Автор Тема: Истината.....  (Прочетена 2185 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 980
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
Истината.....
« -: 15 Май, 2008, 09:21 »
Знаете ли какво ми се случи преди малко?
Съвсем случайно преди малко цъкнах на един линк който се оказа че е видео от мача с Нафтекс. Там видях нещо напълно нормално до преди няколко месеца и може би невъзможно в момента. Нека всеки от вас да влезе в темата "Мултимедия" и да изгледа клиповете от мачовете с АЕЛ и Нафтекс. На Вас нещо направи ли Ви впечатление?
Погледнете какво ставаше пред стадиона и кои бяха там! Имаше и от RIVERSIDE имаше и от Дунав завинаги. Вижте как Дългия стои пред мазутите и се опитва да ги спре да не отидат да се сбият с Пейката и Кубинеца. Това е нещо нормално за привърженици на един отбор, но ако сега стане бои дали някои от тях би защитил другия? Дали гордостта, считана от много пророци като грях, няма да надделее и всеки да си гледа фенклуба, фракцията или семките?
Тези които бяхме вътре в стадиона помните ли какво стана когато разбрахме че навън има бой в които очастват наши фенове и приятели? Аз много добре си спомням, и този спомен ме кара да бъда горд за това че съм от русе и съм фен на Дунав! Отне ни само няколко секунди да се погледнем в очите и да се разберем без думи. Някои от сектора попита " Излизаме ли? " , така и не получи отговор, защото всички бяхме на едно мнение и тругнахме без всякакви уговорки да излизаме от сектора за да помогнем на тези които бяха останали пред стадиона! Никои не се интересуваше кои точно е пред стадиона, Важното беше че е от Дунав, че е някои които вика с нас, пие с нас след победите и тъгува с нас след загубите на лубимия отбор!
Такива моменти показват дали сме истински фенове или комплексари които гледаме високомерно на хората с които до вчера сме били заедно в името на една идея в името на един отбор. Задружността е единственото което ни трябва, тогава я имаше!
А сега има ли я според вас?
Продължението на историята не е толкова интересно защото в момента в които излязохме от сектора видяхме че тези които са били отвън се връщат. Спомнете си нещо направи ли ви впечатление в хората които се връщаха, не би трябвало да ви направи ... тогава поне. Това което аз видях бяха Пейката, Кубинеца и Дългия да вървят заедно, един до друг без да има цепене на фракции и агитки. Те бяха за Дунав, хора които много обичат клуба правеха така че в русе да има агитка и да се подкрепя отбора. От устната на Кубинеца течеше кръв, и тази кръв не течеше защото няма друго какво да прави, тя течеше заради Дунав, заради РУСЕ. Защото мазутите искаха да вилнеят в русе. А имаше хора които са готови да им попречат като изливат собствената си кръв рамо до рамо независимо какво пишеше на рамената им "Дунав завинаги" или RIVERSIDE , защото в сърцата ни беше Дунав и всички имахме синя кръв.
 Това според мен е истината за русенските фенове. Трябва ли да спрете с преструвките и да се обърнете един към друг и да си стиснете ръцете?
    Сами си решавате......
Но когато беше този мач помня че в сектора на агитката имаше над 100 русенци на които не им пукаше нито за студа, нито за вятъра, нито за пороиния дъжд кото заваля с първия съдийски сигнал и спря като по чудо с последния. Помня също че такова викане на стадиона в русе и до сега не съм виждал. Всеки си дереще гърлото и викаше "дунав дунав дунав" не риверсайд или Дунав завинаги, тогава никои не си е и мислил да се дали.
Помните ли 4-рите хиляди семкажий които стояха на дъжда да гледаат мача, всички бяха щастливи че са от русе в този момент. Някои от тях се престрастиха да дойдат в агитката, нещо немислимо сега за един нормален русенец, а другите месеци след това се смееха на всички от бургас как сме им натрили носовете и се гордееха че има хора които биха застанали срещу онези надрусани скинари от морето.
Помните ли 4е на 10-тина метра от нас имаше едно момченце на около 10 години което беше на инвалидна количка и със някаква свирка се мъчеше да свири, но тя се беше напълнила с вода от дъжда. Момчето започна да псува Нафтекс и да вика с нас за Дунав. Ако това същото момче дойде сага при агитката какво ще направи? при кого ще иска да отиде при фенклуба или при фракцията? Ще го интересува ли някаква си декларация?
Тогава Русе се гордееше с нас като фенове! ....Сега ни се присмиват...
От кога сички станахме като надутите софиянци....
Нима не обичате Дунав? Знам че не е така. но се държим сякаш е така!
Нали преди Дунав беше над всико? А сега гордостта ни е над клуба!
Подяволите гордостта спомнете си мачпвете с АЕЛ с Лукойл с Нафтекс! Не са ли това моментите заради които се наричаме фенове на Дунав?
Вие сами ще си отговорите на тези въпроси.
Отговаряйте си само истината не се самозалъгваите!
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

