Автор Тема: Вечният отбор на Дунав  (Прочетена 9389 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

4I4O MUREY

• Фен
  • Публикации: 1024
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
Re: Вечният отбор на Дунав
« Отговор #30 -: 02 Април, 2009, 14:21 »
Lubi, съжалявам за дядо ти, не знаех, че е починал. Не съм чул тази тъжна новина от русенската преса/медии, а и отдавна не живея в Русе. Но той не беше много възрастен, нали? Познаваха се с баща ми, който също вече е покойник. Убеден съм, че той заслужава звезда в алеята на славата на деятелите на русенския футбол!
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

neco1960

• Нов
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
« Отговор #31 -: 06 Юни, 2009, 17:47 »
Съжелявам за Л.Малинов!!!
Искам и аз да прадложа един,за "Вечния отбор".
 Това е Сезер Мустафов.Играеше No:7 при А.Никодимов.

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
« Отговор #32 -: 02 Юли, 2009, 20:43 »
Някои ще може ли да разкаже нещо повече за Илия Кирчев :beer:

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
« Отговор #33 -: 03 Юли, 2009, 04:32 »
Цитат на: "tedobg"
Някои ще може ли да разкаже нещо повече за Илия Кирчев :beer:

"Черната перла"  :football:
Бях хлапе когато играеше, но имам един спомен,.....беше някакво гадно време, есен ли пролет ли не знам, на стадиона страшна мъгла, играят Дунав и ЦСКА, седнал съм до стълбите където сега е единствения вход, видимостта стига до дъгата на наказателното поле, не повече, имаш чувството , че си загънат в памук, в днешните разглезени времена този мач щеше да бъде прекратен,....та мисълта ми е че хората около мен и аз гледахме само гърба на армейския вратар и нищо повече,...в един момент пелената е разцепена, излиза Кирчев нацепва кълбото в долния ъгъл и отново се изгубва в мъглата....  :lol: ей тва още ми е пред очите след 25 год. може би...3:1 ги опнахме ако не бъркам.
  Кирчев много ми харесваше като футболист, от любимите типажи ми е, стабилна фигура, повратлив за ръста си, нюх към гола, хъс за игра, интелект... "чернокожия" Гунди бих казал.

4I4O MUREY

• Фен
    • Профил
« Отговор #34 -: 03 Юли, 2009, 08:11 »
Кирчев беше не само добър нападател. Той завърши кариерата си в Дунав като централен защитник, под ръководството на Кольо Христов. И добре се справяше и на този пост.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5473
  • Одобрение: +66/-9
    • Профил
« Отговор #35 -: 22 Октомври, 2009, 16:46 »
Забравеният Шамо: Обичах да радвам публиката с техничарски номера

В събота легендарният футболист на "Дунав" Шамси Сюлейманов ще навърши 65 години. В навечерието на празника разговаряхме с един от на й- колоритните русенски играчи. Той има два мача за националния отбор, а мнозина казват, че трябвало да изиграе поне 10 пъти по два.

- Бате Шамо, как реши, че ще си футболист?

- Отвътре ми дойде. Бяхме деца и ритахме топката по алеите в сегашния Парк на младежта. Там ме видя Кирил Манев, който ме дръпна настрани и ми каза: "От теб може да излезе нещо, но трябва да си много упорит." Моята мечта беше да играя в "Дунав" и я постигнах.

- На колко години беше, когато направи дебют при мъжете?

- На 16. Играхме срещу "Спартак" /София/ като гости. Аз бях почти дете, а до мене бяха все футболисти като Васко Разсолков, Петър Флоров, Добри Добчев, Кольо Йорданов, Стоян Маринов, Иван Минчев, Гошо Димов.

- Кой беше твоят кумир?

- Кольо Йорданов! Той беше невероятен човек и футболист. В началото играех по лявото крило, но Атанас Цанов прецени, че ще съм по - полезен в халфовата линия. За мене беше голямо удоволствие да комбинирам с Кольо. Той бележеше голове от всяко положение. Сякаш знаеше с вързани очи къде точно ще му подам топката.

- Кои са най-силните ти моменти с екипа на "Дунав"?

- Когато се класирахме на четвърто място.

- А мачовете с "Рома"?

- Тогава вече не играех.

- Какво беше футболът за тебе?

- Много обичах да забавлявам публиката. Правех го обаче, когато тимът водеше с 2 - 3 гола. Тогава си позволявах всякакви техничарски изпълнения и публиката ми се радваше от сърце. Винаги съм усещал, че съм неин любимец.

- В какъв състав "Дунав" имаше най - добрите играчи?

- Не знам. Но много хубаво се разбирах на терена със Сашо Манолов, Стоян Илиев, Стоян Маринов - Чаната, Никола Христов.

