Автор Тема: ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси  (Прочетена 74644 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10492
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
Все пак е жив! Шейхът на СтоМне отпреди 10 години все пак е наближил с камилата до Русе. Още малко и идва, а с него и реките от злато о :)
Only the dead fish follow the stream

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 547
  • Одобрение: +18/-2
    • Профил
По всичко си излгежда точно като далаверите от преди години с другите клубове. Само не мога да разбера община защо се съгласява така лесно, преди избори. Със сигурност фалит на клуба или драми от типа на Етър преди няколко години, няма да помогнат особено на популярността и на местната власт, допуснала това. Кое е наложило точно сега да се форсира тая свинщина?

tipin

• Фен
  • Публикации: 1638
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
 На фона на днешната контрола - не толкова от играта, а цялостното настроение в отбора, не съм такъв песимист.

Slex

• Фен
  • Публикации: 1164
  • Одобрение: +19/-2
    • Профил
По всичко си излгежда точно като далаверите от преди години с другите клубове. Само не мога да разбера община защо се съгласява така лесно, преди избори. Със сигурност фалит на клуба или драми от типа на Етър преди няколко години, няма да помогнат особено на популярността и на местната власт, допуснала това. Кое е наложило точно сега да се форсира тая свинщина?

Те изборите са европейски, така че връзката с клуба не я виждам *. Освен това сега в ГЕРБ си имат други проблеми и тоя път няма да излязат толкова лесно от този скандал. Не мисля, че ще паднат от власт, но гущерът ще си реже опашката. Ще има някакво преформатиране вътре в самата партия и не се знае кой накъде ще е. И доколкото Нунев е силният човек в Русе, а двамата с Цветанов са близки, може на следващите местни избори друг да дърпа конците. Така че по-скоро политическите процеси ще рефлектират върху клуба, отколкото ставащото с клуба върху изборите.

Няма какво да се лъжем. Този "Дунав" беше и все още е политически зависим. Не знам изобщо дали някога е имало някакви шансове да се откъснем от тази зависимост. Аз поне се радвам, че като фен успях да изпитам страхотни футболни емоции в сезона на промоцията и дебюта ни в ППЛ.

* Винаги съм смятал, че по принцип връзката "спорт - политика" не е особено силно изразена дори и на местно ниво. Познавам много хора, които се интересуват от футбол и ходят по мачове на "Дунав", говорим си и за политика и за толкова време не знам някой да се е повлиял в гласа си от развитието на отбора. Не казвам, че изобщо няма такива хора, а че като обща бройка не са електорално значими.
« Последна редакция: 24 Март, 2019, 14:35 от Slex »

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 547
  • Одобрение: +18/-2
    • Профил
Говоря за местните избори наесен, точно когато всякакви скандали с Дунав или липсата му в А група, ще са най-значими.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 715
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
Преди да си тръгнат, турците са казали "иншаллах". С голяма вероятност, повече нищо няма да чуем за тях.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1313
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
Да, но чухме кой е загадъчният Ахмед Ахмед  :)

boti4eli

• Фен
    • Профил
https://www.sportal.bg/news.php?news=777064&team=9&champ=1
Биската е завинаги един от нас, винаги е добре дошъл. Въпросът е дали ръководството го желае и дали ще оцелеем в ППЛ. Жалко за него, с такъв интусиазъм се завърна на Лаута. Дано поне Марто да е щастлив в този така объркан отбор, за който дори собственика си признава, че е най-интригантски в Лигата.
« Последна редакция: 28 Март, 2019, 22:17 от boti4eli »

drak2000

• Напредващ
    • Профил
Абсурд! По-скоро Славия, Морето, Враца, Кърджали или 1948. В Дунав заплатите са неадекватни. Киров го каза съвсем ясно. Не може да плащаш 4 пъти по-малко от отбор, който до скоро дори не беше в тройката на Втора лига и да чакаш опашка от звезди пред стадиона.

boti4eli

• Фен
    • Профил
Че са неадекватни, неадекватни са. Че няма пари е ясно, обаче например още не мога да разбера, защо в Дунав на някои футболисти не се дават повече пари, на други по-малко. Напълно логично е. От друга страна да не говорим, как в някои отбори се раздават неадекватни заплати на съмнителни и недоказани футболери, а после защо клубовете имали милиони левове кредити. Според мен никой от гореспоменатите отбори обаче няма да потърси Биската или той не би се съгласил. Ако му се играе тото да върви в Славия, Морето обикновено се оглеждат за играчи отвън или от школата си, във Враца след поредните избори ентусиазма рязко ще спадне, а ако избере някой от "проектите" ще си вкара абсолютен автогол, защото още не е в стадий, в който се оглежда да отмъкне колкото се може повече кинти. Мисля, че все още му се играе футбол, което естествено не значи, че ще се върне при нас.

drak2000

• Напредващ
    • Профил
И една важна новина, извън победата над тигрите. Тепърва  ще видим, какво ще ни донесе тази промяна:
https://utroruse.com/article/759060/

FCD

• Фен
  • Публикации: 4060
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Истина е. Вече сме били ПФК ДУНАВ, и по-точно "Професионален футболен клуб Дунав" ЕАД от 02.05.2019, а честито! Аз това го разбирам на първо място като премахване най-после на това "2010" от името и на второ място отварянето на клуба като АД, което би го поставило на основата на търговските дружества, работещи и отчитащи се по други закони, и което би го направило по-гъвкаво за евентуални бъдещи инвеститори. А защо е всъщност, ще видим...

drak2000

• Напредващ
    • Профил
Интересно, как ще се уреди това пред БФС. Новото дружество не е член на съюза, а мисля, че има изискване за години членство, преди придобиване на правото на професионален статут. Предполагам, има начин да се решават тези въпроси.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3539
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
Не ми се търси в момента, но покрай сагата с Литекс/Етрополе/ЦСКА-София бях чел текстове от правилниците, според които прекъсване на членството се води при смяна на града, клубните цветове или значителна промяна на името. При нас не е налице нито едно от посочените. Следователно няма да има проблеми в тази насока.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4060
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Не би трябвало да има проблеми със смяната на юридическата форма, нищо принципно не се променя. Вероятно е въпрос на време да се заяви пред БФС, може и от новия сезон с лицензирането да е, и постепенно да се направи преход към новата форма. Със сигурност не би могло да стане от раз с което и да е дружество, но това вече е неоспорим юридически факт. И официално съществува вече дружеството ПФК Дунав ЕАД. Старото дружество СНЦ Дунав 2010 още си стоеше в регистъра, така че преходът може би ще е постепенен. Сега чак се сетих, че гледах банера за мача преди седмица и случайно или не пишеше ПФК Дунав Русе.