marto_ol

• Напредващ
  • Публикации: 514
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
    • http://mbyrdarov.blogspot.com/
Re: Истината.....
« Отговор #1 -: 15 Май, 2008, 11:31 »
А ти помниш ли как преди първия домакински мач за пролетния полусезон предишната вечер бе около час  в фенклуба на "Дунав Завинаги",а на другия ден се присъедини към Риверсайд и гледаше на "Дунав Завинаги" като на кръвни врагове ?

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 980
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #2 -: 15 Май, 2008, 14:35 »
Цитат на: "marto_ol"
А ти помниш ли как преди първия домакински мач за пролетния полусезон предишната вечер бе около час  в фенклуба на "Дунав Завинаги",а на другия ден се присъедини към Риверсайд и гледаше на "Дунав Завинаги" като на кръвни врагове ?
ами да съм те гледал като кръвен враг незнам, ама не отричам че отидох в фенклуба с надеждата да направим нещо оказа се че освен мен има още само 5-тима, след това отидох и в риверсайд да разбера истината за станалото в плевен. И сега съм по склонен да подкрепя RIVERSIDE защото те се оказаха прави. протестираха че нищо не се прави в клуба и в фенклуба и бяха прави. Отначало и аз повярвах на приказките че фенклуба ще се развива, но сега мога да кажа на всеки които ме попита за истината. фенклуба си стои само на приказки. някакви знамена да сте направили? Някаква хореография? Някакви факли? само дето събрахте 10 лв за ленти.
АКО НЕ Е ТАКА МОЛЯ НЯКОЙ ОТ ФЕНКЛУБА ДА МЕ ПОПРАВИ.
А щом ме обвиняваш че съм отишъл отначало при фен клуба и щом темата в която пишеш Мартине се казва "истината" щеше да е добре да споменеш че 20-30 мин след началото на сбирката на фенклуба напуснах демонстративно!
сега не съм нито от фенклуба, нито от фракцията.
но се гордея с едно нещо. Че не съм като теб.
Защото теб всички те знаем като Марто "пут*ата" и разправяш на ляво и надясно "как като порастнеш искаш да си като Пейката и Кубата" ето това не съм аз - дволичник!
АКО НЕ Е ТАКА НЯКОЙ КОЙТО МЕ ПОЗНАВА ДА МЕ ПОПРАВИ!

Знаеш ли какво Марто, отне ми около час да напиша предното си мнение и го написах без да обвинявам нито фенклуба нито фракцията и това че ти дори не си я прочел(а ако си я прочел още по зле за теб защото нито дума не си схванал) говори много лошо за теб. Написах мнението си за добро без да очаквам абсолютно никаква критика но твоето комплексно мислене успя да измисли отговор на поста ми които от смислова гледна точка няма нищо общо със самия пост.
Моля ако някои иска да ми припише и нещо друго като участие в секти, някои друг атентат с/у посолство или още по зле фенклуб или просто смята че темата няма смисал или да си го кажем направо: ако много искате да ме нахраните моля не го правете в тази тема има си ЛС

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
« Отговор #3 -: 15 Май, 2008, 15:31 »
t7cr10x просто няма смисъл да обръщаш внимание на тоя марто ол

АЗ ТЕ ПОДКРЕПЯМ :beer:

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2018
  • Одобрение: +35/-3
    • Профил
« Отговор #4 -: 15 Май, 2008, 18:31 »
Напълно те подкрепям. Казах ти го днес на училище и много пъти сме говорили за това !!!  :beer:  :beer:  :beer:
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
« Отговор #5 -: 15 Май, 2008, 19:34 »
Цитат на: "t7cr10x"
Цитат на: "marto_ol"
ами да съм те гледал като кръвен враг незнам, ама не отричам че отидох в фенклуба с надеждата да направим нещо оказа се че освен мен има още само 5-тима, след това отидох и в риверсайд да разбера истината за станалото в плевен. И сега съм по склонен да подкрепя RIVERSIDE защото те се оказаха прави. протестираха че нищо не се прави в клуба и в фенклуба и бяха прави. Отначало и аз повярвах на приказките че фенклуба ще се развива, но сега мога да кажа на всеки които ме попита за истината. фенклуба си стои само на приказки. някакви знамена да сте направили? Някаква хореография? Някакви факли? само дето събрахте 10 лв за ленти.
А щом ме обвиняваш че съм отишъл отначало при фен клуба и щом темата в която пишеш Мартине се казва "истината" щеше да е добре да споменеш че 20-30 мин след началото на сбирката на фенклуба напуснах демонстративно!
сега не съм нито от фенклуба, нито от фракцията.
но се гордея с едно нещо. Че не съм като теб.
Защото теб всички те знаем като Марто "пут*ата" и разправяш на ляво и надясно "как като порастнеш искаш да си като Пейката и Кубата" ето това не съм аз - дволичник!
АКО НЕ Е ТАКА НЯКОЙ КОЙТО МЕ ПОЗНАВА ДА МЕ ПОПРАВИ!

Знаеш ли какво Марто, отне ми около час да напиша предното си мнение и го написах без да обвинявам нито фенклуба нито фракцията и това че ти дори не си я прочел(а ако си я прочел още по зле за теб защото нито дума не си схванал) говори много лошо за теб. Написах мнението си за добро без да очаквам абсолютно никаква критика но твоето комплексно мислене успя да измисли отговор на поста ми които от смислова гледна точка няма нищо общо със самия пост.
Моля ако някои иска да ми припише и нещо друго като участие в секти, някои друг атентат с/у посолство или още по зле фенклуб или просто смята че темата няма смисал или да си го кажем направо: ако много искате да ме нахраните моля не го правете в тази тема има си ЛС
аз както знаеш съм от фен клуба и мога да ти кажа 4е вси4ки ама вси4ки  факли са купени от мен с ли4ни или събрани пари от хора от фен клуба а знамената които виждаш на стадиона кой ги е правил според тебе :D  познаи ама си мисли каквото искаш твой проблем.
За темата те поткрепям ама това 4е си излязал демонстративно не те знам кой си така 4е проблема е изцяло твой.

dunavec

• Фен
  • Публикации: 2173
    • Профил
« Отговор #6 -: 15 Май, 2008, 20:23 »
Абе вижте кво бе, Taz ви каза много хубаво, четливо и ясно СПРЕТЕ С ПРОСТОТИИТЕ И РАЗПРАВИИТЕ!
Това кой какво направил, какъв бил и т.н., няма значение, да не си мислите, че в агитката се караме за първи път. Имали сме противоречия и сме се карали,  може да не сме първи приятели, но идеята ни обединява и когато сме в агитката на мач аз си мисля, че всички са ми приятели. С част от тези хора съм повече от 10 години по стадионите и това никак не е малко.
И наобратно като че ли, пак започнахте да спорите кой какъв бил.
Истината е, че в момента има двама лидери. Всеки води по не повече от 20 човека. Смятам, че е време тези наши тартори да седнат и да се разберат как да бъде. Нека си има RIVERSIDE, нека си има Дунав завинаги. Аз го приемам, че подобно на по-големите агитки беше време да си има фракции, клубове по интереси, щото ние учениците и пишлеметата порастнахме.
Друг проблем е, че в момента няма друга форма на фенски живот освен караниците между групите. Няма решаващи мачове, няма гостуващи агитки, няма гостувания. Сами видяхте един единствен мач с Нафтекс, когато дойде чужда агресивна група до какво доведе, агитката расте и е интересно. А сега е пълна скука и пак е ок, че може да се съберем 30-40 човека, щото малко тимове могат да си го позволят. И това стана благодарение на фенклуба като организация, запази се връзката между хората. Не коментирам как се управлява, кой и т.н.
Ако някой нещо не е разбрал да си препрочете думите на Таз. Някой ден може и да ги разбере.
НАРОДЪТ СРЕЩУ СПАРТАК ВАРНА

ceco

• Напредващ
  • Публикации: 291
    • Профил
« Отговор #7 -: 16 Май, 2008, 04:50 »
И Аз  те подкрепям и винаги съм бил за Дунав, и за Русе, така че по - добре да се спре с такива разделения на фракции и групи!
Това е Дунав!
Това е Русе!
Ние всички трябва да сме обединени за една идея!
 :dunav: