Автор Тема: Вечният отбор на Дунав  (Прочетена 9391 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

4I4O MUREY

• Фен
  • Публикации: 1024
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
Вечният отбор на Дунав
« -: 15 Декември, 2008, 15:41 »
Скъпи приятели, фенове на любимия ни отбор, идва 2009 г., която е юбилейна за Дунав, независимо коя година ще приемем като година на основаването на клуба - 1019 или 1959. Затова бих искал да отдадем заслуженото на футболисти отдали най-активните си години(или цялата си спортна кариера) на отбора. Позволявам си да ви предложа за номиниране списък с футболисти, които да бъдат включени във вечния отбор на Дунав, тъй като съм имал възможността да ги гледам по футболните терени още от първото влизане на Дунав в А-група. Каква точно да бъде формата на номиниране ще решите вие. Аз само маркирам идеята. Критериите ми са били футболистът да е играл поне 3 години с екипа на Дунав(включително като юноша, но не задължително) и да е оставил трайна следа с майсторството си и отдадеността на играта. Посочил съм ги с обичайните номера с които са играли. Използвал съм схемата 4-3-3, която е най-универсална и приложима за всички времена(от 59 до 2009г.)
Вратари :   №1   Любен Марков,   Игнат Младенов,   Иван Иванов
Защитници:   Десни - №2   Благой Далев,   Добри Добчев
Централни - №3   Слави Дамянов,   Ешреф Сюлейманов,
          №5   Иван Въжаров,   Борислав Богомилов
      Леви - №4   Атанас Цанов,   Енчо Калайджиев
Халфове:   №6   Шамси Сюлейманов,   Георги Георгиев(Дълга Мара)
       №8   Ремзи Нуриев,   Диян Ангелов,   Светослав Калчев
       №10   Васил Разсолков,   Валери Кулинов,   Иваило Кирилов
Нападатели : Десни крила - №7   Стоян Маринов(Чаната),   Стоян Илиев(Памуков старши)
      Централни - №9   Никола Йорданов,   Никола Христов
      Леви крила - №11   Мирослав Миронов
 Възможно е да съм допуснал грешки или да съм пропуснал имена , но Вие ще ме поправите и допълните. Надявам се на Вашата активност.
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

4I4O MUREY

• Фен
    • Профил
Re: Вечният отобор на Дунав
« Отговор #1 -: 15 Декември, 2008, 15:52 »
Мисля, че ако трябва да се посочат и най-заслужилите треньори за всички времена, това трябва да са Симеон Симеонов - с най-добро класиране и Любомир Малинов - с най дълъг стаж като треньор и бивше крило на Дунав.

kero

• Нов
  • *
  • Публикации: 11
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
« Отговор #2 -: 15 Декември, 2008, 19:49 »
Много трудно може да се определят най-заслужилите футболисти,защото те наистина са много.Дане забравяме Ники Боянов,Зарко Мачев,Анатоли Нанков,Драго Енчев,Митко Тотев,Мариян Тодоров,Пепи Войнов и още много други представили се страхотно с екипа на Дунав.А относно тренйора Симеонов мисля че тогава по-голямата работа беше свършена от Петър Малинов която му беше ушким помощник но реално той водеше отбора.

4I4O MUREY

• Фен
    • Профил
« Отговор #3 -: 16 Декември, 2008, 08:24 »
Мариян Тодоров никога не е играл за Дунав, а Нанков, Мачев и Тотев играха съвсем малко за да бъдат номинирани. Останалите които Kero е посочил просто не могат да се мерят по майсторство с най-добрите играли за Дунав. Подобна класация явно ще затрудни мнозина от вас тъй като сте много млади и не сте гледали в игра почти никой от наистина добрите бивши футболисти на Дунав. Но все пак има и по-големи фенове които помнят и добрите времена и те може би ще се включат... :?:

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 972
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #4 -: 16 Декември, 2008, 11:24 »
Гущера нещо ми се губи сред номинираните...

4I4O MUREY

• Фен
    • Профил
« Отговор #5 -: 16 Декември, 2008, 12:46 »
Цитат на: "t7cr10x"
Гущера нещо ми се губи сред номинираните...
Очаквах, че ще имаш претенции за него. Просто ако смяташ, че е бил достатъчно добър за да дели мегдан с останалите посочени досега го включваш и това е . Всеки има право на мнение кои са били най-добрите играчи на Дунав.

Hello

• Напредващ
  • Публикации: 118
    • Профил
« Отговор #6 -: 16 Декември, 2008, 22:41 »
Цитат на: "4I4O MUREY"
Мариян Тодоров никога не е играл за Дунав, а Нанков, Мачев и Тотев играха съвсем малко за да бъдат номинирани. Останалите които Kero е посочил просто не могат да се мерят по майсторство с най-добрите играли за Дунав. Подобна класация явно ще затрудни мнозина от вас тъй като сте много млади и не сте гледали в игра почти никой от наистина добрите бивши футболисти на Дунав. Но все пак има и по-големи фенове които помнят и добрите времена и те може би ще се включат... :?:

Е аз пък съм сигурен ,че Мариян Тодоров е играл за Дунав и не е  нъжно да съм кой знае колко по-голям ,че да го знам. Не знам ти на колко си, но явно ти се губи първия сезон на феро в Русе именно тогава Мариян носеше екипа. Не съм сигурен дали и преди това не го е правил, но мисля че той също е и юноша на дунав (не твърдя със сигурност).

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2002
  • Одобрение: +34/-3
    • Профил
« Отговор #7 -: 16 Декември, 2008, 22:55 »
Да, син е на Тодор Тодоров, който ако не се лъжа преди също е бил футболист на Дунав...
А и не смятам, че Мариян е кой знае какво име, че да го слагаме във "вечният отбор" на Дунав. В тази тема не мисля да пиша, защото не съм гледал Дунав, когато е бил фактор и всяко следващо мое мнение ще бъде излишно  :roll:  :wink:
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

4I4O MUREY

• Фен
    • Профил
« Отговор #8 -: 17 Декември, 2008, 08:21 »
Цитат на: "4I4O MUREY"
Е аз пък съм сигурен ,че Мариян Тодоров е играл за Дунав и не е нъжно да съм кой знае колко по-голям ,че да го знам. Не знам ти на колко си, но явно ти се губи първия сезон на феро в Русе именно тогава Мариян носеше екипа. Не съм сигурен дали и преди това не го е правил, но мисля че той също е и юноша на дунав (не твърдя със сигурност).
Hello, първо прочети за какво става дума в тази тема и тогава давай мнение. Мариян е юноша на Локо, макар , че като дете е почнал в Дунав където баща му играеше като ляв бек. В Дунав под ръководството на Феро изигра няколко минути в Б група. Къде го слагаш ти до такива легенди на Дунав като изброените по-горе! А иначе започнах тази тема защото отбор без минало няма бъдеще! Кръглата годишнина е повод да се споменат наистина най-добрите и най-заслужилите футболисти на Дунав за всички времена. Вярно, че повечето от пишещите в този форум не биха могли да участват с много меродавно мнение, но биха могли да питат бащите и дядовците си и споменът да оживее. Нужно е в тези трудни времена за Дунав да се посъбуди малко духът. Пък и през дългата безфутболна зима какво друго да се прави?

iliobg

• Напредващ
  • Публикации: 578
  • Одобрение: +4/-3
    • Профил
« Отговор #9 -: 17 Декември, 2008, 10:53 »
За съжаление аз само съм чувал за повечето от изброените имена и не см има удоволствието да ги гледам. Но по това което знам класацията е перфектна. Остава да се надяваме че отново ще видим подобни майстори на градския стадион.

Хелло, ти обаче си му голям фен на Мариян :) Който между другото направи доста добра кариера, стана шампион с Литекс, игра в ЦСКА, ако не се лъжа и в чужбина игра, само че той няма нищо общо с Дунав, както и Тотев който се споменава по-долу.

За съжаление хората които си спомнят играчите в класацията не боравят с интернет, с малки изключение...

4I4O MUREY

• Фен
    • Профил
« Отговор #10 -: 17 Декември, 2008, 12:23 »
Iliobg, прави ти чест , че както винаги си обективен и точен. Надявам се в разискванията по тази тема да се включат още хора и дано отглас от нея стигне до ръководството на фенклуба и :beer:  спортните русенски журналисти. Може би "нашият човек" в радио Темпо също ще допринесе за популяризирането на тази класация сред футболната общественост на Русе.

spurs

• Напредващ
  • Публикации: 280
    • Профил
« Отговор #11 -: 17 Декември, 2008, 21:09 »
Предлагам да добавим и едно име за което само съм чувал  , как когато има фаул стената е бягала при удара....Димитър Василев-Вуйчо.....
« Последна редакция: 18 Декември, 2008, 10:45 от spurs »
Live And Let Die Tonight!!!Every Night!!!

4I4O MUREY

• Фен
    • Профил
« Отговор #12 -: 18 Декември, 2008, 08:13 »
Да, Василев с това беше известен - със силния си шут. Но малкото му име не е Васил. И посочените на неговия пост-ляв бек , като цяло бяха по-добри .

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10477
  • Одобрение: +160/-47
    • Профил
« Отговор #13 -: 22 Декември, 2008, 09:39 »
Цитат
Феновете и "Утро" с анкета за идеалния отбор на "Дунав"
22 Декември 2008 08:58:01

Реклама

Привърженик на "Дунав" предлага във форума на www.fcdunav.com феновете да изберат вечния отбор на клуба от неговото създаване до 2009 година. Защо точно 2009-а? Защото тогава клубът ще празнува 50 сезона от създаването си под името "Дунав".

През 2000 година "Утро" направи допитване за футболист на Русе през 20 век. Някои посрещнаха резултатите добре, дреги - по друг начин. Като във всяка анкета.

Ето какво казва авторът на идеята: "Позволявам си да ви предложа за номиниране списък с футболисти, които да бъдат включени във вечния отбор на Дунав, тъй като съм имал възможността да ги гледам по футболните терени още от първото влизане на Дунав в А-група. Каква точно да бъде формата на номиниране ще решите вие. Аз само маркирам идеята. Критериите ми са били футболистът да е играл поне 3 години с екипа на Дунав(включително като юноша, но не задължително) и да е оставил трайна следа с майсторството си и отдадеността на играта. Посочил съм ги с обичайните номера с които са играли. Използвал съм схемата 4-3-3, която е най-универсална и приложима за всички времена(от 59 до 2009г.)
Вратари : №1 Любен Марков, Игнат Младенов, Иван Иванов
Защитници: Десни - №2 Благой Далев, Добри Добчев
Централни - №3 Слави Дамянов, Ешреф Сюлейманов,
№5 Иван Въжаров, Борислав Богомилов
Леви - №4 Атанас Цанов, Енчо Калайджиев
Халфове: №6 Шамси Сюлейманов, Георги Георгиев(Дълга Мара)
№8 Ремзи Нуриев, Диян Ангелов, Светослав Калчев
№10 Васил Разсолков, Валери Кулинов, Иваило Кирилов
Нападатели : Десни крила - №7 Стоян Маринов(Чаната), Стоян Илиев(Памуков старши)
Централни - №9 Никола Йорданов, Никола Христов
Леви крила - №11 Мирослав Миронов
Възможно е да съм допуснал грешки или да съм пропуснал имена , но Вие ще ме поправите и допълните. Надявам се на Вашата активност."

"Утро" предлага страниците и възможностите си за съставяне на златния тим заедно с www.fcdunav.com и феновете от всички възрасти. Готови сме да приемаме номинации и да ги препращаме до сайта. И съответно да обявим резултатите заедно. Гласуването може да започне отсега на joro962@abv.bg. Остава да изясним дали освен титулярен тим от 11-те на й- добри да сформираме още един втори отбор от играчи на всеки пост. Според нас резултатите трябва да се обявят в края на първенството. Но нека първо да изчакаме вашите мнения и препоръки. /в. "Утро"/

Ето че предложението на 4I4O MUREY предизвика отглас сред медиите в Русе  :)
Only the dead fish follow the stream

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
« Отговор #14 -: 22 Декември, 2008, 21:03 »
4i4o murley ти си герой  firstprize.gif  Евала за хубата идея която сътвори  :beer: