Автор Тема: ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси  (Прочетена 82006 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
Re: ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси
« Отговор #1290 -: 18 Септември, 2019, 17:48 »
Абе защитниците на Симеонов що излизат все с една и съща теза (която и той използва, макар и с други думи)? Как, уважаеми колеги, да станем гара разпределителна на средствата, като тази позиция не се получава даром, там те НАЗНАЧАВАТ. Друг въпрос е, че надали някой от пишещите тук би искал да я заеме, понеже това значи не просто да си дадеш задника под наем на властимащите, ами и да им станеш роб. В този ред на мисли, ако докторът е заел мястото доброволно и съзнателно, няма да го жаля и за секунда, изборът си е негов. Ако са му го натрапили, съчувствам му, че не се е измъкнал навреме от лапите им. Вече е късно.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1693
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
« Отговор #1291 -: 18 Септември, 2019, 18:41 »
 Няма само бяло или само черно :)
 Какво и да е направил с базите, сега отбора не тренира на пасището на РУ.
 Изпуснахме инерцията от ЛЕ, ама сме 4-ти сезон в А-група.
 и може така до безкрай...

По-добре да гледаме напред, че ще бъде жалко да се затрие всичко постигнато досега. По-добре да надграждаме, а не поредния край.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1160
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #1292 -: 18 Септември, 2019, 19:09 »
Слушах интервюто и ако доктора е бил откровен, то на мен на пръв поглед ми се набива на очи , че просто е бил неумел ръководител. То и никой не очаква от него да притежава такива уминея. Той трябваше да си се занимава само с финансирането и търсенето на нови приходи. И именно тук беше най-голямата грешка на д-р Симеонов, че искаше сам да управлява. Все едно някой от пишещите тук да бъде назначен за хирург и той да влезе и да оперира...
Е така се управляваше и клуба - без нужните познания и умения за това !
Просто трябваше да си назначи кадърни хора с добри мениджърски (управленски) умения, един добър маркетингов директор (или добър PR). Със сигурност щеше да има хора, които да се раздадат без кой знае какво възнаграждение.
И тук във форума имаше немалко добри идеи за надграждане, комуникация мужду фенове и ръководство.
Не може да играеш историчести мач за Лига Европа , а в същото време в града да е тихо и да няма дори един плакат...
Извинявайте, но всеки цирк, който дойде в града "бие тъпана" и всички знаят, че има такова животно ...
Жалко, че всичко добро отива в коша...

И сега, след като каруцата се е пообърнала призовавам всички, които обичат Дунав - ДА ИДВАТ НА СТАДИОНА!
Всички ония в общината трябва да видят, че ние си искаме отбора и да вземат мерки, защото в противен случай - мерките ще вземат тях!
« Последна редакция: 18 Септември, 2019, 19:11 от Rado412 »

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #1293 -: 18 Септември, 2019, 19:14 »
Добре де, като знаеш как става, защо не станеш гара разпределителна и да разпределяш порциите? Всички знаете "как става", ама само на приказки. Всеки иска някой да извади пари, но като обявят цена от 8-10 лв и се вдига врява до небесата.
Слушах му интервюто, в много от нещата е прав човека. Мисля че не е редно да бъде нападан, след всичко което направи последните години.
Сега всички защитавате Великов, но отворете старите теми след 4-5 загуби да си прочетете мненията. Повечето искаха треньорска смяна. Не виждам какъв е проблема, навсякъде по свете треньорите биват освобождавани при слаби резултати, даже на Великов беше даден доста време да оправи нещата. За съжаление проблема беше, поне за мен, че изгубихме инерцията и нямахме пари за надграждане.
За мен доктора трябва да бъде изпратен достойно, колкото можа направи, не мисля че се е облагодетелствал по някакъв начин.
Уважаеми iliobg, мен точно да ме плашиш с това, не можеш ме уплаши.  :)   Разпределям парични потоци и финанси на по-голяма бизнес-организация с в пъти по-голям годишен оборот от ФК Дунав, че да се плаша. Ежемесечно заедно с още един добър човек и русенец се грижа за заплати на стотици хора, които ги харчат в икономиката на същия този град и знам колко е трудно да работиш в постоянен недостиг на пари в "made in Bulgaria" условия. Внасям повишени със 50 до 70% МДТ, за да могат тези пари да отидат за субсидия на ФК Дунав или за премия. Уверявам те, че в сравнение с моята работа, ФК Дунав би бил като детска играчка. Свикнал съм на всички трудности тук, вкл. да се плаща и на маркетингов специалист, и не рева постоянно по сайтовете, камо ли да роптая така собствения си град. Ако нещо нередно се случва в него и в държавата като цяло и ние сме спали, значи виновни сме аз и ти. Не съм чул досега никой футболен президент да го прави така грозно. Ако на теб ти харесва да те наричат емоционално мъртъв и нямаш нищо против това, не се учудвам защо сме го докарали дотук в тая държава да сме последни в доброто и първи в лошото. Изключително съм възмутен от изказванията за "емоционалните състояния на града", а да не осъзнаваш, че крушката си има опашка. Просто не е редно и е грозно отстрани. В този град има стотици, хиляди сигурно по-компетентни и със сигурност по-достойни русенци от него, които могат да управляват прозрачно и 100 пъти по-добре Дунав. Друг е въпросът наистина, че никой не иска да става заложник от днес за утре на политически фигури и няма да му дадат да е прозрачно. А народът като цяло е беден. В политиката нещата, както виждаш, са променливи. Днес вятърът духа насам, утре - натам. Какво да се прави - такава е политиката в целия свят, променлива и бурна. Ето, до вчера Нунев и Борисов стоят до Стоилов, днес вече е друго. Как някой желаещ бизнес човек би се захванал с нещо, от което веднага става зависим и без дългосрочна стратегия, когато не знае утре ще е там ли? Никой не е луд да се гърчи на всеки 2 или 4 години и затова е вярно, че малко насила става работата. Който иска да го назначават. Аз си гледам ежедневната независима работа, и ми е много по-добре. Не съм чул примерно някой собственик на клуб в Англия да се чуди дали ще влиза във Висшата лига в зависимост от това дали лейбъристите или консерваторите ще го подкрепят, или Найджъл Фараж примерно, или дали ще му дадат субсидия. :D Ненормална работа е в тази държава от горе до долу и точно заради това сега става така. Вие какво си помислихте, че един обикновен лекар в нашата бедна страна може да издържа от джоба си цял футболен клуб ли, и то цели 4 години в ППЛ? Хахаха! И въобще, като гледам всичките спуснати отгоре президенти и собственици на повечето клубове в България, хвани единия - удари другия. Но пък не чух никой да говори против града си и да го излага. Адаптираш се към системата или като не ти харесва, влагаш усилия да променяш системата. Той избира третия най-лесен вариант - да си ходи. Ами хубаво... да го изпратим с благодарност, дето викате... със смесени чувства. Не доктора решава обаче, а много по-силни хора отгоре - даващите и назначаващите. Каквото те решат, това ще бъде! Ако са решили да закриват Дунав, ще го закрият. Ако са решили на друг да дадат управлението, ще го направят. Дали ще се казва Симеонов или Иванов, значение няма. Днес така стоят нещата. Утре как ще бъде, зависи от всеки от нас... докато не го осъзнаем един прекрасен ден.

ilma1234

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 48
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
« Отговор #1294 -: 18 Септември, 2019, 20:58 »
Добре де, като знаеш как става, защо не станеш гара разпределителна и да разпределяш порциите? Всички знаете "как става", ама само на приказки. Всеки иска някой да извади пари, но като обявят цена от 8-10 лв и се вдига врява до небесата.
Слушах му интервюто, в много от нещата е прав човека. Мисля че не е редно да бъде нападан, след всичко което направи последните години.
Сега всички защитавате Великов, но отворете старите теми след 4-5 загуби да си прочетете мненията. Повечето искаха треньорска смяна. Не виждам какъв е проблема, навсякъде по свете треньорите биват освобождавани при слаби резултати, даже на Великов беше даден доста време да оправи нещата. За съжаление проблема беше, поне за мен, че изгубихме инерцията и нямахме пари за надграждане.
За мен доктора трябва да бъде изпратен достойно, колкото можа направи, не мисля че се е облагодетелствал по някакъв начин.
Уважаеми iliobg, мен точно да ме плашиш с това, не можеш ме уплаши.  :)   Разпределям парични потоци и финанси на по-голяма бизнес-организация с в пъти по-голям годишен оборот от ФК Дунав, че да се плаша. Ежемесечно заедно с още един добър човек и русенец се грижа за заплати на стотици хора, които ги харчат в икономиката на същия този град и знам колко е трудно да работиш в постоянен недостиг на пари в "made in Bulgaria" условия. Внасям повишени със 50 до 70% МДТ, за да могат тези пари да отидат за субсидия на ФК Дунав или за премия. Уверявам те, че в сравнение с моята работа, ФК Дунав би бил като детска играчка. Свикнал съм на всички трудности тук, вкл. да се плаща и на маркетингов специалист, и не рева постоянно по сайтовете, камо ли да роптая така собствения си град. Ако нещо нередно се случва в него и в държавата като цяло и ние сме спали, значи виновни сме аз и ти. Не съм чул досега никой футболен президент да го прави така грозно. Ако на теб ти харесва да те наричат емоционално мъртъв и нямаш нищо против това, не се учудвам защо сме го докарали дотук в тая държава да сме последни в доброто и първи в лошото. Изключително съм възмутен от изказванията за "емоционалните състояния на града", а да не осъзнаваш, че крушката си има опашка. Просто не е редно и е грозно отстрани. В този град има стотици, хиляди сигурно по-компетентни и със сигурност по-достойни русенци от него, които могат да управляват прозрачно и 100 пъти по-добре Дунав. Друг е въпросът наистина, че никой не иска да става заложник от днес за утре на политически фигури и няма да му дадат да е прозрачно. А народът като цяло е беден. В политиката нещата, както виждаш, са променливи. Днес вятърът духа насам, утре - натам. Какво да се прави - такава е политиката в целия свят, променлива и бурна. Ето, до вчера Нунев и Борисов стоят до Стоилов, днес вече е друго. Как някой желаещ бизнес човек би се захванал с нещо, от което веднага става зависим и без дългосрочна стратегия, когато не знае утре ще е там ли? Никой не е луд да се гърчи на всеки 2 или 4 години и затова е вярно, че малко насила става работата. Който иска да го назначават. Аз си гледам ежедневната независима работа, и ми е много по-добре. Не съм чул примерно някой собственик на клуб в Англия да се чуди дали ще влиза във Висшата лига в зависимост от това дали лейбъристите или консерваторите ще го подкрепят, или Найджъл Фараж примерно, или дали ще му дадат субсидия. :D Ненормална работа е в тази държава от горе до долу и точно заради това сега става така. Вие какво си помислихте, че един обикновен лекар в нашата бедна страна може да издържа от джоба си цял футболен клуб ли, и то цели 4 години в ППЛ? Хахаха! И въобще, като гледам всичките спуснати отгоре президенти и собственици на повечето клубове в България, хвани единия - удари другия. Но пък не чух никой да говори против града си и да го излага. Адаптираш се към системата или като не ти харесва, влагаш усилия да променяш системата. Той избира третия най-лесен вариант - да си ходи. Ами хубаво... да го изпратим с благодарност, дето викате... със смесени чувства. Не доктора решава обаче, а много по-силни хора отгоре - даващите и назначаващите. Каквото те решат, това ще бъде! Ако са решили да закриват Дунав, ще го закрият. Ако са решили на друг да дадат управлението, ще го направят. Дали ще се казва Симеонов или Иванов, значение няма. Днес така стоят нещата. Утре как ще бъде, зависи от всеки от нас... докато не го осъзнаем един прекрасен ден.
+10

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2044
  • Одобрение: +64/-4
    • Профил
« Отговор #1295 -: 18 Септември, 2019, 23:51 »

Този пост на FCD май изчерпва темата.....+100 от мен
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1338
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #1296 -: 19 Септември, 2019, 06:37 »
В добавка на чудесния пост на обикновенния фен :D FCD само ще добавя, че противно на възхваляващите нашия президент, в неговото сърцераздирателно интервю (и не само в него, а и в предишни) аз чух повече недомлъвки, обвинения и противоречия, отколкото истини. Ще дам един прост пример. Доста често той споменава факта, че развитието и успехите на отбора по време и след сезон 2016/17 г. изпреварили ситуацията в клуба!?! Това като тъжна новина ли трябва да го приемем или като оправдание. Мен, ако съм мениджър на фирма например, този факт първо би ме зарадвал, но и би бил сигналната лампа светнала и показала какво аз и помощниците ми не сме направили правилно и бих направил всичко възможно да си подобря организацията, а не да гоня най-добрия си мениджър и най-умелите си работници (В.Великов, Карагерен, Луков, Ааяс и т.н.). Но това в случай, че си необвързан и независим, а фирмата ти не е плод на червените куфарчета да речем. От тук и противоречията в изказванията на д-р Симеонов и ако се биеш в гърдите, че толкова години си се борил сам с вятърни мелници, излез и си признай собствените грешки и поеми изцяло вината за това, което се случва в клуба.  Ние нашата вина, че сме “емоционално мъртви” си я знаем. Всичко друго е ала-бала

tipin

• Фен
  • Публикации: 1693
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
« Отговор #1297 -: 19 Септември, 2019, 07:27 »
 С всичко съм съгласен, освен гледната точка за примера с Аяс, Луков и Карагарен. В първото си интервю Биската заяви, че лично Симеонов му се е обадил и го е убедил да предпочете Дунав пред другите оферти.  И просто изчака да се промени ситуацията в Пловдив, и да се завърне като морален победител - това беше въпрос на чест, а не на пари.
« Последна редакция: 19 Септември, 2019, 07:29 от tipin »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2691
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #1298 -: 19 Септември, 2019, 08:48 »
Д-р Симеонов е човек и нищо човешко на му е чуждо. Допускал е грешки няма спор, но ако не беше той да си сложи главата в торбата преди 10 години, Дунав и до днес щеше да играе по селата. Назначен ли е бил , спуснат ли е бил, нарочен ли или заблуден, но имаше куража да се захване с това рисковано и неблагодарно дело - футболен президент. Аз го упреквам единствено за това, че не успя да осигури повече финанси за клуба и от там съответно надграждане, но знам, че това е много, много трудно и не бих го оплювал, че не успя. Без Симеонов сега щяхме да сме като Спартак Плевен, Спартак Варна, Шумен или Черноморец Бс. Влизал бил в конфликт с феновете, критикувал русенската общестевност и т.н. Случва се с всички футболни президенти. Последният пример е с Крушарски, но след като Локото тръгна нагоре феновете млъкнаха. Преди около година и нещо писах, че с д-р Симеонов Дунав няма бъдеще, защото видях , че се е изчерпал и достигнал нивото си на некомпетентност. Самият той го осъзна , почувства се безсилен да направи нещо повече и се оттегля. Това е достойно. Дай Боже да се намери друг куражлия(и късметлия в отношенията си с властимащите) за да го има Дунав!

zlatunski

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 90
  • Одобрение: +5/-3
    • Профил
« Отговор #1299 -: 19 Септември, 2019, 10:23 »
Д-р Симеонов е човек и нищо човешко на му е чуждо. Допускал е грешки няма спор, но ако не беше той да си сложи главата в торбата преди 10 години, Дунав и до днес щеше да играе по селата. Назначен ли е бил , спуснат ли е бил, нарочен ли или заблуден, но имаше куража да се захване с това рисковано и неблагодарно дело - футболен президент. Аз го упреквам единствено за това, че не успя да осигури повече финанси за клуба и от там съответно надграждане, но знам, че това е много, много трудно и не бих го оплювал, че не успя. Без Симеонов сега щяхме да сме като Спартак Плевен, Спартак Варна, Шумен или Черноморец Бс. Влизал бил в конфликт с феновете, критикувал русенската общестевност и т.н. Случва се с всички футболни президенти. Последният пример е с Крушарски, но след като Локото тръгна нагоре феновете млъкнаха. Преди около година и нещо писах, че с д-р Симеонов Дунав няма бъдеще, защото видях , че се е изчерпал и достигнал нивото си на некомпетентност. Самият той го осъзна , почувства се безсилен да направи нещо повече и се оттегля. Това е достойно. Дай Боже да се намери друг куражлия(и късметлия в отношенията си с властимащите) за да го има Дунав!

Напълно съм съгласен с теб  +1

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5620
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
« Отговор #1300 -: 19 Септември, 2019, 12:32 »
Искам само да добавя, че д-р Симеонов може и да не се оттегли, ако не се намери друг собственик.

rusensko_vareno

• Напредващ
  • Публикации: 535
  • Одобрение: +11/-3
    • Профил
« Отговор #1301 -: 19 Септември, 2019, 12:50 »
Искам само да добавя, че д-р Симеонов може и да не се оттегли, ако не се намери друг собственик.
Това го казваш като предположение или си дочул нещо?

Все си мисля, че ще ни 'намерят' нов собственик, освен ако не стане изненада на изборите.

boti4eli

• Фен
    • Профил
« Отговор #1302 -: 19 Септември, 2019, 16:44 »
С всичко съм съгласен, освен гледната точка за примера с Аяс, Луков и Карагарен. В първото си интервю Биската заяви, че лично Симеонов му се е обадил и го е убедил да предпочете Дунав пред другите оферти.  И просто изчака да се промени ситуацията в Пловдив, и да се завърне като морален победител - това беше въпрос на чест, а не на пари.
Да се обадиш на някого е едно, да го убедиш е друго. И ако Симеонов му е предложил умопомрачителна оферта, което ме съмнява, той го е направил с ясното съзнание, че ще бъде отхвърлена. От друга страна като е знаел, колко честолюбив и локомотивец е Биската, защо въобще го е взел в отбора?
На мнение съм, че никой тук не отрича заслугите на д-р Симеонов към русенския футбол, но е факт, че ако не беше той, щеше да е някой друг и друга “глава щеше да е  в торбата”. За негово успокоение и да му върна жеста, трябва да уточня, че е така не само в Русе и Дунав, а в България като цяло.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5620
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
« Отговор #1303 -: 19 Септември, 2019, 16:47 »
Информацията е от служител в клуба.

И аз мисля, че много неща зависят от изхода на изборите, въпреки, че се отрича.

boti4eli

• Фен
    • Профил
« Отговор #1304 -: 19 Септември, 2019, 17:04 »
Информацията е от служител в клуба.
И аз мисля, че много неща зависят от изхода на изборите, въпреки, че се отрича.

Учудвам се, че все още някой отрича.