Автор Тема: ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси  (Прочетена 97554 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2764
  • Одобрение: +115/-19
    • Профил
Re: ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси
« Отговор #1305 -: 19 Септември, 2019, 18:08 »

На мнение съм, че никой тук не отрича заслугите на д-р Симеонов към русенския футбол, но е факт, че ако не беше той, щеше да е някой друг и друга “глава щеше да е  в торбата”.
[/quote]
Не може да е факт предположението, че щял да бъде някой друг. Факт е само събитие което се е случило. Преди Симеонов се изредиха няколко мераклии между които мастити бизнесмени като Барбуков и братята Бобокови, но бързо-бързо си биха камшика и затъвахме все повече и повече. Симеонов издържа 10 години със скромни средства и постигна много. Спомнете си само от къде тръгнахме за да сме вече четвърти сезон в елита. Вярно - оцеляващи, но в ЕЛИТА. Дано следващият успее повече!

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 734
  • Одобрение: +20/-7
    • Профил
« Отговор #1306 -: 19 Септември, 2019, 18:53 »
Да обобщим ситуацията в Дунав. Логиката на Стоилов и ГЕРБ е :
      " След мен и потоп. "
Ако загубят изборите след тях всичко, което може да бъде съсипано трябва да бъде съсипано. От казаното от доктора дотук става ясно, че той никога не е боравил със свои средства. Всички спонсори, които са давали досега са партийни и ако милицията загуби изборите ...няма да дават повече. Нима докторът не можеше да проведе разговори с другите потенциални кандидат кметове за да внесе някаква сигурност ? Можеше...ама по всяка вероятност огненият генерал не дава. Сега искат едва ли не да задържат русенци да гласуват за тях ако искат Дунав да го има. Остава ни да бъдем само свидетели.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #1307 -: 19 Септември, 2019, 19:14 »
Сега искат едва ли не да задържат русенци да гласуват за тях ако искат Дунав да го има. Остава ни да бъдем само свидетели.
Звучи като сценарий от екшън филм с политически терористи и заложници. Няма данни за това, но ако приемем хипотезата ти, то по-добре да направим така, че да ги няма терористите, отколкото да плачем за Дунав. Отстрани ли се един тумор овреме, целият организъм по-късно живва. Та не е въпросът само да бъдем свидетели в този процес, а активна страна. Има само един демократичен начин да дадеш на някого оценка за последните му години и да му повериш качеството на живота си и битието си за следващите години. Това не е, като псуваш вкъщи с ракията и салатата и се предаваш. В този ред на мисли някой като нищо да не си извади нож с две остриета в предстоящите избори... А за доктора най-достойното е да се съвземе малко от прединфарктния страх и да направи каквото може, поне докато се намери нов собственик, политически или не. В момента ни показва, че се тресе от страх да не му врътнат кранчето. ПП: Фразата "изчерпани идеи" - разбирай "страх ме е, че ми спират парите".

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-34
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #1308 -: 19 Септември, 2019, 19:18 »
Адмирирам постовете на FCD, чудесно написани.
По отношение езика на Доктора и други президенти - последните наистина също си позволяват остри изказвания срещу фенове, но не си спомням да са оплювали целия град и цялата общественост. Направен беше паралел с Крушарски - онзи си играе с милиони, произвежда и продава  противоградни ракети, а това е доходоносен бизнес. И пак ще повторя, въпреки разликите в нулите не се сещам да е критикувал града си и пловдивската общественост.
Относно изборите -  струва ми се, че големият партньор в управляващата коалиция май не се напъва много-много да спечели кметското място, поне така аз възприемам тяхната кандидатура. Като че ли ще играят за победа на балотажа на малкия партньор срещу този на червените. Дали наистина ще стане така, не знам, просто мои наблюдения и предположения. А ако стане, как ще се отрази и на ДУНАВ, също нямам представа. Но за един кмет-тарикат би било престижно градът му да има отбор в Първа лига.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #1309 -: 19 Септември, 2019, 19:43 »
papimed, просто си казвам каквото си мисля, щом и аз ще слушам такива интервюта, приказки и легенди. И съм сигурен, че като мен мислят голям процент хора и може би над 50%. Просто тези изяви и стил на говорене на доктора не му правят чест и услуга. Иначе никой няма нищо против него, но той си търси несъществуващи пречки и врагове. Е, да... ако искаш да намериш някой виновен за нещо, за да замажеш положението, намери нещо абстрактно и си го изкарай на него. "Феновете" сме такова абстрактно понятие, като едновременно всички се идентифицираме или не с него, в зависимост дали е казано в тесен или широк смисъл на думата. Но всъщност сме граждани от различни социални и професионални прослойки, обичащи Дунав и заради това присъстващи там, на стадиона. Той говорейки така дори не осъзнава, че обижда лично всеки, без да му предлага нещо в замяна. А там има хора и бедни, и богати, и образовани и необразовани, магията е, че ни обединява Дунав. Има и много по-умни и интелигентни от него, които могат да мислят и анализират думите на някой самозабравил се, че всъщност и той е един от феновете, и то от най-запалените. Никога досега не е оставил и едно решение на преценката на феновете или обществото, но сега обществото му било виновно. Абстракция на n-та степен по 3.14. Ако се съвземе малко и спре сам да си създава граници и високи стени между ръководство и фенове, би било много по-добре за всички. В крайна сметка само поздравления за него, че си е заложил главата на тези, но сякаш е забравил кой е и къде се намира след 4 години сред вълци.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1775
  • Одобрение: +49/-33
    • Профил
« Отговор #1310 -: 19 Септември, 2019, 20:54 »
.....Направен беше паралел с Крушарски - онзи си играе с милиони, произвежда и продава  противоградни ракети, а това е доходоносен бизнес. ...

Само остава въпросът, защо никой от гигантите във военно-промишления ни комплекс не се конкурира на търговете с него и го оставят да печели поръчките  за ракетите .

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 749
  • Одобрение: +25/-7
    • Профил
« Отговор #1311 -: 19 Септември, 2019, 20:57 »
Ще си позволя да пусна връзка към едно интервю от днес. Правя го единствено и само защото този човек беше представителят на общината в ръководството на Дунав 2010, а и защото доскоро той вероятно е движил доста от процесите в клуба.  При внимателно слушане, казаното от него може да обясни някои от негативните процеси, които наблюдаваме.

Интервю Иван Григоров

Като пояснение - там където казва, че е казал право в очите нещо на неназован фактор от ГЕРБ, можете спокойно да поставите фамилията Нунев.
« Последна редакция: 19 Септември, 2019, 21:02 от drak2000 »

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #1312 -: 19 Септември, 2019, 21:34 »
.....Направен беше паралел с Крушарски - онзи си играе с милиони, произвежда и продава  противоградни ракети, а това е доходоносен бизнес. ...

Само остава въпросът, защо никой от гигантите във военно-промишления ни комплекс не се конкурира на търговете с него и го оставят да печели поръчките  за ракетите .
Значи, то не е трудно да се сетим какъв бизнесмен е и колко кристално чист е бизнесът му, но независимо, че по тъпи изказвания е в ТОП 3 на футболните "благодетели", не си е позволявал да обяви война на всички фронтове - срещу фенове, общественост, телевизии и т.н. И да прави разни обобщения за града, в който е отборът му.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 602
  • Одобрение: +19/-3
    • Профил
« Отговор #1313 -: 19 Септември, 2019, 23:33 »
Някак си нещата изглеждат доста спокойни като за отбор, който ще бъде  закрит - ДЮШ бият и показват доста по-добри резултати от обикновено, ще пускаме отбор при жените, колкото и да е пародийно всичко там, треньорът е спокоен, никой играч не си е тръгнал... Сякаш никой не вярва на Доктора, че ще си тръгне или че отборът ще остане обезглавен. И реално, ако думите на Доктора се верни - няколко фирми спонсори и 270 000 лв. от общината - поне до полусезона пари трябва да има достатъчно. А за после - има време.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #1314 -: 20 Септември, 2019, 08:22 »
Ще си позволя да пусна връзка към едно интервю от днес. Правя го единствено и само защото този човек беше представителят на общината в ръководството на Дунав 2010, а и защото доскоро той вероятно е движил доста от процесите в клуба.  При внимателно слушане, казаното от него може да обясни някои от негативните процеси, които наблюдаваме.

Интервю Иван Григоров

Като пояснение - там където казва, че е казал право в очите нещо на неназован фактор от ГЕРБ, можете спокойно да поставите фамилията Нунев.
  Ще си запуша носа и ще се опитам да гледам материала, макар и с отвращение. Този човек е меко казано непочтен и трудно бих приел мнението му за чиста монета. Бивш комунист, основател на ГЕРБ, сега отива в СДС - абсолютен кариерист, а много ми е чудно по какво е специалист и защо се счита за незаменим? Абсолютен тъпанар, дори два лафа на кръст не може да върже. За ДУНАВ пък приносът му е най-малкото съмнителен, но може би колегите ще ме коригират и ще ме осведомят за него, ако има наистина такъв!

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5670
  • Одобрение: +80/-9
    • Профил
« Отговор #1315 -: 20 Септември, 2019, 13:58 »
Дочух, че общината ще гласува тези дни финансиране на Дунав до края на сезона.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1383
  • Одобрение: +54/-11
    • Профил
« Отговор #1316 -: 20 Септември, 2019, 17:04 »
Не може да е факт предположението, че щял да бъде някой друг. Факт е само събитие което се е случило. Преди Симеонов се изредиха няколко мераклии между които мастити бизнесмени като Барбуков и братята Бобокови, но бързо-бързо си биха камшика и затъвахме все повече и повече. Симеонов издържа 10 години със скромни средства и постигна много. Спомнете си само от къде тръгнахме за да сме вече четвърти сезон в елита. Вярно - оцеляващи, но в ЕЛИТА. Дано следващият успее повече!

Извинявам се за грешката на езика и използването на думата факт и веднага я заменям със 100 %, ако така те устройва. Колкото за задържането на Симеонов на власт, това е благодарение на изкараните два мандата на Стоилов и кликата му, най-дълго изкаралия кметски намесник в най-новата история на Русе. Сега няма Стоилов - няма Симеонов и историята с президентите на Дунав се повтаря, но в по-дълъг период от време. Просто камшика, който Симеонов си бие сега се оказа по-дълъг. Успехите и възхода, за съжаление до преди няколко години, аз го отдавам основно на шанса да имаме треньор, който да направи от една шайка (образно казано) футболисти един невероятен колектив, даван за пример от мнозина тогава, лекото подценяване, особено от грандовете и не на последно място публиката, зажадняла за футбол и така добре подлъгана в надеждите си, че нещо може да се промени в русенския футбол. Именно и поради тази причина стана това изпреварване на развитието на отбора, спрямо организацията в клуба, от което и лъснаха мениджърските способности на ръководството ни.
« Последна редакция: 20 Септември, 2019, 17:07 от boti4eli »

Slex

• Фен
  • Публикации: 1216
  • Одобрение: +24/-4
    • Профил
« Отговор #1317 -: 21 Септември, 2019, 11:27 »
Аз пък си мисля, че "ако не беше Доктора, някой друг щеше да е" не е 100%. Да, ако нямаше политическа подкрепа Симеонов, "Дунав" нямаше да е, където е в момента, но не бива да се отрича личния му принос. Според мен до влизането в А група ръководеше отбора много добре, но бързият успех го свари неподготвен. А група (+ евротурнири) идва повече, отколкото му позволяват възможностите като ръководител. Което не означава, че трябва да хвърли кърпата, а да си осъзнае ограниченията и да делегира една част от управленските дейности на други хора. Дори нямам претенции към спортно-техническото представяне на отбора, става въпрос най-вече за маркетинг и организация на мачовете, при това не е въпрос и на кой знае колко много пари.

Като цяло представянето му като президент е положително, но заради някои непремерени изказвания, приносът му за развитието на отбора ще остане недооценен. Хората се обиждат, даже и да е прав за някои неща, а той не е, защото трябва да се гледа контекстът и общата картина. Емоционално какъв град е София, след като супер мега грандът ЦСКА-София едва събира по 2000 зрители на мач?

Така или иначе обаче, каквото и да е правил дотук (според мен позитивите са повече от негативите, никого не ангажирам с мнението си), от тук нататък ще го прави по-трудно с оглед промяната в политическия вятър.

iliobg

• Напредващ
  • Публикации: 586
  • Одобрение: +5/-5
    • Профил
« Отговор #1318 -: 21 Септември, 2019, 16:46 »
FCD, мисля че ти си нашия човек. Щом даваш стотици заплати, дай още 30-тина и Дунав е спасен.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #1319 -: 21 Септември, 2019, 17:07 »
Приемам забележката ти с чувство за хумор, но мисля, че съм отговорил подробно защо не. Плюс това изказването ти си личи, че не е професионално. Пари не се намират от въздуха, а се калкулират в нещо и се разходват с приоритет и правилно. За да си получил, трябва да инвестираш и вложиш. Накрая продуктът струва нещо и ти няма как да манипулираш цени, освен ако не си човек на някого и не ти отпуска поръчки по едни добри цени. Разбираш ли нещо от това? Няма как просто ей така да паднат едни пари за 30 заплати отгоре и да раздаваш на кило. Дори някой да реши да задели част от скромната си печалба си на доброволни начала, моментално възникват последици. Проблемът е, че в нашата икономика има един огромен тумор, който се използва за политически рекет и това и 10-годишните деца го знаят вече. Заради това сме на това дередже във всичко. Ако само футболът ни беше толкова жалък, щях шапка да хвърлям.