Автор Тема: ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси  (Прочетена 111326 пъти)

ivelin80 и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2155
  • Одобрение: +72/-7
    • Профил
https://utroruse.com/article/771462/

https://utroruse.com/article/771505/

Ето Ви малко интересни статии от в-к"Утро" отпреди няколко дни.
« Последна редакция: 06 Юли, 2020, 14:39 от rusenec65 »
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

tipin

• Фен
  • Публикации: 1809
  • Одобрение: +50/-33
    • Профил
 Собственикът на един клуб не е длъжен да дава всичките пари за издръжката. Например Крушарски давал към 70 хил., останалото от спонсори.

papimed24

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 86
  • Одобрение: +4/-0
    • Профил
Собственикът на един клуб не е длъжен да дава всичките пари за издръжката. Например Крушарски давал към 70 хил., останалото от спонсори.
Не само че не е длъжен, но и едва ли е в състояние сам да го прави. Но от него се изисква добро управление, което включва разбира се и добро управление на финансите, в което пък се включва и намирането на спонсори.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 640
  • Одобрение: +25/-5
    • Профил
Реално през кое дружество ще участва новият собственик няма значение - то може и да е кухо и да е създадено специално с цел инвестицията или пък да е някакво спящо, резервно и т.н. Проблемът е, че хората, които стоят зад немското дружество съгласно представените му данни в Търговския регистър, реално не изглежда да имат други читави бизнеси, поне у нас. Така и никой нищо не каза, никой не направи пресконференция, Кулеманса и той щеше да обяснява някакви неща, и той млъкна. Изобщо - все едно Доки си е начело и нищо не се е променило.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2821
  • Одобрение: +120/-19
    • Профил
Изобщо - все едно Доки си е начело и нищо не се е променило.
Ами то и по документи си е така, пък и на практика - в управителния съвет повечето са хора на Доки.

plamtp

• Напредващ
  • Публикации: 185
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
Само това ни липсваше:

https://football24.bg/novina/196749-pyrvo-vyv-f24-dvama-zarazeni-s-covid-19-v-dunav-ruse-drakonite-ne-treniraha-dnes

Както вървят нещата с този вирус в държавата, много е вероятно да играем мача със Селото без публика, ако изобщо този мач се играе. Дано да не съм прав...

tipin

• Фен
  • Публикации: 1809
  • Одобрение: +50/-33
    • Профил
 Еее стига де... Много тъпо става.

rusensko_vareno

• Напредващ
  • Публикации: 542
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Вчера говорих с мой познат, действащ национал от "А" отбора България, който каза, че лично познава лицата Загоров и Кръстев и че и двамата се славят като 'схемаджии' във футболните среди и без реална идея как се управлява футболен клуб. Точните му думи бяха "отписвай си отбора, нищо добро не ви чака". След изказванията на Донев след мача с Враца, а и днес на Цветомир в стил "гледаме да си вземем баража, пък после ако ще да ни разформироват" никак не съм оптимист от бъдещето, дори да се спасим. Не искам да съм черноглед и много се надявам да се окажат читави новите хора, но колкото повече време минава с тази им анонимност, толкова повече губя надежда.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 640
  • Одобрение: +25/-5
    • Профил
Е то и на малките деца е ясно, че се готви схема тип "стоножките" на Стойнето, ама реално това решение не е взето от нас и на тоя етап малко зависи от нас. Но ние да си вземем мача с Монтана, а после - не се знае с тази турбулентна политическа обстановка кой откъде може да изскочи.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3677
  • Одобрение: +125/-25
    • Профил
Вчера говорих с мой познат, действащ национал от "А" отбора България, който каза, че лично познава лицата Загоров и Кръстев и че и двамата се славят като 'схемаджии' във футболните среди и без реална идея как се управлява футболен клуб. Точните му думи бяха "отписвай си отбора, нищо добро не ви чака". След изказванията на Донев след мача с Враца, а и днес на Цветомир в стил "гледаме да си вземем баража, пък после ако ще да ни разформироват" никак не съм оптимист от бъдещето, дори да се спасим. Не искам да съм черноглед и много се надявам да се окажат читави новите хора, но колкото повече време минава с тази им анонимност, толкова повече губя надежда.
За съжаление, даже не е необходимо човек да познава лично новите собственици на ЕАД-то, за да стигне до тези изводи. Ако имаха сериозни намерения за възстановяване, щяха да са платили всичко дължимо на футболистите, да са организирали летен лагер и да водят преговори за качествени нови попълнения - футболисти и треньори. Няма явни признаци каквото и да било от изброеното да се случва.

Danube

• Напредващ
  • Публикации: 151
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
За съжаление, даже не е необходимо човек да познава лично новите собственици на ЕАД-то, за да стигне до тези изводи. Ако имаха сериозни намерения за възстановяване, щяха да са платили всичко дължимо на футболистите, да са организирали летен лагер и да водят преговори за качествени нови попълнения - футболисти и треньори. Няма явни признаци каквото и да било от изброеното да се случва.

Подкрепям NITRO в коментара! Изплащането на дължимото до момента на отбора до стотинка, щеше да значи най-малкото един акт на добра воля, който феновете и отбора щяха да оценят. Това е най-малкото един маркетингов трик и подход, който "новите собственици" дори и нямат акъл да го направят.. Да се надяваме, че са в процес "на изчакване" да видят дали ще се спасим, това ми е надеждата. Но до 7-ви август има 25 дни, така че много вода ще изтече до тогава.

skrzzz

• Напредващ
  • Публикации: 473
  • Одобрение: +10/-4
    • Профил
Справка в Търговския регистър показва, че новите собственици вече са вписани официално.
Общо взето вече:
  Едноличен собственик на капитала   "Алпине Концепт" Гмбх (ALPINE KONZEPT GmbH)
 Съвет на директорите  МАРТИН ИЛИЯНОВ ЦИРКОВ, КРАСЕН ДИМИТРОВ КРЪСТЕВ, СВЕТОСЛАВ ДОБРЕВ СТОЯНОВ
  Представители   МАРТИН ИЛИЯНОВ ЦИРКОВ

Другото, което се вижда е, че:
ОГНЯН ВАСИЛЕВ ЦВЕТАНОВ - Заличено обстоятелство
РОСИЛИНА ВАСИЛЕВА СИМЕОНОВА - Заличено обстоятелство
СИМЕОН ВАСИЛЕВ СИМЕОНОВ - Заличено обстоятелство
Тоест вече д-р Симеонов няма нищо общо с ЕАД-то.

Интересно също е, че седалището на ЕАД-то е същото като само телефонния номер и мейла на Санси не фигурират.

AleeeHop

• Напредващ
  • Публикации: 177
  • Одобрение: +17/-7
    • Профил
Цирков а  :D Исаевски ми допадаше от вашите ,може така да ми се е сторило поне. Играчи се намерят ,въпроса е тея цирковите какъв им е замисъла...

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3677
  • Одобрение: +125/-25
    • Профил
Re: ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси
« Отговор #1633 -: 03 Август, 2020, 23:27 »
Мечтите са чудесно нещо, но това няма как да бъде на дневен ред в момента изобщо, нито перспективата има как да е нещо с повече от 2-3 седмици напред. First things first. Но надежда отбор да имаме има. Да видим колко реална е. Не ми се ще да давам срокове сряда, петък, понеделник като някои наши познати, но мисля, че до края на седмицата много неща ще станат ясни и най-малкото ще се види накъде ще тръгнат нещата.

Какво става, има ли някакво развитие?