Автор Тема: ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси  (Прочетена 71515 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
Re: [ПРОЕКТ] НОВИЯТ ДУНАВ !
« Отговор #15 -: 25 Август, 2010, 00:49 »
Мисля, че въпреки трудностите, ще стартираме сезона в А окръжна.Ще имаме добър отбор за лигата в която играем и ще я спечелим!
Изникват няколко належащи въпроса сега:

1.На кой стадион ще домакинстваме?
2.Къде отборът ще тренира?
3.Закупуване на нова екипировка.
4.Ще продължи ли да съществува ДЮШ на Дунав?

Смятам , че спонсори за А окръжна ще се намерят, няколко фирми да дават по хиляда лева месечно.Въпросът е увеличаването на разходите във В група, предполагам че и за там ще се намерят пари и може би ще сме първи.Но рано или късно ще дойде влизане в Б група, разходите стават много, историята в поледните 6-7 години показва, че до Б група си стигаме...обаче си оставаме там.
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

Vanko

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 20
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #16 -: 25 Август, 2010, 01:06 »
Цитат на: "millwall_fan"
Мисля, че въпреки трудностите, ще стартираме сезона в А окръжна.Ще имаме добър отбор за лигата в която играем и ще я спечелим!
Изникват няколко належащи въпроса сега:

1.На кой стадион ще домакинстваме?
2.Къде отборът ще тренира?
3.Закупуване на нова екипировка.
4.Ще продължи ли да съществува ДЮШ на Дунав?

Смятам , че спонсори за А окръжна ще се намерят, няколко фирми да дават по хиляда лева месечно.Въпросът е увеличаването на разходите във В група, предполагам че и за там ще се намерят пари и може би ще сме първи.Но рано или късно ще дойде влизане в Б група, разходите стават много, историята в поледните 6-7 години показва, че до Б група си стигаме...обаче си оставаме там.

Североизточна "В" група е нереално силна тази година. Фенския Спартак, ведомствения спартак, Макак, Рапид, Суворово, Шабла. Не знам как я мислите тая работа, но това с първото място във "В" група за 2-3 години на пред няма да е никак лесна работа.

Vanko

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 20
    • Профил
« Отговор #17 -: 25 Август, 2010, 01:16 »
Още един съвет от мен, пък вие ако щете ме слушайте. Не знам как стоят нещата с окръжните групи в област Русе, но това с тази година първи тука, догодина първи там е меко казано наивно. Окръжните групи ще стартират след седмици, ако вече не са стартирали де. Вие нямате нито регистриран отбор, нито картотекирани играчи, да не говорим за договори с такива. Нямате още дори ясно организационно-управленска структура. Дори и да сътворите това и да скалъпете някаква селекция тя няма време за подготовка. В окръжните групи не си мислече, че като са с аматьорски статут не се рита топка. Аз за двата мача, които изгледах във "В" група останах доста изненадан. А не вярвам разликата между окръжните групи и "В" група да е колосална.

Та искам да ви кажа хубаво да си помислите дали е разумно да стартирате тази година, просто ей така от нулата за седмица или две. Това съвсем не означава, че първото ви място в "А" окръжна ви е резервирано. А провалите ли се в началото, после не ми се мисли. Ентусиазмът ви ще изчезне и ИДЕЯТА умира, още в зародиш.

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 979
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #18 -: 25 Август, 2010, 01:34 »
Не може ли да се вземе лиценза на Две Могили?

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10491
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #19 -: 25 Август, 2010, 09:44 »
В нашата окръжна група няма отбор, който да иска да играе във В и като цяло имаме отбор от юноши, които миналата година я спечелиха. Изобщо не някакъв проблем, а и местното БФС ще ни влезе в положението - първенството още не е започнало все пак. За А окръжна нямаме пречки в момента освен това дали ще може да се организираме бързо. За Две могили. Не знам как биха реагирали на това предложение честно казано, но не мисля, че биха били очаровани. Но може и да се пробва доколкото има смисъл, де. Защото тази година поне първото място е резервирано, а Две могили няма как да се докопа до него. Иначе доколкото разбрах вече е осигурено финансиране да започнем - да се платят такси, да се закупи нова екипировка (вероятно пак JAKO, че е евтинка, ама пък е и здрава и качествена).
Only the dead fish follow the stream

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
« Отговор #20 -: 25 Август, 2010, 09:52 »
Аз да попитам - ако общината даде отбора на феновете още сега, дали не може да се доиграе сезона с юноши и местни кадри? Ако има фирми, да дават пари за "А" окръжна какво, ще се скрият за "Б" групата ли?! В такъв случай най-лошият вариант е догодина да сме във "В", но пък играчите ще натрупат опит на по-високо ниво. Вярно, свързано е с повече разходи, но все пак защо не се помисли и по този вариант?
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #21 -: 25 Август, 2010, 09:58 »
Цитат на: "Pycku"
Аз да попитам - ако общината даде отбора на феновете още сега, дали не може да се доиграе сезона с юноши и местни кадри? Ако има фирми, да дават пари за "А" окръжна какво, ще се скрият за "Б" групата ли?! В такъв случай най-лошият вариант е догодина да сме във "В", но пък играчите ще натрупат опит на по-високо ниво. Вярно, свързано е с повече разходи, но все пак защо не се помисли и по този вариант?

Такъв вариант в момента няма. Отборът напусна Източната Б група, а и няма как да се организираме така бързо, за да организираме оставането на клуба в Б група. Плюс това има дългове в размер на 320 000 лв и започнати наказателни процедури срещу клуба и в тази връзка възниква моралното съображение защо трябва да ядем лайната, които Валентин забърка в Дунав.... Ако си представим теоретично нещата, че имаше как да стане това, което предлагаш, то парите, които съберем ще бъдат изядени от дългове към този и онзи...

Най-жалкото в цялата ситуация е, че се разтури готов отбор за А група, ей така, за нула време. Вечно ще гние в ада Валентин и Идиотов за това, което сториха с клуба и сега нещата пак от началото трябва да се почват...  chair.gif

Ultra_Dunav

• Напредващ
  • Публикации: 237
  • Одобрение: +4/-0
    • Профил
« Отговор #22 -: 25 Август, 2010, 10:25 »
А колко отбори искаха да участват в Б гр. и не им дадоха , сега има още едно свободно място , много добре щеше да е ако можехме да доиграем сезона и в най-лошия случай сигурна В гр. ! И мое мнение е ,че тук няма място за песимисти ,че видях вече 2 мнения как сме щели да се задавим още в А окр.! Ще кажа само едно , ако се страхуваме от отборчета с по 10 хил население къде сме тръгнали ?? Смело напред и Дунав ще го има !!!! САМО ДУНАВ ! Реално тези 320хил лв са нищо и трябваше да се иска по някакъв начин тези мърши да изчистят клуба , защото той беше 200 000лв отгоре преди началото на сезона !!!! Но има ли такъв дълг няма как да доиграем Б гр !!! Дано се вземат адекватни решения Петъка (и аз ще дойда) !
ОТБОР ЛЮБИМ, ОТБОР НЕПОБЕДИМ! ДУНАВ РУСЕ!

Slex

• Фен
  • Публикации: 1143
  • Одобрение: +17/-1
    • Профил
« Отговор #23 -: 25 Август, 2010, 10:32 »
Не би трябвало да има проблем да се тренира и играе на ст. Дунав, ако новото ръководство поиска. Проблемът е, че така се оставя вратичка за някои хора да се върнат в отбора.

Според мен отборът да тренира на ст. Дунав докато го изгонят, а това може и да не стане, защото поне една част от футболистите ще останат, а те се познават с домакина, пазача или който е там. Вярно, няма да се ползват съблекалните в такъв случай, но това е положението. А пък ако изгонят отбора от основния терен, не вярвам някой да прави проблем, ако се тренира на сгурията.

Стадионът на университета е в много добро състояние. Правиха му ремонт и теренът е по-добър може би и от на Градския (или поне беше преди началото на лятото). По предварителна информация ще го дават под наем за 40-50 лв. на час. Може докато сме в А окръжна мачовете да се играят там, а пък догодина, живот и здраве, ако има нова градска управа, отборът да се върне на Градския. Вярно е, че няма трибуни и т.н., но май е единственият стадион в града, който не е общинска собственост, а по-добре да се играе тук, отколкото някъде в близките села.

fcdunav

• Напредващ
  • Публикации: 500
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
    • http://www.fcdunav.com/
« Отговор #24 -: 25 Август, 2010, 10:48 »
Ако се създаде нов отбор не би трябвало да има проблем да играем на ст. Дунав или на Градския стадион. И заминалия си вече Дунав плащаше наем на Спортни имоти за да играе мачовете си на Градския стадион. За стадион Дунав мисля нищо не са плащали. Спортни имоти мисля, че трябва да ни влязат в положението и да ни пуснат да играем безплатно на стадион Дунав, както и да се водят тренировките там. В.Х. каза, че пералнята се счупила, така че трябва да се мисли и за нова пералня  :lol:
Brigade Veterans Dunav Rousse Hooligans !

ivo_dunav

• Напредващ
  • Публикации: 563
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
« Отговор #25 -: 25 Август, 2010, 10:55 »
Не съжелявайте за нищо!Може да се окаже ,че сега правим крачка назад ,но като цяло да направим 2 напред.Така или иначе с това ръководство нямаше да видим бял ден ,а тоя руснак ако ни беше взел нямаше да е кой знае колко различно.Сега ако се осъществи идеята за "ДУНАВ на феновете" има много по голяма вероятност да се намерят спонсори и отбърът да бъде стабилен.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #26 -: 25 Август, 2010, 10:57 »
Цитат на: "fcdunav"
Ако се създаде нов отбор не би трябвало да има проблем да играем на ст. Дунав или на Градския стадион. И заминалия си вече Дунав плащаше наем на Спортни имоти за да играе мачовете си на Градския стадион. За стадион Дунав мисля нищо не са плащали. Спортни имоти мисля, че трябва да ни влязат в положението и да ни пуснат да играем безплатно на стадион Дунав, както и да се водят тренировките там. В.Х. каза, че пералнята се счупила, така че трябва да се мисли и за нова пералня  :lol:

Ютия има ли поне?  :D
В окръжната група най-реалистично изглежда да играем на ст. Дунав, стига да си покриваме консумативите - ток и вода. Ако има вариант да се играят мачовете на Градския, то той би трябвало да се разгледа, наемът там е 240 лв на мач. Ако се пазарим, може да се смъкне още, но като цяло в началото поне мисля, че всеки лев трябва да се дава само за неотложни неща и важни за клуба. Това дали ще играем в селската група на Градския или на "Дунав" едва ли има значение....

Valentin

• Напредващ
  • Публикации: 914
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
« Отговор #27 -: 25 Август, 2010, 11:00 »
Снощи говорих с Радо(сина на Юлиян) и разбрах, че партията ГЕРБ имала интереси и можела да ни вземе и да започнем от А окръжна и ще бутнат Градския стадион [като разговарях той и баща му бяха с Миронов(Да е жив и здрав)]  :beer:
ДУНАВ, ЗНАЧИ ИСТОРИЯ!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #28 -: 25 Август, 2010, 11:00 »
Цитат на: "Valentin"
Снощи говорих с Радо(сина на Юлиян) и разбрах, че партията ГЕРБ имала интереси и можела да ни вземе и да започнем от А окръжна и ще бутнат Градския стадион [като разговарях той и баща му бяха с Миронов(Да е жив и здрав)]  :beer:

Ще ни съдействат да си намерим спонсори  :wink: Но клубът по своя замисъл не може да зависи само от една фигура, както бе досега. Нов Валентин Христов, бил той и от ГЕРБ не бива да се допуска. Целта е да се създаде максимално широк кръг от членове, които да са гарант за наличие на прозрачност в делата. Ако ще направим нещо, то ще е ново и с нови идеи и организация, а не римейк на старото. Това е положението. Завършената идея за новия клуб ще прочетете скоро, а и ще ви бъде представена на сбирката в петък.

Има и доста солиден интерес от страна на местни фирми към проекта, така че може би ще очакваме и техни представители в петък.

dunavrs

• Напредващ
  • Публикации: 750
    • Профил
« Отговор #29 -: 25 Август, 2010, 11:21 »
Много е хубаво,че още отсега решаваме да си ремонтираме и оправим стадиона :) Когато влезем в А група след 3 години(Дай Боже) без проблеми ще можем да покрием лиценза за А група :) Нещата за сега се развиват идеално :)