си е.

Живи и здрави и не забравяйте едно - ДЕЛА ТРЯБВАТ, НЕ ДУМИ.

Искрено ваш, dunavrs.

persin

• Напредващ
  • Публикации: 269
  • Одобрение: +18/-18
    • Профил
Това, което става в Русе с Дунав вече го гледаме от доста години и в Плевен. Затриха Спартак Плевен и отново по линия щом кмета не е от герб няма да има футбол в този град. И толкова години сме в будна кома нито живи нито умрели берем срам и позор по села и паланки.... Не искам да става същото и при вас с Дунав, но като ви чета мненията всичко страшно много напомня на схемите при нас. Аз за Спартак знам, че бял ден скоро няма да видим с тия идиоти начело, но един ден всички ще си платят с лихвите за гаврите....Борете се до последно за любимият си отбор и дано успеете да се откопчите от мафиотската хидра, която е засмукала цялата страна.
Много ама много си прев колега,ама ще видим на къде ще ни отвее вятъра на УЖ ПРОМЯНАТА В ДУНАВ