Автор Тема: Дунав - Калиакра 0:1  (Прочетена 15377 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Hello

• Напредващ
  • Публикации: 118
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
Re: Дунав - Калиакра 0:1
« Отговор #105 -: 21 Март, 2009, 23:46 »
Цитат на: "rusenec65"
Сега без да се заяждам с никого и без да провокирам допълнително напрежение искам да попитам всички форумци които искаха оставката на Никола Христов-  Момчета как сте ...имате ли нещо да ми кажете ...батя ви Кольо ли ви е още виновен????????????
 Аз бях един от тези които го защитаваха.Ето сега виждате и с новия треньор нещата отиват даже и на по зле....това е . Хайде сега искайте оставката на Миронов ,щото футболистите ни са велики ,ама все тренерите ни са калпави

нз за бай ти колио ама от както Мариян Тодоров напусна отбора няма човек ,от който тия футболистчета да изпитват подобаващ респект ,защото при него нямаше тан пън.
 Също така ми се струваше ,че по-добре мотивираше отбора ,но това си е мое виждане
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
« Отговор #106 -: 22 Март, 2009, 00:21 »
Като казахме Мариан, най-силният период на Дунав (в последните години, лично за мен) датира от времето, когато играхме с Марек през 2006та за Купата (разгром с 3:0, голове на Хазуров-2 и Цветков) и завършихме хикс с Нафтекс в най-лютия мач, игран в Русе за последните няколко години. Тази серия завърши лошо, паднахме във ВТ от Локо ПД за Купата на 1/8 финал, но ще запомня с добро тази поредица от мачове.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2243
  • Одобрение: +85/-7
    • Профил
« Отговор #107 -: 22 Март, 2009, 00:23 »
Дунав се излага в Русе
Калиакра бие 1:0, домакините искат 2 дузпи

Отборът на Дунав се изложи у дома и падна 0:1 от Калиакра. Защитниците на домакините изработиха попадението на съперника. В 15-ата мин след неразбирателство в русенската защита опитният Нено Ненов свали топката към Боби Илиев, който пък я подаде точно на нападателя на Калиакра Гриша Иванов. От непосредствена близост футболистът на гостите изрита кълбото в мрежата.
А иначе Дунав започна добре мача. На няколко пъти Станимир Георгиев и Росен Каптиев пропуснаха да открият резултата. Голът прекърши играчите на Дунав, а на всичкото отгоре и шансът не беше на тяхна страна. В рамките на 30-ина секунди на два пъти гредите помогнаха на Калиакра. В 40-ата мин тежка контузия получи халфът на гостите Владимир Пекин. Той беше изнесен на носилка и откаран с линейка в болницата.
След почивката русенци вече направо се мъчеха в атака. Капак на безсилието бе изгонването на нападателя Иван Вълков в 73-ата мин, който се задържа едва 5 мин на терена. От Дунав имаха претенции за 2 дузпи.
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

Slamcho

• Напредващ
  • Публикации: 494
    • Профил
« Отговор #108 -: 22 Март, 2009, 00:41 »
Абе Мариан разполагаше с доста по-качествен състав , няма ги онея ИСТИНСКИ футболисти , които след Дунав заиграха по "А" група... Сега ги има тези ,които ако се махнат ще играят в Скалите или Две Могили..
DUNAV FOREVER !

Anonymous

• Фен
    • Профил
« Отговор #109 -: 22 Март, 2009, 01:30 »
Мариян хокаше и не подбираше, но тук е България, тук  българина а си го наръбил и развалил рахатлъка и за нула става положението "боли ме...".  В Шумен със Скерлев почти се хванаха за гушите..., защото Мариян искаше да играят...