- Кой е най-великият български футболист за всички времена?

- Гунди! След него слагам Митата Якимов, Стоичков, Иван Колев, Тодор Диев.

- Какво помниш от контактите си с Георги Аспарухов?

- Една година лекувахме заедно травми в благоевградската клиника. Той, като ме срещнеше, казваше през смях: "Шамо, много ме е страх да играя футбол на терена в Русе, защото вашия Огнян Илиев не ме пази, а ме рита здраво".

- Гледаш ли днес мачове на "Дунав"?

- Гледам. Тъжна работа. Тези момчета нямат никакво чувство за импровизация. Забили поглед в терена и само ритат топката. Не я обичат, както я обичахме ние.

- Да, но сега всички се оплакват, че нямали условия за подготовка.

- Глупости! Аз какви условия имах! Ходех на тренировки с пълна пазва грозде, защото нямаше какво да ям. Като станах футболист, помагах на майка си, защото бяхме 6 гърла. От футбола не станах богат, но имах сърце.

- Животът ти след края на кариерата ти май не се разви както трябва?

- така е. Почнах да продавам семки на стадиона. В началото ми беше срамно, но после си казах - работи, за да не откраднеш. Смятах, че някой ще ме забележи и ще каже - абе, Шамо, ела, намерихме ти някаква работа. Не са случи. Аз вече бях Господин Никой.

- Как се издържаш сега?

- Никак. Много трудно. Мизерия. Скоро, надявам се, ще взема социална пенсия. Хвана ме едно коварно заболяване - омекотяване на костите. Искам да благодаря на Валентин Симеонов, Желязко Свирчев и Йордан Ковачев, че ми дадоха за лечение 1000 лева. Сега не съм никак наред с очите, но какво да се прави - съдба!

- Ще гледаш ли в събота мача на "Дунав" срещу "Добруджа"?

- ще отида. Дано ме зарадват с победа за рождения ми ден. И момчетата да не се сърдят, когато ги критикувам. Аз го правя за добро. В каквато и дивизия да играе този отбор, той ще си остане моят "Дунав". Но ми се иска да печели повече. Знам, че в тези времена е много трудно, но аз знам, че където е текло, пак трябва да тече. /в. "Утро"/

Persona Non Grata

• Напредващ
  • Публикации: 678
  • Одобрение: +0/-2
    • Профил
« Отговор #36 -: 22 Октомври, 2009, 18:27 »
Благодаря за интервюто,стана ми много приятно,но и кофти за него,защото съм чувал от дядо какъв велик футболист е бил,а сега в момента тъне в мизерия човека  :cry:

Надявам се Дунав да покажат силна игра в събота и да го зарадват за рожденния му ден,ние ще бъдем там да подкрепим отбора  :clap

Едни и същи боклуци
От различни села
Едните от Лефски
Другите от ЦС*КА

Valentin

• Напредващ
  • Публикации: 914
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
« Отговор #37 -: 22 Октомври, 2009, 19:29 »
Питах дядо ми сега за Шамо и просто се смаях...
Как може такъв футболист да го забравят така  chair.gif  .. Кметчето няма ли примерно едно 1000 лв. да му даде поне за другото му лечение ли нещо да направи поне да живее като хората  :| ...

ТОВА Е БЪЛГАРИЯ В МОМЕНТА  :cry: !
http://www.youtube.com/watch?v=BGpTrDEqQRs
ДУНАВ, ЗНАЧИ ИСТОРИЯ!

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #38 -: 22 Октомври, 2009, 20:02 »
Когато бях,малък ми беше треньор в Дунав,от него научих страшно много и за футбола и за историята на Дунав,може би и това е било причината,години по-късно да стана фен на този отбор,може би още като малък ме е запалил по идеята Дунав.Помня как ми показваше в съблекалнята на Дунав,стари снимки от мачовете с Дунав,Крузеиро с румънските отбори и т.н.Този човек,заслужава да си изживее остатъка от живота в мир и спокойствие,а не да чака на социални пенсии и помощи от други хора.Този футболист е в топ 10 на Дунав за всички времена,един от много легендарни наши играчи който заслужа паметник на градския стадион !

4I4O MUREY

• Фен
    • Профил
« Отговор #39 -: 23 Октомври, 2009, 08:37 »
Шамо заслужава звезда в алеята на футболната слава в Русе, която така и не бе започната въпреки някои обещания. А юбилейната 2009 вече си отива... :? жалко... :( Няколко от посочените от мен достойни футболисти вече са покойници. Ако не се предприме нищо в близко бъдеще за жалост и други няма приживе да се порадват на заслужено призвание от заспалата ни общественост. Дали само кризата е виновна...