Автор Тема: МАЙМУНИТЕ - ДУНАВ РУСЕ.mp3 - ПЕСЕН ЗА ДУНАВ(химн)  (Прочетена 6318 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FCDR

• Напредващ
  • Публикации: 310
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
    • http://www.facebook.com/Gadnia
ТЕГЛЕТЕ ПЕСЕНТА НИ ОТ - http://phr33.freehostia.com/m/   firstprize.gif
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »
ДУНАВА НЕ ЩЕ ПРЕСЪХНЕ, НАШАТА ЛЮБОВ НЕ ЩЕ СЕ ИЗПАРИ

FCDR

• Напредващ
    • Профил
МОЖЕ ДА СИ КАЗВАТЕ МНЕНИЯТА :) БЛАГОДАРЯ.

ДуНаВ`РуСе

• Фен
  • Публикации: 1274
    • Профил
браво!!!! много е яка!!!

FCDR

• Напредващ
    • Профил
firstprize.gif  :clap

FCDR

• Напредващ
    • Профил
ДНЕС(14 ЮНИ) СЪБОТА  ВЪВ ВЕСТНИК УТРО ИНТЕРВЮ С МАЙМУНИТЕ, И МАЛКО ПОВЕЧЕ ИНФО ЗА НОВАТА ПЕСЕН ЗА ДУНАВ - КОЙТО ИСКА ДА СИ КУПИ ВЕСТНИКА :D

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5802
  • Одобрение: +90/-10
    • Профил
Дерзайте  :clap

Footman

• Напредващ
  • Публикации: 659
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
Цитат на: "Gadnia"
ДНЕС(14 ЮНИ) СЪБОТА  ВЪВ ВЕСТНИК УТРО ИНТЕРВЮ С МАЙМУНИТЕ, И МАЛКО ПОВЕЧЕ ИНФО ЗА НОВАТА ПЕСЕН ЗА ДУНАВ - КОЙТО ИСКА ДА СИ КУПИ ВЕСТНИКА :D
Аз изпуснах вестника, някой ако може да го снима с апарат или по някакъв друг начин да го даде.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5802
  • Одобрение: +90/-10
    • Профил
Радослав и Иво от "Маймуните" ще пишат още песни за "Дунав"

"Ние никога не ще ви предадем", пеят 19 - годишният Радослав Йорданов и 22 - годишният му приятел Иво Лютов. Те са група "Маймуните", която написа химн за ФК "Дунав". Музикалната идея в сърцето на Радослав изглежда логична, защото баща му Юлиян е председател на феновете в Русе. Иво пък, покрай общата работа в студиото, ходи на мачове едва от 2 години. Той обаче е толкова запален вече, че не пропуска двубой на русенския тим.

Рапгрупата "Маймуните" се ражда с хип - хоп вълната у нас. Радо и Иво смятат, че името на минибандата се вписва оригинално в общата представа за този тип музика. В началото приятелите им ги вземат на лек подбив, но после намират, че ритмиката в песните си струва. Двете момчета свирят по клубове, като последните им ангажименти са в "Енерджи" до Русенския университет. Тези дни нямат време за композиции, защото китаристът Радослав трябва да бъде по изпити. От четвъртък той е редовен дипломант от Училището по изкуствата. Иво, който се изявява и като диджей, търпеливо чака да се отвори време за още обща работа.

"Ще направим поне още няколко песни за любимия ни "Дунав". Искаме да ги съберем в диск. Не преследваме комерсиални цели. Дано феновете разучат тези песни, та те да звучат по време на мачовете", надява се Радослав.

Неговите спомени покрай футбола са от ранните детски години. Откакто се помни, баща му Юлиян говори само за "Дунав" и нищо друго. Дори и първите въпроси към малкото някога детенце са едни и същи: "Кажи от кой отбор си?". Интересното е, че във фамилията Йорданови има и трети запален фен. Това е малката Нели, която не пропуска сериозен мач.

В тази обстановка намерението на бащата да направи сина си футболист, е на й- нормалният порив. Радослав залага обаче на безспирното тананикане, което подсеща майката, че призванието на юнака може да е в музиката. Така тя го води на прослушване, което минава по ноти. Радо, вместо да гони топката, ще се учи да свири на китара и пиано. Бащата приема мъжки "удара на съдбата", но му остава утехата, че семейното трио ще бъде в общия хор по трибуните с мачовете на "Дунав".

Вкъщи не съществува друга футболна тема. "Левски" или ЦСКА са забранени думи. Юлиян дори се зарича, че ако има власт, ще закрие с декрет тези два клуба.

Разбира се, любовта към "Дунав" не може да заглуши критичните им тонове за играта на отбора. "Като индивидуалности разполагаме с на й- добрите футболисти, но нямаме тим, нямаме колектив", категоричен е Радослав Йорданов. Той истински съжелява за славните времена с пропуснати по обективни причини от него култови мачове. На й- ярките му спомени изглеждат обидно сиви в сравнени ес тези на феновете от 70-те години. "Не знам защо, но в главата ми стои картинката от една среща с "Искър" /София/", връща се назад във времето младият музикант. Иначе първият му досег с терена е двубой от "В" група, когато "Дунав" громи с 10:0 "Черноморец", но не от Бургас, а от Чернево.

Сега Радослав възнамерява да кандидатства "Кинезитерапия" в Русенския университет, а в разгара на лятото да подновят с Иво участията си по клубовете. Надяват се, че "Дунав" ще изглежда по - пълноводен през есента, а феновете ще имат всички основания да пеят с пълни гърди "ние никога не ще ви предадем". /в. "Утро"/

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
Цитат на: "Gadnia"
МОЖЕ ДА СИ КАЗВАТЕ МНЕНИЯТА :) БЛАГОДАРЯ.

:clap  :clap  :clap2  :clap2  :grin:  :grin:  :dunav4:

FCDR

• Напредващ
    • Профил
ФЛАНЕЛКИТЕ НА ДУНАВ ВЕЧЕ СА ГОТОВИ, ОТ УТРЕ ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩ МОЖЕ ДА СИ КУПИ В МАГАЗИН (BIG BOYS) НАМИРАЩ СЕ НА УЛИЦА АНГЕЛ КЪНЧЕВ № 23

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
firstprize.gif

Само ще ми дадете ли текста :? Текста и изпълнението е много добро , бравос !!!

pateto

• Нов
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: МАЙМУНИТЕ - ДУНАВ РУСЕ.mp3 - ПЕСЕН ЗА ДУНАВ(химн)
« Отговор #11 -: 29 Ноември, 2009, 21:11 »
Незнам дали тук е мястото където да си задам въпроса но ако някой може да ми каже ще съм му много благодарна от къде мога да си купя шалче на Дунав?

*BACKO*

• Напредващ
  • Публикации: 459
    • Профил
« Отговор #12 -: 29 Ноември, 2009, 21:15 »
Здравей ! Шалче на Дунав може да си вземеш от мен ! СЛед 5-6 дена ще ни ги доставят. Цената на един е 15 лв

pateto

• Нов
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: 29 Ноември, 2009, 21:19 »
Добре ама аз утре си тръгвам за София и незнам кога ще дойда пак в Русе. Иначе съм фенка на Левски и не пропускам мач но искам да си имам и на Дунав понеже съм си от Русе :clap

pateto

• Нов
  • *
    • Профил
« Отговор #14 -: 29 Ноември, 2009, 21:22 »
Иначе от къде ще ти ги доставят в София има ли ги някъде?