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #110 -: 22 Март, 2009, 12:25 »
Направили ви впечатление ,че последните 15-20мин когато ужким правихме финалния щурм за 1:1,ние нямахме едно стойностно положение!!!

dunavec

• Фен
  • Публикации: 2173
    • Профил
« Отговор #111 -: 22 Март, 2009, 21:10 »
ИДИОТИТЕ НА РУСЕ

Изключително тежко е да преглътнеш резила срещу Любимец от края на есента и даже да го забравиш, при наличието на нови порции футболна идиотщина, поднесена ни от любимите играчи на Дунав. И наистина трябва да си пълен идиот, за да тъпчеш терена като муха без глава в два поредни мача, когато фенове, треньори, шефове, че и медиите донякъде, ти казват в очите: "Нищо не играеш, разхождаш фланелката, криеш се по терена..."

Всички илюзии за първо място, бараж и промоция отдавна вече са само прах в очите на верните до болка фенове. Защото промоцията в "А" група сама по себе си не гарантира вземане на лиценз, тъй като най-малкото Русе няма нито стадион, нито тренировъчна база, за да гони футбол в елита. Но поне честта на града ни може да бъде успешно защитавана и в "Б" група, на терена и с футболни средства. Можеш да падаш и от Любимец, и в Раднево и в Русе - всеки отбор губи мачове. Но когато тези загуби са "постигнати" по възможно най-идиотския начин чашата на общественото търпение се пръска на парченца.

И започват догадките - продали са мача, правят сечено на треньора, отборът е разделен на групички, които се прецакват взаимно, силни са в дискотеката, а на терена - кръгли нули. И предложенията - да се изгодни този и този играч, треньорът да бъде уволнен, шефовете да си ходят.

Тъй като ножът вече е опрял и трябва да се реже до кокал, дошло е времето за вземане на решения. Да изгоним няколко играчи? Защо да не ги назовем дори по име? Иван Вълков, Илиян Памуков, Емил Иванов, Росен Каптиев би трябвало да са първите от външната страна на вратата на Дунав. А има и още кандидати. Просто от доста време насам демонстрират на терена, че явно вече не са за футбол на това ниво. И е логично, сега, след като ще "доиграваме сезона", да се даде шанс на Цветан Бонев, Мартин Цирков и Радомир Хараланов да натрупат повече опит и да покажат имат ли потенциал да "пенсионират" застаряващите звезди на Дунав. А ако нямат потенциал да се търсят други решения в лятната селекция.

Едва след две официални срещи не е редно да се дава категорична оценка за треньора Мирослав Миронов и попълненията от зимата Нено Ненов и Станимир Георгиев. Но сигналната лампичка от трибуните трябва да им свети в ярко червено. В крайна сметка, ако Миронов няма смелостта да изгони тези, които го провалят на терена, трябва да се чувства готов да понесе отговорността за футболната немощ на Дунав. Също както предшественика му Никола Христов. А привлечените на паузата Ненов и Георгиев също трябва да са наясно, че играят в Русе и тук трябва да дават всичко от себе си, за да останат.

Що се отнася до "продаването на мачове". Ясно е, че това явление го има и не е от вчера или днес. Но за да обвиниш някого в продаване на мачове, трябва да разполагаш със сериозни доказателства и да си овластен от закона да се бориш с този вид корупция. И понеже "продаването на мачове" върви ръка за ръка със слаба, безидейна и разсеяна игра, то за симулациите на терена доказателствата са си на лице. Остава само да бъдат наложени наказанията на виновниците.

В тази тежка ситуация Дунав се нуждае от кризисен мениджмънт, а не от кризисен пи ар. Поредните високопарни фрази, изречени от шефовете и треньорите едва ли ще омилостивят настръхналите фенове. Същото важи и за "дълбоките покаяния" на разхождащите фланелката играчи и евентуалните им обещания в стил "Другари, повече няма да правим така". Само и единствено ясни и решителни действия ще върнат кредита на доверие към това ръководство на Дунав. Нулева толерантност към примадоните във футболни обувки, пипане със здрава ръка и постоянно вдигната тояга изглежда най-разумното решение в този момент. Нормално е, след като футболистите не се трудят достатъчно на терена, да бъдат наказани и уволнени, както се случва с всички останали хора.

И накрая - гласът от трибуните трябва да се чува достатъчно ясно и високо. Оредяващата публика при всяка криза в Дунав е барометър за състоянието на отбора. Но все пак футболът е игра за хората от трибуните и точно те са тези, които имат правото да настояват и да оказват натиск, когато нещата не вървят. В този смисъл, позицията "да си останем вкъщи, докато бурята отмине" не ми се вярва да е позицията на истинския привърженик.

Радко ДИМИТРОВ
НАРОДЪТ СРЕЩУ СПАРТАК ВАРНА

Anonymous

• Фен
    • Профил
« Отговор #112 -: 22 Март, 2009, 21:16 »
Когато не работиш както трябва във фирмата си, шефът ти ще те уволни, понижи или поне намали заплатата. А в "Дунав" какво се случва, ще опере ли някой пешкира?

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2018
  • Одобрение: +35/-3
    • Профил
« Отговор #113 -: 23 Март, 2009, 00:11 »
Тая вечер Сашо Диков разцепва... Смята коефицентите на всички изненади от групата - 1475... Незнам, незнам вече... Никакъв коментар немога да дам за мача сега гледам Канал 3 репортаж от мача в Русе сумати положения пропиляни от некадърността на "звездите"...
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #114 -: 23 Март, 2009, 00:53 »
Все още Sanchez не е писал мнение,а там критиката ще бъде жестока  :clap  :clap  :clap  :clap  :clap  :clap

dunavec

• Фен
  • Публикации: 2173
    • Профил
« Отговор #115 -: 23 Март, 2009, 22:22 »
Абе в Бг има много места където може и да не работиш и пак да ти плащат, айде ся...
Милен сигурно е останал без думи. :) :shock:
НАРОДЪТ СРЕЩУ СПАРТАК ВАРНА

Anonymous

• Фен
    • Профил
« Отговор #116 -: 24 Март, 2009, 13:34 »
Здравейте на истинските фенове, русенци и дунавци!!!

Знайте, че много ме боли, много, затова не пиша вече!

Имам важни срещи, свързани с Дунав, след това ще ви разкажа много неща!!!

А аз се двоумях между два микробуса с по 9 места и един автобус с 25, дори депозирах единият малкият, добре че са ми приятели момчетата и вероятно ще ми върнат парите... Лично аз исках да си карам единият-два сини красавци са!!! Юлиян ги знае! За сега ще почакат малко!

Изпълнен съм с огромна мъка, няма какво повече да ви кажа, освен, че ако не се направи тези дни нещо важно, то на нож и да ги изгоним от клуба мършите!!!

Но изчакайте малко, още няколко дена и ще ви разкажа всичко, което предстои да направим, с кого и какво сме говорили!

Дано съм си изградил някакво доверие сред вас!

Не ми се пише, аз лично в събота бях откачил и озверял, исках да ударя, да се сбия със всичките педали в клуба, но имаше прекалено много ченгета... не ми се пише нищо повече за сега!!! Мъчно ми е адски много, мъката е само около мен тези дни и не знам кога ще свърши този ад???

Искам да съм собственик на този отбор и да се нарека гордо РУСЕНЕЦ, когато го водя напред към всеки пореден град, където да играем поредният си мач. И винаги ще бъда в първата кола на колоната, която ще води след себе си отборът и феновете, които да го подкрепят. И всичко да бъде в синьо, колите, знамената, шапките ни, шалчетата ни, фланелките, бирата, ако щете(Туборг)... Тогава ще играем всички в този отбор, всички заедно и ще побеждаваме!!!

Но има време и това ще стане някой ден, ще видите... Когато най-после комунистическите свине от управата ни предложат клуба да бъде закупен и да стане 100% частна собственост с АД. До тогава те ще са големите некадърни босове на жалкия в момента Дунав... Какъвто е шефът, такъв е  и клубът!!! Страхливци са всичките до един!!! Мърши!

За кого бият камбаните-чувате ли ги?!?!?! Не са за нас, младите и силните всеки случай. Всяко начало си има и край, колкото и да е дълъг... Ще дойде и нашето време, слънцето огрява и кучият гъз някой ден!!!

Толкова отдавна не съм искал да остана сам, а сега ми се иска!!! Сега ми е тъжно, че всички ние-истинските русенци-искаме нещо съвсем лесно!!! Искаме нашият велик град да има велик отбор, който си има име, за което трябва да се играе мъжки! Но явно, че не си ли русенец, то не си мъж!!! Няколко момчета играят с мерак и постоянство, единият от тях е Хриси, едно момче, което истински обичам и ако някога има нужда от помощ, винаги може да ми се обади! Той знае как да ме намери! Сашо-голям играч, а толкова млад човек! Как да не ги обичаш тези момчета?!?!? А другите? Мърши...

Слънцето огрява и кучият гъз някой ден!!! Помнете, момчета!!! И бъдете сигурни, че Дунав някой ден отново ще е на върховете, отново ние ще пеем нашите любими песни, отново ще ходим по мачовете и терените на България, отново ще сме там, на стадионите, заедно, като едно цяло и тогава няма да ни е страх от никого...И тогава ще има истински футболисти, които ще обичат клуба, и ще играят за нас, защото без нас са едно нищо!!! А не обратното, защото те след като спрат да играят и никой няма да им подаде ръка за помощ, а ние ще имаме една инерция повече в живота ни!!!

Искам само още малко време и ще се опитам да направя и аз нещо по-сериозно за нашият любим Дунав!!! За сега се задоволявах единствено с щастливият блясък в очите на няколкото истински верни фена на отбора, когато пътувахме по пътищата на България, за да си мечтаем за поредната победа, която все оставаше някъде тъй далеч!!! За сега ми стигаше и да изпием по някоя и друга бира по пътя или по време на някоя от почивките ни , било на връх Шипка или на някоя бензиностанция, и то отново със същите тези момичета и момчета, които също си имат работа и главоболия в обикновенното ежедневие, които зарязваха всичко и идваха с нас да видят Дунава, макар и толкова далеч от Дунавската равнина!!! Всичките тези хора, които бяха с мен навсякъде, те ще са първите, които ще получат безплатни и доживотни места в ложата на първият ред на новият стадион на Дунав!!! Те са хората, които не са милионери, не са и добре подсигурени дори, а бяхме там, които също си имат своите житейски, здравословни, финансови проблеми, но ходеха и пак ще ходят, защото емблемата ДУНАВ е една магия, която те пленява до живот, ДУНАВ е една музика, която не се забравя и си я тананикаш винаги, когати ти е тъжно или весело!!! Целият съм в сълзи...

Истински русенци!!!
Нека застанем зад треньора Мирослав Миронов, защото той е русенец, нека му помогнем в този тежък момент за него, нека видят тъпите ни футболисти, че ние:
1.Ръководството, макар и с недоверие към него, но за сега няма по-добро;
2.Треньрския щаб;
3.И не на последно място - най-истинските фенове,
сме твърдно едно цяло и сме против всичките мърши, които се опитват да петнят името и емблемата ДУНАВ!!! Защото, ако някой иска да помогне на любимият си клуб, точно сега е моментът. В противен случай, не ми се иска да ви го казвам, но Дунав потъва все по-бързо и може да се окаже, че след няколко месеца може и да го няма... А никой от нас не иска и да си помисли за това, нали? Зайте, че много неща зависят от нас-феновете от РУСЕ!!! И не си мълчете!!!

Очаквайте пикантни подробности до петък!

Обичам Русе, обичам синьото (свободното) небе, обичам Дунав.